Уряд США суттєво розширив перелік підстав для скасування легального статусу іноземних студентів у країні, повідомляє Associated Press. Інформація стала відомою під час судового засідання у справі студентів, які оскаржують анулювання їхнього статусу.
Відповідно до нових правил, студент може втратити легальний статус у США через відкликання студентської візи. Важливо зазначити, що в американській імміграційній системі віза видається лише для в’їзду до країни, тоді як подальше перебування іноземців регулюється їхнім статусом. Раніше навіть за умови закінчення терміну дії візи іноземці могли залишатися в країні легально, якщо їхній статус зберігався.
«Це надає владі повну свободу депортувати студентів, навіть якщо вони не порушили жодних правил, просто на підставі відкликання їхньої візи Державним департаментом», — прокоментував ситуацію імміграційний адвокат Бред Баніас в інтерв’ю AP.
За наявною інформацією, Міністерство внутрішньої безпеки США отримало список із 734 іменами іноземних студентів із бази даних ФБР. До цієї бази вносять усі випадки арештів, навіть якщо звинувачення згодом не були висунуті. Відомство прийняло рішення припинити статус цих студентів у базі даних іноземних студентів (SEVIS).
Варто зауважити, що зазвичай зміни в SEVIS вносяться за запитом навчального закладу, коли студент припиняє навчання. Нова практика значно розширює можливості уряду щодо депортації іноземних студентів і викликає серйозне занепокоєння в імміграційній спільноті.
Джерело: ВВС
Читати також:
В університетах США поширюються протести проти дій Ізраїлю у Газі
Світлина з мережі Х

