Байден назвав головні цілі США у війні Росії проти України

Глава Білого дому написав колонку для видання The New York Times, де розповів яку мету переслідують Сполучені Штати у війні Росії проти України.

Президент США Джо Байден у колонці для The New York Times чітко визначив цілі Сполучених Штатів, які стали на бік України, надавши їй безпрецедентну допомогу.

Переклад історика Сергія Громенка.


Вторгнення, яке, як думав Володимир Путін, триватиме кілька днів, триває вже четвертий місяць. Український народ здивував Росію та надихнув світ своєю самовідданістю, мужністю та бойовим успіхом. Вільний світ та багато інших країн на чолі зі Сполученими Штатами стали на бік України, надавши безпрецедентну військову, гуманітарну та фінансову підтримку.

Оскільки війна продовжується, я хочу чітко визначити цілі Сполучених Штатів у цій війні.

Мета Америки проста: ми хочемо бачити демократичну, незалежну, суверенну та успішну Україну із засобами для стримування та захисту від подальшої агресії.

Як сказав президент України Володимир Зеленський, зрештою ця війна «остаточно закінчиться лише дипломатичним шляхом». Кожні переговори відбивають ситуацію на місцях. Ми оперативно направили Україні значну кількість зброї та боєприпасів, щоб вона могла битися на полі бою та займати максимально сильну позицію за столом переговорів.

Ось чому я вирішив, що ми надамо українцям досконаліші ракетні системи та боєприпаси, які дозволять їм точніше вражати ключові об’єкти на полі бою в Україні.

Ми продовжимо співпрацю з нашими союзниками та партнерами по санкціях проти Росії, найжорсткішим із коли-небудь запроваджених щодо великої економіки. Ми продовжимо постачати Україні сучасне озброєння, у тому числі протитанкові ракети Javelin, зенітні ракети Stinger, потужні артилерійські та високоточні ракетні комплекси, радари, безпілотні літальні апарати, гелікоптери Мі-17 та боєприпаси.

Ми також надішлемо ще мільярди у вигляді фінансової допомоги, як це санкціоновано Конгресом. Ми працюватимемо з нашими союзниками та партнерами з подолання глобальної продовольчої кризи, яка посилюється через російську агресію. І ми допоможемо нашим європейським союзникам та іншим країнам знизити їхню залежність від російського викопного палива та прискорити наш перехід до майбутнього — екологічно чистої енергії.

Ми також продовжуватимемо зміцнювати східний фланг НАТО силами та засобами Сполучених Штатів та інших союзників. І зовсім недавно я вітав заявки Фінляндії та Швеції на вступ до НАТО, крок, який зміцнить спільну безпеку США та трансатлантичну безпеку коштом додавання двох демократичних та дуже здібних військових партнерів.

Ми не прагнемо війни між НАТО і Росією. Попри те, що я не згоден з Путіним і мене обурюють його дії, Сполучені Штати не намагатимуться домогтися усунення його від влади. Поки Сполучені Штати або наші союзники не будуть атаковані, ми не братимемо участі безпосередньо в цьому конфлікті, не будемо відправляти американські війська воювати в Україну, не будемо атакувати російські війська. Ми не заохочуємо і не дозволяємо Україні завдавати ударів за її межами. Ми не хочемо продовжувати війну лише для того, щоб завдати болю Росії.

Моїм принципом упродовж усієї цієї кризи було: «Нічого про Україну без України». Я не тиснутиму на українське керівництво публічно чи приватно з метою зробити якісь територіальні поступки. Це було б неправильно та суперечило б загальновизнаним принципам.

Переговори України з Росією зайшли в глухий кут не тому, що Україна відвернулася від дипломатії. Вони зайшли в глухий кут, тому що Росія продовжує вести війну, щоб взяти під свій контроль якомога більшу частину України. Сполучені Штати продовжуватимуть роботу зі зміцнення України та підтримуватимуть її зусилля щодо досягнення припинення конфлікту шляхом переговорів.

Неспровокована агресія, бомбардування пологових будинків та будинків культури, насильницьке переміщення мільйонів людей роблять війну в Україні глибокою моральною проблемою. Я зустрічався з українськими біженцями в Польщі — жінками та дітьми, які не знали, яким буде їхнє життя і що буде з їхніми близькими, які залишилися в Україні. Жодна людина совісті не могла залишитися байдужою до цих жахів і руйнувань.

Підтримувати Україну у скрутну годину — це не просто правильний вчинок. У наших життєво важливих національних інтересах забезпечити мирну та стабільну Європу і дати зрозуміти, що правий не той, хто сильніший. Якщо Росія не заплатить високу ціну за свої дії, вона надішле іншим потенційним агресорам сигнал про те, що вони теж можуть захопити територію і підпорядкувати інші країни. Це ставить під загрозу виживання інших мирних демократій. І це може означати кінець міжнародного порядку, що базується на правилах, і відкрити двері для агресії в інших місцях із катастрофічними наслідками для всього світу.

Я знаю, що багато людей у ​​всьому світі стурбовані застосуванням ядерної зброї. В цей час ми не бачимо жодних ознак що Росія має намір застосувати ядерну зброю в Україні, хоча іноді риторика Росії з метою бряжчати ядерною шаблею сама по собі небезпечна і вкрай безвідповідальна. Дозвольте мені внести ясність: будь-яке застосування ядерної зброї в цьому конфлікті в будь-якому масштабі було б абсолютно неприйнятним для нас, як і для решти світу, і спричинило б тяжкі наслідки.

Американці залишаться з українським народом, бо ми розуміємо, якою є ціна свободи. Це те, що ми завжди робили, коли вороги свободи намагалися залякати та придушувати безневинних людей, і це те, що ми робимо зараз. Володимир Путін не очікував такого ступеня єдності та сили нашої відповіді. Він помилився. Якщо він очікує, що найближчими місяцями ми здригнемося чи наша єдність дасть тріщини, він так само помиляється.Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *