Байден підписав закон про розсекречення даних про походження COVID-19

Президент США Джо Байден зобов’язав розвідку розсекретити дані про походження COVID-19.

Президент США Джо Байден підписав закон, який зобов’язує національну розвідку розсекретити відомості про походження COVID-19.

Про це у понеділок, 20 березня, повідомив Білий дім.

«Нам необхідно дістатися до суті походження COVID-19, що допоможе краще запобігати майбутнім пандеміям. Моя адміністрація продовжить перевіряти всю секретну інформацію, пов’язану з COVID-19, зокрема потенційний зв’язок з Уханьським інститутом вірусології», — цитує пресслужба відомства главу держави.

За словами американського лідера, адміністрація США розсекретить якнайбільше наявних відомостей. При цьому Байден залишає за собою право зберегти в таємниці частину розвідданих, попри підписаний закон.

Дискусія про розсекречення інформації розвідки знову піднялася у лютому на тлі витоку зі звіту Міненерго США про можливе лабораторне походження COVID-19. Цього вимагали республіканці. Сам Байден також раніше виступав за розкриття інформації.

2 березня держсекретар США Ентоні Блінкен сказав, що версія про лабораторний витік COVID-19 є реальною, але не остаточною. Він також визнав, що Штати не знайшли свідчень того, що поява коронавірусу пов’язана з наміром якоїсь країни створити біологічну зброю.

Напередодні директор ФБР США Крістофер Рей заявив, що відомство вважає найімовірнішою версію про лабораторне походження коронавірусу. Він також зазначив, що уряд Китаю намагається заважати роботі щодо встановлення причин пандемії.

26 лютого газета The Wall Street Journal написала, що в міністерстві енергетики США переконані в тому, що причиною пандемії коронавірусу став витік у китайській лабораторії. Секретний звіт на цю тему нібито було передано Білому дому та ключовим членам американського конгресу.

У жовтні 2022 року група німецьких вчених заявила, що знайшла докази лабораторного походження коронавірусу. Згідно з їхніми дослідженнями, він на 99,9% є штучною копією природного вірусу, — про це повідомив портал німецького телеканалу N-tv.

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Байден підписав закон про розсекречення даних про походження COVID-19

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *