Последние новости
$ 2 500 за МВт: гуртові ціни на електроенергію за добу злітали в Техасі у 25 разів і більше

Увечері 8 серпня гуртові ціни на електроенергію в американському Техасі підстрибнули до $ 2 500 за МВт. Це приблизно в 100 разів більше звичайної ціни.

Здатність Техасу забезпечити подачу електроенергії майже 30 мільйонам мешканців викликає сумніви: енергія, яку вони споживають, створює сильне навантаження на енергосистему штату, особливо у спекотні дні.

Вчора ввечері гуртові ціни на електроенергію на добу вперед злітали в Техасі у 25 разів та більше. З 18.00 до 21.00 вартість піднялася майже до $ 2 500. Такі дані з посиланням на Раду з надійності енергопостачання Техасу публікує платформа Grid Status. Причиною стало зниження потужності вугільної електростанції. Сонячна генерація нічим не змогла допомогти, оскільки почався захід сонця.

У суботу жителі Техасу платили за електроенергію близько 275 доларів за мегават-годину, а в неділю ціна зросла більш ніж на 800% до колосальних 2500 доларів за мегават-годину, — повідомляє Bloomberg із посиланням на дані Техаської ради з надійності електропостачання (ERCOT). У понеділок ціни досягли 915 доларів за мегават-годину. ERCOT опублікував прогноз погоди на понеділок, попереджаючи споживачів про те, що в штаті може спостерігатися підвищення температури, що, своєю чергою, призведе до збільшення попиту на електричну мережу.

До слова мережа Техасу не підключена до решти країни, на відміну від інших мереж у США, а це означає, що є кілька варіантів отримати електроенергію з інших місць у разі дефіциту або збоїв. У травні регулятори попередили громадськість, що в найспекотніші дні попит може перевищувати пропозицію. ERCOT обслуговує мережу для понад 26 мільйонів клієнтів, що становить близько 90% енергетичного навантаження штату.

«Вугільна електростанція у Техасі несподівано відключилася. Цікаво, що сплеск цін стався не під час піка споживання, а пізніше, коли сонячна генерація почала знижувати потужність через захід сонця», — повідомляє Grid Status. Там вважають, що причиною став збій на вугільній електростанції Oak Creek потужністю 1,8 ГВт.

«Це створило проблему в особливо невдалий час», — повідомляє портал.

На відміну від зеленої генерації, вугільна використовується як маневрова, що покриває піки споживання, швидко набираючи необхідну потужність.

Спекотна погода не спричиняла збоїв у електромережі в Техасі з 2006 року. Але оператори електромереж штату ввійшли в останнє літо з попередженням про можливість зниження запасів електроенергії, оскільки наплив нових користувачів напружує автономну систему.

За даними ERCOT, Техас здебільшого покладається на природний газ для виробництва електроенергії, який становив понад 40% виробництва минулого року. На вітер припадає близько 25%, сонячна та ядерна енергія також використовуються.

Читати також:

У США зняли з виробництва лампи розжарювання якими зараз користується половина американців

Перший за 30 років: у Джорджії запущено ядерний реактор, збудований з нуля

Зелена електроенергія стає надто дорогою: у США відмовляються від контрактів

У США з’явиться дорога для підзарядки електрокарівСвітлина: jsonline.com

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “$ 2 500 за МВт: гуртові ціни на електроенергію за добу злітали в Техасі у 25 разів і більше

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *