Американський генерал доручив підлеглим готуватися до війни з Китаєм

Генерал ВПС США Майк Мініхан у службовій записці, яку він розіслав своїм підлеглим у п’ятницю, 27 січня, висловив припущення, що США вступлять у війну з Китаєм у 2025 році.

Про це повідомляє телеканал NBC.

Справжність службової записки підтвердив один із представників Транспортного командування ВПС США.

Мініхан вважає, що у Сі Цзіньпіна буде можливість встановити контроль над Тайванем, оскільки в Тайвані та у США у 2024 році будуть в пріоритеті президентські вибори.

У документі генерал докладно розписує події під час підготовки до можливого конфлікту. Мініхан закликав підлеглих до кінця лютого доповісти про заходи щодо підготовки до бойових дій із КНР. Він також наказав усьому персоналу оновити свої записи та екстрені контакти.

Мініхан виклав у записці мету підготовки, у тому числі створення «зміцненої, інтегрованої та гнучкої об’єднаної маневровної групи, яка готова битися і перемагати». Він доручив підрозділам KC-135 підготуватись до доставки 100 серійних безпілотників. Голова командування повітряного реагування сказав, що може помилятися, але його інтуїція підказує, що «через два роки він воюватиме».

Командування повітряного реагування відповідає за транспортування та дозаправлення, налічує близько 50 000 військовослужбовців та близько 500 літаків.

Відповідаючи раніше на запитання, чи неминуче китайське вторгнення на Тайвань, міністр оборони Ллойд Остін сказав: «Те, що ми спостерігаємо останнім часом, — це дуже провокаційна поведінка з боку китайських сил. Але чи це означає, що вторгнення неминуче, я серйозно в цьому сумніваюся».

Найбільший острів Тайвань управляється своєю адміністрацією з 1949 року. Пекін вважає територію однієї із китайських провінцій та дотримується доктрини «єдиного Китаю».

Напруженість навколо Тайваню загострилася після візиту, що відбувся в серпні 2022 року, на той час на посаді спікера Палати представників Конгресу Ненсі Пелосі в Тайбей. Спікер палати представників конгресу США Ненсі Пелосі прибула на Тайвань увечері 2 серпня. Як відповідь Пекін розпочав військові морські та повітряні навчання зі стрілянинами 4 серпня.

У Китаї заявили, що США потрібний Тайвань для нарощування військової присутності в регіоні. За словами глави МЗС Китаю, американська сторона грубо втрутилася у внутрішні справи країни.

Китай на тлі візиту Пелосі до Тайваню призупинив і скасував діалоги зі США. Перервано співпрацю у військовій сфері, екології, взаємодії боротьби з наркотиками. Крім того, міністерство закордонних справ Китаю оголосило про санкції проти Пелосі та її найближчих родичів.Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Американський генерал доручив підлеглим готуватися до війни з Китаєм

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *