Последние новости
8 звичок, які продовжать життя: результати дослідження американців

Американські нутриціологи з’ясували, які навички до досягнення 40 років допомагають продовжити термін життя. Люди, які практикують ці 8 звичок здорового способу життя, зможуть жити значно довше, ніж їхні ровесники.

Серед них — фізична активність, відсутність залежності від знеболювальних, відмова від куріння, ефективна протидія стресу, правильне харчування, помірне вживання алкоголю, регулярний сон та підтримка позитивних соціальних відносин.

Результати були представлені на щорічних зборах Американського товариства з питань харчування (American Society for Nutrition -ASN).

У дослідженні використовувалися дані 719 147 дорослих у віці від 40 до 99 років, які брали участь у програмі Veterans Affairs Million Veteran Program. Під час спостереження зафіксовано 33 375 смертей.


Отже, 8 звичок, які продовжують життя: результати дослідження


Американські нутриціологи з’ясували, які навички можуть допомогти продовжити життя. Серед них:

1. підтримка фізичної активності,
2. не залежати від знеболювальних,
3. не курити (відсутність тютюну знижує ризик смерті на 29%, — показало дослідження),
4. ефективно справлятися зі стресом (експерти кажуть, що сьогодні в США шалений стрес, що має руйнівні наслідки для здоров’я),
5. правильно харчуватися (дотримання рослинної дієти підвищує шанси прожити довше життя на 21%),
6. не зловживати алкоголем (дослідження показало, що навіть один напій може спровокувати нерегулярний серцевий ритм, який називається фібриляцією передсердь),
7. регулярно дотримуватися гігієни сну (щонайменше сім-дев’ять годин сну вночі без епізодів безсоння — знижує ранню смертність від будь-якої причини на 18%),
8. підтримка позитивних соціальних відносин (люди, які пережили соціальну ізоляцію, мали на 32% вищий ризик передчасної смерті з будь-якої причини порівняно з тими, хто не був соціально ізольованим. Учасники, які почуваються самотніми, мали на 14% більше шансів померти раніше).

Дослідження, в якому брало участь понад 700 000 осіб, також показало, що чоловіки, які мають усі вісім звичок у віці 40 років, живуть у середньому на 24 роки довше, ніж ті, хто не практикує жодної з них.

Для жінок наявність усіх восьми чинників довголіття з прогнозованим збільшенням тривалості життя на 21 рік.


Низька фізична активність, вживання знеболювальних та куріння є основними факторами, що впливають на тривалість життя. Пов’язані вони із ризиком смерті на 30-45%. Збільшення ризику смерті приблизно на 20% пов’язане зі стресом, надмірним вживанням алкоголю, неправильним харчуванням та поганою гігієною сну. Відсутність позитивних соціальних відносин підвищує ризик смерті на 5%.

Наприклад, регулярні фізичні вправи пов’язані зі зниженням ризику захворювань серця, ожиріння, раку та діабету 2 типу.

«Важливою перевагою цього аналізу було те, що респонденти були різноманітними за расовою, етнічною приналежністю та SES (соціально-економічним статусом)», — сказав старший автор дослідження та провідний дослідник харчування д-р Волтер Віолетт, професор епідеміології та харчування в Гарвардському університеті.

Раніше дослідження вчених із Кембридзького університету показало, що порушення регуляції уваги є ключовим фактором, що пов’язує когнітивні порушення та проблеми з психічним здоров’ям у підлітків.


Читати також:

Здоров’я Байдена все більше турбує американців

Де в США найкраще жити?

Американці виявили нову хворобу століття: думскролінг

Штучний інтелект лікуватиме американців замість лікарів?

У США схвалили новий препарат для лікування хвороби АльцгеймераСвітлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *