89 млн доларів виділить США на розмінування в Україні

Державний департамент США заявив, що Вашингтон надасть Україні 89 мільйонів доларів (87,1 мільйона євро) на підтримку 100 груп розмінування.

На території України, в місцях бойових дій розміром в 160 000 квадратних кілометрів можуть знаходитися вибухові пристрої, що не розірвалися.

Як допомогу Україні з розмінування її території США направлять 89 млн доларів”, — повідомляє U.S. Embassy in Ukraine.

«Незаконне та неспровоковане подальше вторгнення РФ в Україну всіяло величезні території країни мінами, боєприпасами, що не розірвалися, і саморобними вибуховими пристроями», — йдеться в заяві Держдепу.

«Ці вибухонебезпечні небезпеки блокують доступ до родючих сільськогосподарських угідь, затримують зусилля з реконструкції, не дозволяють переміщеним громадам повернутися до своїх домівок і продовжують вбивати та калічити невинних українських мирних жителів», – додали у зверненні.

Зазначається, що американське фінансування дозволить створити в Україні близько 100 команд з розмінування і провести масштабний проєкт з тренування та оснащення фахівців зі знешкодження мін і снарядів, що не розірвалися.

За даними Держдепартаменту, Київ уже знешкодив близько 160 тисяч мін, але майже 5 мільйонів українців все ще проживають у районах, які, як вважають, заміновані росіянами.

За даними Вашингтона, з 1993 року США інвестували понад 4,2 млрд доларів у знешкодження наземних мін, а також знешкодження та утилізацію надлишкової стрілецької зброї, легких озброєнь та боєприпасів у більш ніж 100 країнах світу.


Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *