Апеляційний суд США зобов’язав китайську компанію продати TikTok

Федеральний апеляційний суд США у п’ятницю підтримав закон, який вимагає від китайської компанії ByteDance продати популярний додаток для перегляду коротких відеороликів TikTok у США не пізніше початку наступного року, або зіткнутися з його забороною.

Це рішення є значною перемогою Міністерства юстиції та противників китайського додатку, а також нищівним ударом для материнської компанії TikTok, ByteDance. За даними Reuters, це суттєво підвищує ймовірність безпрецедентної заборони додатку, яким користуються 170 мільйонів американців.

TikTok планує оскаржити рішення у Верховному суді США.

У своєму висновку суд зазначив, що закон є результатом спільної роботи республіканців і демократів «у рамках широких зусиль з протидії обґрунтованій загрозі національній безпеці з боку КНР».

Міністерство юстиції заявило, що у власності Китаю TikTok становить загрозу через доступ до величезного масиву особистих даних американців, що дозволяє Китаю приховано маніпулювати інформацією, яку американці споживають через TikTok.

Генеральний прокурор Меррік Гарланд назвав рішення «важливим кроком до запобігання використання TikTok китайським урядом як зброї».

Однак посольство Китаю у Вашингтоні назвало закон «кричущим актом комерційного грабежу» і попередило, що США «повинні підходити до цієї справи з обережністю, щоб не зашкодити взаємній довірі між двома країнами та розвитку двосторонніх відносин».

«Хоча сьогоднішні новини розчаровують, будьте впевнені, ми продовжимо боротьбу за захист свободи слова на нашій платформі», – заявив голова TikTok Шу Зі Чу в листі співробітникам компанії, з яким ознайомились у Reuters.

Своєю чергою Американський союз громадянських свобод заявив, що «заборона TikTok грубо порушує закріплені Першою поправкою права мільйонів американців, які користуються цим додатком для самовираження та контактів з людьми в усьому світі».

Рішення ставить долю TikTok у залежність спочатку від президента Байдена, який може продовжити крайній термін продажу додатку (19 січня) на 90 днів, а потім від Дональда Трампа, який вступає на посаду президента 20 січня. Проте незрозуміло, чи зможе ByteDance довести, що вона досягла значного прогресу в процедурі відчуження (що необхідно для продовження) і чи схвалить китайський уряд будь-який продаж.

Джерело: Voice of America

Читати також:

Проголосовано законопроєкт щодо заборони TikTok у США

Дональд Трамп створив акаунт у мережі TikTok

Палата представників США ухвалила законопроєкт про відокремлення TikTok від материнської компанії ByteDance

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *