Байден порівняв захист України від Путіна з висадкою в Нормандії

Під час церемонії, присвяченої 80-й річниці висадки союзних військ у Нормандії, президент США Джо Байден провів паралель між обороною України від російської агресії та боротьбою за свободу у Другій світовій війні.

«Сьогодні в Україну вдерся тиран, що прагне панування, і демократія перебуває під більшою загрозою, ніж будь-коли після Другої світової війни», — наголосив американський лідер.

Байден закликав жодним чином не поступатися «булі» та хуліганам, адже інакше «свобода буде розтоптана, а вся Європа опиниться під загрозою».

Напередодні газета The New York Times з посиланням на джерела повідомляла, що президент США планує представити зусилля західних союзників щодо захисту України як продовження боротьби за свободу, яку вела Європа під час Другої світової.

У меморіальних заходах у Нормандії Байден бере участь разом з президентом Франції Емманюелем Макроном, прем’єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком та канцлером ФРН Олафом Шольцом. Також він має зустрітися з президентом України Володимиром Зеленським. Російську делегацію на відзначення річниці висадки союзників не запросили.

«Ми не можемо схилити голови перед хуліганами, це просто немислимо. Якщо ми це зробимо, свобода буде розтоптана, а вся Європа опиниться під загрозою», — наголосив Байден.

Президент США порівняв оборону України із боротьбою за свободу проти нацистської Німеччини, закликавши міцно стояти на захисті демократії, адже вона зараз зазнає найбільших викликів із часів Другої світової війни.

Джерело: DW

Читати також:

Байден про мир для України без НАТО, Китай і вік: інтерв’ю для Time

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *