500 млн доларів: кому дістанеться уся спадщина британської королеви

Після своєї смерті королева Великобританії Єлизавета II залишила понад 500 мільйонів доларів спадщини за 70 років свого перебування на троні. Більшість її особистого майна успадкує король Карл III.

Про це повідомляє американський телеканал CBC News.

За даними журналу Forbes, королева заробила капітал завдяки інвестиціям, колекції творів мистецтв, ювелірним виробам та елітній нерухомості. Крім того, після смерті королеви-матері у 2002 році її величність успадкувала близько 70 мільйонів доларів, а також твори відомих художників, колекцію марок, порцеляну, коштовності, породистих коней та інше. Також королева Єлизавета володіла замком Балморал у Шотландії, де вона померла, та Сандрінгемським двором — приватною садибою Віндзорської династії, розташованої в Норфолку серед 20 тисяч акрів мисливських угідь.

«Можливо, особисті статки королеви Єлизавети здаються відносно скромними в порівнянні зі статками таких магнатів, як співзасновник «Майкрософт» Білл Гейтс, статки якого оцінюються в 115 мільярдів доларів, або колишній генеральний директор «Амазон» Джефф Безос, статки якого оцінюються в 153 мільярди доларів. Проте правління королеви Єлизавети допомогло зміцнити бренд британської монархії, який у 2017 році оцінювався приблизно в 78 мільярдів доларів», — згідно з оцінкою консалтингової компанії Brand Finance.

Цифра включає матеріальні активи, такі як Букінгемський палац, а також нематеріальну цінність бренду монархії, яка стимулює туризм до Великобританії та продаж продуктів, відзначених королівським ордером або гербом», — зазначає CBC News.

За інформацією журналістів, більшу частину особистого майна королеви успадкує король Карл III. Крім того, спеціальний юридичний пункт звільняє короля від сплати податку на спадщину щодо отриманого майна.

«Кажуть, що смерть і податки неминучі, але монарха Великобританії за законом звільнено від одного основного податку: суверен країни не сплачує податки на спадщину. Тому королю Карлу не доведеться платити податок у розмірі 40%, який інакше з’їв би близько 200 мільйонів доларів» капіталу його матері», — зазначає видання.

Зазначається також, що королівський маєтокБукінгемський палац — також належатиме новоспеченому монарху. Однак палац не вважається його приватною власністю, оскільки перебуває у довірчому управлінні. Це означає, що він не зможе його продати.

Королева Єлизавета II померла 8 вересня у віці 96 років. Вона провела останні години життя в оточенні своїх дітей та онуків, які приїхали до Шотландії.

Новий король – старший син королеви Карл III – напередодні був проголошений у Лондоні монархом Великобританії. У неділю подібна церемонія повторилася у Канаді, Австралії та Новій Зеландії, колишніх британських домініонах. Главою цих держав, як і 10-ти країн Співдружності, залишається британський монарх.

Зранку в неділю, 11 вересня, труна з тілом британської королеви залишила шотландський замок Балморал. Жалобний кортеж із кількох чорних автомобілів вирушив до Единбурга. Шлях за 280 кілометрів він подолав за 6 годин. У містах і селах шляхом кортежу англійці виходили до дороги, щоб проводити королеву в останню путь.

Похорон після чотириденного прощання відбудеться у Вестмінстерському абатстві 19 вересня — цей день стане офіційним вихідним. На церемонію прощання, як очікується, приїдуть лідери багатьох країн, в тому числі і президент США Джо Байден з дружиною.



Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “500 млн доларів: кому дістанеться уся спадщина британської королеви

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *