Американський сенат схвалив військовий бюджет у $858 млрд

Конгрес США узгодив основні положення проєкту закону про бюджет. Оборонний бюджет наступного фінроку складе 858 млрд доларів.

Сенат американського конгресу з палатою представників схвалив військовий бюджет країни на 2023 фінансовий рік на суму $858 млрд.

Про це 15 грудня повідомив телеканал CNN.

Схвалений законодавцями бюджет на 8% перевищує попередній та передбачає виділення на $45 млрд коштів більше, ніж навесні запрошував Білий дім. Пентагон зокрема має намір підняти зарплати військовослужбовцям на 4,6%.

На військове стримування Росії в Європі заплановано $6 млрд. З цієї суми $800 млн буде виділено безпосередньо Україні для боротьби з російською агресією. Понад $2,7 млрд передбачається витратити на підтримку виробництва боєприпасів для арсеналів США. На військову допомогу владі Тайваню пропонується витратити близько $12 млрд.

Після схвалення американським парламентом проєкт бюджету має надійти на підпис президенту Джо Байдену.

«У нас є структура, яка дозволяє рухатися вперед до ухвалення загального законопроєкту наступного тижня, — заявила голова комітету з питань асигнувань Палати представників Конгресу США Роза Делауро. — Тепер комітети з асигнувань обох палат працюватимуть день і ніч, щоб погодити остаточні деталі законопроєкту, які можуть бути підтримані Палатою представників, і Сенатом, та отримати підпис президента США Джо Байдена».

Перемовники від республіканців та демократів у Сенаті — Річард Шелбі та Патрік Ліх також підтвердили досягнення домовленостей. Річард Шелбі заявив, що угода готова, і законодавці зможуть підготувати фінальну версію законопроєкту до кінця наступного тижня, «якщо все буде добре». Законодавці не повідомили деталей досягнутої угоди, — пише газета The Wall Street Journal.

При цьому демократи та республіканці розходилися в думках щодо розподілу решти бюджету, не пов’язаного з обороною. Зокрема, демократи закладали у свій проєкт на 26 млрд доларів більше видатків, ніж республіканці.

Палата представників проведе голосування з питання про продовження фінансування уряду на один тиждень – до 23 грудня, щоб уникнути зупинки його функціонування 16 грудня, оскільки чинний бюджетний законопроєкт передбачає його фінансування лише до цієї дати. Слідом за нижньою палатою американського Конгресу голосування із цього питання проведе і Сенат.

На цю мить ніхто з республіканців не заявляв про намір чинити опір прийняттю тимчасового плану, — зазначає WSJ.

Лідер республіканської меншості в Сенаті Мітч Макконнелл заявив у вівторок, що законодавцям необхідно підготувати фінальний законопроєкт не пізніше вечора 22 грудня, оскільки законодавці хотіли б піти на різдвяні свята. Він також дав зрозуміти, що республіканці не погоджуватимуться на подальші тимчасові заходи та залишать це питання на розгляд нового складу Конгресу, який розпочне роботу 3 січня.

Наразі обидві палати Конгресу контролюються демократами, однак із 2023 року контроль над Палатою представників отримують республіканці.Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Американський сенат схвалив військовий бюджет у $858 млрд

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *