Американці передали в Україну датчики для виявлення ядерних вибухів

США передали Україні датчики, які виявляють сплески радіації від ядерної зброї або брудної бомби та підтверджують джерело атаки.

Про це у п’ятницю, 28 квітня, пише The New York Times.

Національне управління з ядерної безпеки у відповідь на запит видання повідомило, що мережа датчиків розгортається «по всьому регіону» і дасть змогу «визначити параметри, місце та наслідки будь-якого ядерного вибуху».

Управління наголошує, що йдеться про те, що розгорнута система датчиків позбавить Росію можливості «анонімно» використовувати ядерну зброю в Україні. Зазначається, що у разі виникнення в Україні надзвичайної ситуації через ядерний вибух аналіз швидко надійде держорганам США для вживання екстрених заходів щодо захисту населення.

The New York Times пише, що датчики вже встановлюють у різних регіонах України. Команда підтримки в надзвичайних ситуаціях з ядерної енергетики, тіньовий підрозділ атомних експертів під керівництвом Агентства безпеки, працює з Україною над розгортанням датчиків радіації, навчанням персоналу, моніторингом даних і попередженням про смертельну радіацію. Як пише видання, розгортання системи виявлення застосування ядерної зброї свідчить про те, що США вважають можливим такий сценарій розвитку подій.

«Якщо в Україні станеться ядерна надзвичайна ситуація, чи то викид радіації з ядерного реактора, чи то детонація ядерної зброї, — йдеться в заяві агентства безпеки, — науковий аналіз буде швидко наданий урядовим органам США і центрам прийняття рішень в Україні та регіоні для прийняття дієвих, технічно обґрунтованих рішень щодо захисту здоров’я і безпеки населення. Ядерні експерти кажуть, що такі захисні заходи можуть зіткнутися з найбільшим випробуванням найближчими тижнями, коли українська армія розпочне свій весняний наступ. Китай закликав росію припинити брязкання ядерною зброєю, і пан путін останнім часом не згадував про ядерну загрозу. Але західні експерти занепокоєні тим, що невдачі росії на полі бою роблять путіна ще більш залежним від свого ядерного арсеналу, і побоюються, що нові невдачі можуть посилити його готовність натиснути на ядерний спусковий гачок».


18 квітня британська The Guardian із посиланням на західних чиновників писала, що російський диктатор Володимир Путін може застосувати «крайні тактики» у відповідь на очікуваний контрнаступ України, і Захід готується до такого варіанту.

25 березня 2023 року Путін заявив про намір розмістити тактичну ядерну зброю на території Білорусі нібито у відповідь на плани Великобританії поставити Україні боєприпаси зі збідненим ураном.

У Білому домі заявили, що США на разі не вбачають ознак переміщення тактичної ядерної зброї до Білорусі.

Світлина: gerasimov_foto_174/Shutterstock.com

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Американці передали в Україну датчики для виявлення ядерних вибухів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *