Лікувати рак у майбутньому зможуть за допомогою вакцини. Дослідники з Університету Вашингтона у Сіетлі розробляють препарат, який зможе зменшити пухлину та продовжити життя пацієнту.
На думку вчених, дослідження перебувають на переломному етапі. Вони прогнозують бум вакцин проти раку приблизно за п’ять років.
Експериментальні методи спрямовані на лікування раку грудей, легенів, меланоми та раку підшлункової залози. Щоб вакцина подіяла, вона має навчити Т-клітини організму розпізнавати та знищувати злоякісні пухлини. Традиційне лікування дуже індивідуальне, а вакцина навпаки універсальна. Важливу роль у дослідженнях грають пацієнти-добровольці, які вже тестують нові ліки.
Ранні дослідження вакцин проти раку зазнали невдачі. Ракові клітини змогли перехитрити імунну систему пацієнтів, але вчені кажуть, що ці невдачі багато чому їх навчили і нові вакцини будуть ефективними.
Тим часом традиійні ліки проти онкології в деяких штатах в дефіциті.
CBS: тривожна криза охорони здоров’я — американські лікарні зіткнулися з дефіцитом ліків проти раку
Лікарні США відчувають брак препаратів, необхідних для лікування онкологічних захворювань. Частково це пов’язано з ослабленням ланцюжків поставок через пандемію і з тим, що деякі ліки майже не виробляються на території Америки», — повідомляє CBS News.
Нора О’Доннелл, ведуча вечірнього випуску новин на CBS News: «А тепер про тривожну кризу громадської охорони здоров’я. Лікарні по всій країні стикаються з нестачею 14 життєво важливих хімієтерапевтичних препаратів, внаслідок чого пацієнтам, що зневірилися, нікуди звернутися. Ми вивчили проблему і виявили, що вона зводиться до послаблення ланцюжка поставок».
У Керол Нун агресивна форма раку матки. Це захворювання лікується, але зволікати з ним не можна.
Нора О’Доннелл: «Вам відомо, чи будуть ліки доступними для закінчення вашого лікування»?
Керол Нун: «Ні. Гарантій немає».
Напередодні, коли 61-річна жінка мала отримати другу дозу хімієтерапевтичних препаратів, їй зателефонував лікар. Виявилося, що в лікарні закінчилися призначені для неї ліки. На щастя, за тиждень Нун його отримала.
Нора О’Доннелл: «Наскільки це ускладнило процес одужання»?
Керол Нун: «Я думаю, це стало для мене емоційним потрясінням. Дуже неприємно усвідомлювати, що існує стандартне лікування, ці два непатентовані ліки, і я не можу їх отримати».
Нора О’Доннелл: «Що сказав лікар, коли ви запитали, як це зволікання з лікуванням позначиться на подальшому перебігу хвороби»?
Керол Нун: «Ми просто сподіваємося, що ліки будуть доступними.
Такі пацієнти, як Нун, одержують «карбоплатин» та «цисплатин» — непатентовані препарати, які не приносять прибутку та майже не виробляються в Америці. Після пандемії міжнародний ланцюжок поставок постав перед труднощами. Погіршує ситуацію те, що інспектори американського Управління з контролю якості харчових продуктів і лікарських засобів (FDA) виявили поширені проблеми на заводі в Індії, який, як повідомляється, виробляє більшу частина «цисплатину», що надходить до США.
Керрі Васінскі, онколог: «Нам доводиться ухвалювати рішення про те, кому ми віддамо пріоритет при лікуванні у цей скрутний час дефіцину преаратів».
Лікар-онколог Керрі Васінскі ніколи не бачила настільки серйозного дефіциту.
Керрі Васінскі: «Питання в тому, чи можуть люди померти через цю нестачу. Я думаю, все залежить від того, як довго вона триває. Якщо ми зіткнемося з тривалим браком хімієтерапевтичних препаратів, то так, я думаю, що люди можуть померти».
У відповідь на нестачу FDA тимчасово почало імпортувати китайський хімієпрепарат.
Керол Нун: «Колись я помру. Дуже не хотілося б помирати, тому що ці стандартні непатентовані ліки виявилися б мені недоступними. І навіть думати не хочеться, що моя сім’я сумніватиметься в тому, що стало причиною смерті — рак чи нестача та економія препаратів».
Нора О’Доннелл: «Ми будемо стежити та підтримувати зв’язок з Керол, поки вона продовжує лікування».
Читати також:
ВІЛ – виліковний! Вчені Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі зробили революційне відкриття
У США вперше схвалили ін’єкцію для профілактики ВІЛ
Перший у світі пацієнт отримав вакцину від раку
ВООЗ рекомендує провести цільову вакцинацію від віспи мавп
Головне агентство з питань клімату США: світ на порозі катастрофи
Байден має намір знизити смертність від раку в США вдвічі за 25 років
Pfizer хоче купити фармкомпанію Global Blood Therapeutics
В США дефіцит антибіотиків і дитячих ліків
Pfizer купує виробника ліків проти раку Seagen за $43 млрд.
Світлина з відкритих джерел
1 thought на “Американці лікуватимуть рак за допомогою вакцини”