Американці обмежать споживання газу, завдяки сонячним фермам на хмарочосах

Американська компанія Ubiquitous Energy отримала фінансування для проєкту по розробці екологічних вікон, які здатні забезпечити будівлі зеленою енергією.

Організація отримала від інвесторів 70 млн доларів. Про це йдеться на самому сайті компанії.

Ubiquitous Energy хоче зробити важливий вклад для порятунку планети від глобального потепління за допомогою інноваційних методів отримання зеленої енергії.

Компанія планує покрити вікна хмарочосів у великих містах додатковим шаром, здатним переробляти сонячну енергію в електричну. Товщина такого шару всього декілька наноміліметрів, а невеликі провідники під’єднують всю систему до електричних пристроїв.

За словами директора компанії Сюзан Стоун, отримані кошти підуть на фінальну підготовку продукту для виходу на ринок. «В майбутньому ми зможемо робити французькі вікна (вікна в підлогу). Ми перетворимо хмарочоси в вертикальні сонячні ферми», — заявила Стоун.

До початку 2024 року організація планує запустити масове виробництво свого продукту. Окрім офісних будівель фокус Ubiquitous Energy також націлений і на житлові будинки.

В нового скла є значний мінус — його ціна. Вікна з покриттям будуть вартувати на 30% дорожче звичайних. Але компанія-виробник і інвестори націлені на необхідність терміново розв’язувати проблему глобального потепління, тим самим сподіваючись, що цей аспект збільшить попит на даний продукт.

В якості сонячних батарей вікна Ubiquitous Energy також показують себе гірше традиційних конкурентів вони на 50% менш ефективні. Це пояснюється їх положенням в просторі: на вертикальну поверхню попадає менше сонячного світла, ніж на горизонтальну.

«Ми зробили корисною поверхню, яка взагалі не виробляла енергію. Скло завжди було пасивним, ми ж зробили його активним»,- прокоментувала проблему Стоун.

До слова, у 2022 році США планують запровадити 46,1 ГВт нових потужностей, що генерують, і майже 50% з них складуть сонячні електростанції.

Цього року США планують запровадити 46,1 ГВт нових потужностей, що генерують, і майже половина нових електростанцій, які мають запрацювати у 2022 році, — СЕС», повідомляє Clean Technica.

Очікується, що у 2022 році в США введуть в експлуатацію нових СЕС загальною потужністю 21,5 ГВт — 46,64% від сукупної нової потужності, що планується. Слідом за сонцем йде природний газ (21%) та вітер (17%). Очікується, що у 2022 році буде введено 9,6 ГВт нових генеруючих потужностей, що працюють на природному газі. З них 8,1 ГВт прийде на парогазові установки доводиться і ще 1,4 ГВт — газотурбінні установки.

Загальна структура нових потужностей, що генерують енегрію, які повинні ввести в США у 2022 році.

Також за планом у 2022 році в США з’явиться ще 7,6 ГВт вітряних потужностей. Як можна побачити на графіці вище, введення левової частини нових електростанцій заплановане на грудень 2022-го.

Приріст сукупної потужності акумуляторних сховищ енергії у масштабах комунальних підприємств США оцінюється у 84% або 5,1 ГВт. Також можна відзначити будівництво двох нових енергоблоків АЕС Vogtle у Джорджії, які забезпечать 5% загального запланованого приросту електричної потужності країни у 2022 році.

У 2021-му відновлювана енергетика в США вперше обігнала традиційну (газ та вугілля).Світлина: Shutterstock

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *