
Держсекретар США Ентоні Блінкен представив нову американську стратегію для країн Африки в Університеті Преторії в Йоганнесбурзі, столиці ПАР, у рамках свого континентального туру трьома країнами.
США розробили нову стратегію щодо Африки для протидії Росії та Китаю», — передає Reuters.
За його словами, у документі викладено основні цілі США в Африці, які включають розвиток демократії, відновлення після пандемії COVID-19, забезпечення можливостей для інвестицій, безпеки та чистої енергії.
«Занадто часто африканські країни розглядалися як інструменти прогресу інших країн, а не як автори свого власного. Їм сказали вибрати бік у суперництві великих держав, який видається далеким від повсякденної боротьби їхнього народу», — сказав Блінкен.
На континенті будуть важливі вибори, у тому числі в Кенії та Нігерії. Блінкен зазначив, що Вашингтон не ставитиметься до демократії як до області, де Африка має проблеми, а США має рішення, але визнає проблеми, щоб вирішувати їх разом, на рівних.
«США не диктуватимуть вибір Африці, і ніхто інший не повинен цього робити», — зазначив він, наголошуючи на загрозах, що походять від Китаю та Росії інтересам США в цьому регіоні.
За словами держсекретаря США, африканців часто обурює те, що вони є ареною конкуренції між Китаєм, Росією та західним порядком. Українська криза загострила їхнє давнє суперництво за природні ресурси Африки, торгівлю та зв’язки в галузі безпеки.

США у відповідь вирішили запустити програму «Закон про глобальну крихкість», в рамках якої Африка отримуватиме фінансування у розмірі 200 мільйонів доларів щороку протягом наступного десятиліття.
Як зазначили в Reuters, Блінкен є одним з високопоставлених іноземних лідерів, які намагаються досягти впливу в Африці. Його візит відбувся за два тижні після того, як міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров здійснив турне чотирма країнами Африки, де звинуватив західні санкції проти Москви в різкому зростанні цін на зерно в цьому регіоні.
Тим часом президент Франції Еммануель Макрон приблизно в той же час відвідав Камерун, Бенін та Гвінею-Бісау, де він також спростував твердження Лаврова про те, що Захід винен у зростанні цін на продовольство, і звинуватив РФ у навмисному створенні глобальної кризи.
На початку цього року США розпочали щорічну програму навчання африканських військових у Кот-д’Івуарі.
Світлини з відкритих джерел: Twitter аккаунт Ентоні Блінкена