Apple перейде на американські чіпи з 2024 року, купивши завод в Аризоні

Більшість елементів остаточного комплектування продуктів Apple виробляються в Китаї та сусідніх країнах.

Apple готується розпочати закупівлю чіпів для своїх пристроїв на заводі в Аризоні (США), який зараз перебуває на етапі будівництва. Це стане важливим кроком на шляху до зниження залежності компанії від азійського виробництва», — повідомляє 15 листопада видання Bloomberg, посилаючись на слова генерального директора Apple Тіма Кука під час зустрічі в Німеччині з місцевими інженерами та співробітниками роздрібної торгівлі.

За словами Кука, також Apple може розширити постачання чіпів із заводів у Європі. Він зазначив, що у компанії вже ухвалили рішення викупити завод в Аризоні, який запрацює у 2024 році.

Bloomberg відзначає, що Кук, ймовірно, мав на увазі завод, яким управлятиме ексклюзивний партнер Apple з виробництва мікросхем Taiwan Semiconductor Manufacturing Co (TSMC). За інформацією видання, TSMC вже «придивляється до другого заводу в США». При цьому акції компанії зросли на 2,9% на тайванських торгах після того, як в Bloomberg написали про слова Кука.

Невирішене питання, зазначило видання, полягає в тому, чи завод відповідає потребам Apple. Тайванська компанія заявила, що спочатку завод матиме потужність 20 000 чіпів на місяць і використовуватиме 5-нанометровий виробничий процес, що «не задовольнить прагнення Apple у найближчому майбутньому до більш просунутих 3-нанометрових чіпів».

У Bloomberg заявили, що хоча більша частина остаточного комплектування продуктів Apple виробляється в Китаї та сусідніх країнах, Apple має постачальників, які виробляють компоненти всередині країни. Наприклад, компанія з Каліфорнії зазначала, що моделі Mac Pro, що продаються в США, проходять процес збирання в Техасі.

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

3 thoughts on “Apple перейде на американські чіпи з 2024 року, купивши завод в Аризоні

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *