Последние новости
14-річний вундеркінд отримав роботу в SpaceX Маска: хто він, як йому це вдалося

Космічна корпорація SpaceX прийняла на роботу 14-річного вундеркінда Кайрана Квазі. Він обійняв посаду інженера-програміста у проєкті Starlink. Кайран Квазі розроблятиме ПЗ для Starlink.

Перед цим Квазі став наймолодшим випускником інженерної школи Університету Санта-Клари.

Програмне забезпечення для системи супутникового інтернету Starlink розроблятиме 14-річний підліток. Компанія Ілона Маска SpaceX взяла на роботу вундеркінда Кайрана Квазі, який тільки-но закінчив інженерну школу Університету Санта-Клари в Каліфорнії.Як підліток потрапив до SpaceX?


«SpaceX наймає найкращих, найяскравіших і найрозумніших інженерів у світі, навіть 14-річного підлітка, на ім’я Кайран Квазі, який розпочне свою нову роботу в команді SpaceX Starlink 31 липня. Вітаю, Кайране, і ласкаво просимо до команди SpaceX», — повідомив у Twitter один з інвесторів компанії Маска.

За словами самого Кайрана, він витримав десять раундів співбесід зі співробітниками компанії Ілона Маска, перш ніж отримати роботу.

«Наступна зупинка… SpaceX! — написав Квазі у соцмережах. — Мене прийнято на посаду інженера-програміста в одній із найкрутіших компаній на планеті! Дякую всім, хто продовжує стежити за моєю шаленою подорожжю!»

У квітні Кайран оголосив, що розпочинає пошуки «основної роботи». Він відгукнувся на 98 вакансій. У результаті запрошення на співбесіду надіслали лише три компанії. «Відмови приходили буквально через кілька годин після того, як рекрутери бачили мене на інтерв’ю в Zoom, тому я навіть не зустрічався з менеджерами по рекрутингу в цих 95 компаніях», — поскаржився Кайран в інтерв’ю USA Today.

За його словами, три пропозиції надійшли від компаній, у яких «цінності лідерства відповідали процесу залучення талантів». У результаті для роботи він обрав SpaceX, тому що «компанія не розглядала як показник зрілості його вік».

Що відомо про вундеркінда Кайрана Квазі?

Хлопчик-вундеркінд народився 2009 року в сім’ї вихідців із Бангладеш Мустахіда та Джулії Квазі, які мешкають у містечку Плезантон у районі затоки Сан-Франциско. Батько Кайрана — інженер-хімік родом з Манікганджа в Бангладеш, мати — топменеджер однієї з компаній на Волл-стріт.

За спогадами Джулії Квазі, зу два роки Кайран почав говорити повними пропозиціями. До цього часу лікарі та психологи вже оцінювали його інтелектуальний та емоційний розвиток як «унікальний».

У дитинстві хлопчик відвідував спеціальну початкову школу, програму якої було розраховано на людей із високим індексом інтелектуального розвитку (IQ). Після того як хлопчик закінчив третій клас, сімейний лікар і шкільні вчителі, визнаючи його випереджальний розвиток, порадили Квазі пропустити решту класів і відразу вступити до коледжу.

«Моя душа повільно вмирала у початковій школі, — пожартував підліток в інтерв’ю USA Today. — Хоча я насилу закінчив третій клас».

Як Кайран потрапив до університету?

У віці дев’яти років він вступив до коледжу Лас-Позітас у містечку Лівермор, де знаходиться знаменита національна Ліверморська лабораторія імені Лоуренса — там розробляється американська ядерна зброя.

Кайран навчався подвійної спеціальності з математики та хімії. Там він швидко став одним із репетиторів програми STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) і був відзначений як «один із найбільш затребуваних членів викладацького складу».

У 2019 році, коли хлопчику виповнилося 10, його прийняли як стажиста до лабораторії досліджень інтелектуальних систем в Intel. У 2020 році Квазі перевівся з Лас-Позітас до Університету Санта-Клари, де почав вивчати інформатику та інженерну справу. Минулого року він пройшов стажування у компанії Blackbird.AI, що працює у сфері кібербезпеки.

Чи будуть проблеми у роботодавця?


У суботу, 17 червня, Кайран Квазі отримав диплом бакалавра в галузі комп’ютерних наук та інженерії та у віці 14 років став наймолодшим випускником в історії навчального закладу, заснованого у 1851 році. Тепер Квазі збирається разом з мамою переїхати в місто Редмонд у штаті Вашингтон, де знаходиться один із підрозділів SpaceX. Відповідно до трудового законодавства SpaceX не знадобиться спеціального дозволу для наймів підлітка, оскільки він відповідає мінімальному віку.

Як відреагували на успіх Кайрана?

«Ми в захваті від того, що він опинився у SpaceX, – визнає мати Кайрана. — Ми знаємо, що їхня планка найму дуже висока». Сім’я не була впевнена, що підлітку під силу отримати роботу у Маска. «Вкотре він довів, що ми помилялися», — пояснила мати вундеркінда.

У соцмережах молодик зіштовхнувся з хейтом. Коли ЗМІ повідомили, що Кайран став наймолодшим співробітником космічної компанії Ілона Маска, багато користувачів інтернету стали злословити з цього приводу.

«Я не можу повірити, що так багато людей хотіли б, щоб я тільки зараз закінчив середню школу, — зізнався Кайран. — Мені здається, це жорстоко — сприймати мої інтелектуальні та емоційні потреби, виходячи з мого віку і вимагати, щоб я залишався в пастці того середовища, де єдиним критерієм є вік».

Як у США виявляють майбутніх геніїв?


Відповідно до довгострокового дослідження SMPY (Study of Mathematically Precocious Youth), що проводиться в США, вундеркінди, які входили у верхній 1% з математичного тесту SAT — стандартизованого тесту для прийняття в американські ВНЗ, як правило, згодом стають видатними вченими, керівниками найбільших корпорацій.

Серед тих, хто увійшов до 1% найкращих американських дітей за тестом SAT, були видатні математики Таренсо Тао та Ленхард Нг, засновники технологічних гігантів Google та Meta, Сергій Брін та Марк Цукерберг. Усі вони були учасниками програми дослідження виняткових талантів Університету Джонса Хопкінса.

Згідно з SMPY, обдаровані діти можуть опинитися у невигідному становищі у системі освіти, яка орієнтується на школярів середнього рівня. Дослідники дійшли висновку, що найкращих результатів досягають вундеркінди, яких переводять одразу через два класи або дають достроковий доступ до університетських навчальних матеріалів.

Так, в обдарованих дітей, яких перевели через два класи (наприклад, з восьмого відразу в десятий), на 60% більша ймовірність здобути докторський ступінь або патент, ніж у тих, хто навчався в школі традиійно, переходячи з класу до класу разом з іншими дітьми.Читайте також:

«Не було навіть кросівок»: брати з України навчатимуться в університеті США безкоштовно (+Відео)

Українські біженці переїхали до США і за півроку відкрили ресторан (+Відео)

Федеральна торгова комісія США: будьте обережні з тим, що пишете ChatGPT

Картина, намальована українцем за походженням, стала найдорожчим твором американського мистецтва (+Відео)


Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *