Последние новости
Американська компанія отримала дозвіл випробувати чіпи для мозку на людях

Компанії Ілона Маска, що розробляє чіпи, які вживлюються в мозок, дозволили проводити випробування на людях. Один зі створених чіпів Neuralink Маск планує вживити й собі.

Технологію введення чіпа працівники стартапу хочуть повністю автоматизувати, щоб не користуватися послугами нейрохірургів, яких у світі й так мало. На думку Маска, цим займатиметься спеціально навчений робот R1, який зможе розрізати череп, не ушкоджуючи при цьому кістки, мозок і кровоносні судини.

Представники компанії повідомили про це в Twitter. «Отримали дозвіл FDA на початок клінічних досліджень на людях. Це важливий перший крок, який дозволить нашій технології допомогти багатьом хворим», — так вважають у Neuralink.

Уточнюється, що набір людей для участі у клінічному дослідженні наразі не відкритий. Подробиці про набір охочих будуть опубліковані пізніше.

Як писав раніше n4usa, проєкт дозволяє розміщувати тисячі електродів на зовнішній поверхні людського мозку. Кожен електрод являє собою крихітний провід тонший за волосину. Підключається він до чіпа, що дистанційно перезаряджається, який буде розміщуватися на самому черепі. Сам Маск розповідав, що ця технологія допоможе в майбутньому паралізованим ходити, сліпим – бачити, виліковуватись від інших травм та самостійно спілкуватися зі штучним інтелектом. Чіп перехоплюватиме сигнали пошкодженого спинного мозку і відправлятиме їх назад.

Ілон Маск заснував цю компанію 6 років тому. З 2019 року він кілька разів анонсував випробування технології на людях, проте заявку до Управління з контролю якості харчових продуктів та лікарських засобів США було подано лише на початку 2022 року. Тоді вона була відхилена.

Чиновники виявили кілька недоліків у даної технології. Основні проблеми були пов’язані з літієвою батареєю, можливістю мимовільного переміщення електродів імпланту всередині мозку та з безпечним вилученням мікрочипа. Раніше влада розпочала розслідування проти Neuralink через жорстоке поводження з тваринами під час експериментів.

Neuralink — американська нанотехнологічна компанія, заснована Ілоном Маском, займається розробкою та виробництвом нейрокомп’ютерних інтерфейсів, що імплантуються, була заснована у 2016 році, штаб-квартира розташована в Сан-Франциско. Раніше на одній із презентацій у компанії Маск говорив про те, що вони планують перевершити можливості людського мозку до 2030 року. «Нейролінк» займається розробкою технології, здатної передавати сигнали мозку каналом «Блютуз» за допомогою передавача, що кріпиться за вухом, як слуховий апарат. Від нього до мозку будуть йти до 1500 електродів, кожен з яких у чотири рази тонший за людське волосся.

Якщо ця технологія буде реалізована, то людина зможе управляти комп’ютером безпосередньо, передаючи сигнали техніці прямо від мозку. Це суттєво полегшить життя паралізованим, а також людям, які страждають від наслідків травм головного та спинного мозку та різних хвороб.



Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

2 thoughts on “Американська компанія отримала дозвіл випробувати чіпи для мозку на людях

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *