Центральні та східні регіони США опиняються в обіймах пекельної спеки. Синоптики застерігають про екстремальні температури та пов’язані з ними загрози для життя та здоров’я. Жителям радять заздалегідь продумати дієві засоби порятунку.
Нещадна спекотна хвиля мчить на території після раннього спалаху в Південно-Західних штатах тижнем раніше. Наприклад, у Феніксі зафіксували температурні рекорди за 40°С, які торік спричинили 645 смертей. Цьогоріч планета встигла пережити черговий виток глобального потепління — понад три чверті населення зазнали екстремально спекотного місяця.
Для американців минулий рік виявився найжаркішим з 1936 року через численні аномальні хвилі спеки, що тривали понад два дні. Південь і Південний Захід узагалі пережили безпрецедентну спеку.
Наступна атака спеки розпочнеться в неділю в центрі країни, перш ніж розповзтися на схід, попереджають метеорологи. Деякі регіони стануть полоненими «куполів спеки» — застійних скупчень гарячого повітря. Температурні рекорди утримуватимуться цілий тиждень і після вихідних.
Зона екстремальних температур обійме території від східного Канзасу до Мену. Спека вдарить по штатах Великих озер і Північному Сходу вже в понеділок. Тут термометри покажуть 35°С, а відчутна температура сягатиме за 40°С.
Детройт чекає найжорстокіша спека за 20 років — з понеділка до вихідних тут прогнозують 35°С і відчутну температуру 38°С. Існує ризик першого 38-градусного максимуму з 2012 року. Попри нічні 22°С, тривала спека матиме згубний вплив, попереджають фахівці.
Медики наголошують — спекотні хвилі можуть бути смертельно небезпечними для літніх людей, хворих, вагітних та немовлят. Перші симптоми теплового виснаження — судоми та нездужання, що можуть переходити в тепловий удар із температурою тіла понад 39°С.
Через глобальне потепління кількість смертей від спеки зростатиме, особливо серед вразливих верств населення — етнічних меншин та бідних верств.
Аби вберегтися від спекотного лиха, необхідно цілковито уникати вулиці протягом піку спеки. Радять знайти прихисток з кондиціонером, відкриті «прохолодні центри» в громадських місцях. Слід менше використовувати кухонні плити, більше вживати рідини. Працівники на відкритому просторі мусять починати роботу на світанку. Літніх і хворих слід забезпечити опікою й прохолодою.
Владні структури та громади теж вживають запобіжних засобів — відкриття притулків, розсилки повідомлень, роздачі вентиляторів. Проте зміни клімату посилюють спекотні екстреми, до яких американцям буде все важче пристосовуватися.
Джерело: CBS News
Читати також:
Південна Флорида потерпає від сильних повеней
Світлина з відкритих джерел