Amazon, Hilton та Starbucks працевлаштують і допоможуть отримати громадянство тисячам українців у ЄС та США

Американський інтернет-ретейлер Amazon найме щонайменше 5 тис. біженців по всій Європі протягом наступних 3 років у рамках нової кампанії з надання допомоги людям, які рятуються від війни в Україні.

При цьому стільки ж біженців фірма зобов’язалася прийняти на роботу до кінця 2024 року у своїй країні, США.

Понад 40 великих компаній, у тому числі Amazon, Hilton та Marriott, оголосили у понеділок, що допоможуть знайти роботу тисячам українських біженців у Європі. За словами віцепрезидента Amazon з кадрового досвіду та технологій, переважна більшість посад буде пов’язана з роздрібними операціями.

Зобов’язання технологічного гіганта є найбільшим серед 40 компаній, включаючи Hilton, Accenture, Adecco, Amazon, Cisco, Generali, Marriott International, Microsoft, Randstad, Starbucks, The Body Shop ISS, які разом заявили, що наймуть понад 13 тис. біженців, — пише FT.

«Ми віримо в те, що різноманітність робочих місць робить нас сильнішою компанією», — сказав Офорі Агбока, віцепрезидент Amazon з кадрового досвіду та технологій.

У Європі у відділеннях Amazon працюють 200 тисяч осіб; нові працівники займатимуться переважно виконанням замовлень на низовому рівні. За словами Агбока, переважна більшість посад буде пов’язана з роздрібними операціями, проте згодом буде і «право переходу на інші посади, які відповідають навичкам та здібностям біженців».

Amazon допомагає українцям в США продовжити дозвіл на роботу та в майбутньому отримати громадянство

Раніше Amazon оголосила про співпрацю з Національним імміграційним форумом, правозахисною групою з округу Колумбія. Їхня спільна робота має допомогти співробітникам компанії, біженцям та іммігрантам з гуманітарного пароля отримати громадянство та розв’язати інші імміграційні питання.

Все це відбувається в рамках програми Amazon «Welcome Door», яку запустили близько місяця тому.

У чому суть програми Amazon?

За програмою Welcome Door, компанія надає біженцям та гуманітарним іммігрантам ресурси та підтримку у процесі їхньої легалізації та адаптації у США. Зокрема, Amazon відшкодовує витрати на оформлення дозволу на роботу. Або надає доступ до підвищення кваліфікації: допомагає потрапити до коледжу або на курси англійської мови.

Це стосується зокрема українців, які тікають від війни до США.

“У нас багато робочих місць, ми приймаємо людей з усього світу. Ми розуміємо, наскільки важко ось так, раптово залишити свою батьківщину і почати життя на новому місці. І хочемо полегшити цей перехід, допомогти людям розпочати все спочатку”, – заявив раніше Офорі Агбока.

Отже, що ж входить у програму Welcome Door від Amazon: 

  • плата за продовження дозволу на роботу;
  • портал допомоги у здобутті громадянства – допоможуть подати заяву, проконсультують;
  • постійні актуальні новини про імміграцію;
  • безплатні юридичні консультації;
  • доступ до різних пільг, включаючи безплатне навчання у коледжі та курси англійської;
  • індивідуальне наставництво.

Поки програма запущена тільки для співробітників компанії в США, але до кінця року Amazon планує розширити її по всьому світу. Право на участь у програмі мають усі співробітники, які пропрацювали у компанії понад 90 днів.

Крім Welcome Door Amazon підтримує українців через програму Tent Partnership for Refugees, яка оголосила, що загалом допоможе чверті мільйона біженців, які опинилися в Європі, насамперед — жінкам з України, знайти роботу або пройти курси та освоїти нову професію.

Благодійна організація Tent Partnership for Refugees займається координацією допомоги приватним компаніям біженцям. Готельні мережі Hilton і Marriott International і ще кілька компаній пообіцяли прийняти на роботу 13 680 біженців, найбільші світові агенції з пошуку персоналу, у тому числі Adecco, ManpowerGroup і Randstad зобов’язалися допомогти знайти роботу 152 000 біженців, а ще одна група великих фірм пообіцяла роботу для 86 000 біженців.

У країнах Західної та Центральної Європи зараз, за оцінками ООН, перебувають близько 8 мільйонів українських біженців, і переважна більшість із них – жінки з дітьми. Tent Partnership for Refugees зазначає, що їм особливо важко знайти роботу: до звичайних складнощів додається і те, що їм потрібно дбати про дітей.


Читати також:

Amazon допоможе ЄС створити цифрову валюту

Джефф Безос уходит с поста генерального директора Amazon

Корисні онлайн-сервіси у США: медична допомога, робота та житло

У США ще на рік продовжили термін перебування для українців

Названо 10 найкращих місць для роботи в США у 2023 році

Що робити далі в США, якщо ви приїхали за програмою Uniting for Ukraine


Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

2 thoughts on “Amazon, Hilton та Starbucks працевлаштують і допоможуть отримати громадянство тисячам українців у ЄС та США

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *