Байден про мир для України без НАТО, Китай і вік: інтерв’ю для Time

Президент США Джо Байден в інтерв’ю для журналу Time висловився щодо низки ключових питань міжнародної політики. Розмова торкнулася війни в Україні, напруги навколо Тайваню, ядерних програм Ірану та КНДР, а також проблеми віку американського лідера.

Війна в Україні: забезпечити мир без вступу до НАТО

Коментуючи ситуацію в Україні, Байден наголосив на важливості недопущення окупації країни Росією. «Мир означає, що Росія ніколи не займе Україну», — заявив він. Водночас президент зазначив, що Україна не розглядається для вступу до НАТО через проблеми з корупцією за часів його віцепрезидентства.

«Якщо ми дозволимо Україні впасти, чекайте на те, що Польща піде далі, а всі держави вздовж російського кордону будуть вимушені співіснувати з Москвою», — застеріг Байден. Він назвав помилкою рішення Путіна про війну та прагнення відновити «радянський простір».

Напруга з Ізраїлем

Президент уникнув прямих відповідей щодо можливих санкцій проти Ізраїлю після операції в секторі Гази. «Я не відповідатиму на це зараз, оскільки перебуваю в процесі перемовин з ізраїльтянами», — зазначив Байден. Він натомість звинуватив рух Хамас у катуваннях цивільного населення.

Ядерні програми Ірану та КНДР

Торкаючись ядерних загроз, Байден відкинув закиди про спробу «жити» з ядерними Іраном та Північною Кореєю. Він підкреслив, що ця проблема існувала й при попередніх адміністраціях. Водночас президент переконаний, що його індо-тихоокеанська стратегія здатна ефективно протистояти викликам Пхеньяну.

Протистояння з Китаєм


Основним випробуванням для США у XXI столітті Байден назвав стримування Китаю. Він не виключив застосування військової сили для захисту Тайваню в разі вторгнення, хоча й уникнув подробиць.

Getty Images

Президент різко розкритикував економічну політику Пекіна. «Назвіть мені країну, з якою ви хотіли б помінятися місцями замість Китаю? Демографічна криза, застаріле населення та економіка на межі краху», — наголосив він.

Власний вік і переобрання

81-річний Байден відхилив припущення про недостатні фізичні можливості для виконання обов’язків президента. «Я можу робити це краще, ніж будь-хто інший», — заявив він. Байден також розкритикував колишнього президента Трампа, назвавши його ставлеником «поганих хлопців» на світовій арені.

Лідер США запевнив, що не замислювався над можливістю не балотуватися на другий термін через свій поважний вік. Він висловив амбітні плани зі зміцнення НАТО, відновлення впливу у Європі та активної підтримки Африки в подоланні кризових явищ.

Джерело: Time

Читати також:

Обмеження права на притулок: новий крок Байдена в імміграційній політиці

Світлина: Adam Schultz—The White House

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *