Байден продовжив надзвичайний стан США щодо Росії

Білий дім опублікував листа Байдена. Лідер США продовжив надзвичайний стан США щодо РФ на рік через непошану Росією територіальної цілісності суверенних держав.

Президент США Джо Байден продовжив на рік дію указу, який дає можливість запроваджувати нові санкції щодо Росії, — йдеться у документі, який опублікував Білий дім.

У листі до спікера палати представників і голови сенату вказується «шкідлива закордонна діяльність уряду Росії», зусилля щодо підриву проведення вільних і справедливих демократичних виборів у США та порушення загальновизнаних принципів міжнародного права, включаючи повагу до територіальної цілісності держав.

Серед можливих причин запровадження блокування власності та активів РФ на території Сполучених Штатів є «зловмисні дії в кіберсфері», «заохочення та використання транснаціональної корупції для впливу на іноземні уряди».

У документі йдеться, що діяльність РФ «продовжує становити незвичайну та надзвичайну загрозу національній безпеці, зовнішній політиці та економіці Сполучених Штатів».

«Тому я визначив, що необхідно зберегти надзвичайний стан у країні, оголошений в Указі № 14024 щодо вказаної шкідливої закордонної діяльності уряду Російської Федерації», — резюмував Байден.

Нагадаємо, наприкінці березня заступник міністра закордонних справ Російської Федерації Сергій Рябков заявив, що Москва припинила весь обмін інформацією із Вашингтоном про свої ракетні випробування.

США продовжують роботу над удосконаленням антиросійських санкцій

Вашингтон працює над удосконаленням санкцій проти Москви. Про це у понеділок, 10 квітня, повідомив заступник міністра фінансів США з міжнародних справ Джей Шамбо.

Він висловив думку про те, що нові обмеження вже не актуальні та набагато важливіше нарощувати ефективність рестрикцій, що вже діють. За словами Шамбо, американська влада розглядає варіанти посилення санкційного режиму, а також займається пошуком і ліквідацією всіляких дірок.

При цьому чиновник заявив, що вжиті заходи вже мали серйозний вплив на Росію. «Якщо ви хочете й надалі робити санкції більш ефективними, то не обов’язково додавати нові. Іноді несуттєва санкція, яку ви додали б, менш важлива, ніж посилення того, що ви вже запроваджено», — заявив Шамбо.

Він також зазначив, що США вивчають, як можна посилити чинні санкції проти РФ та закрити можливості для їхнього обходу. На його думку, такі заходи мають бути ефективнішими за нові обмеження. За словами заступника міністра, у будь-яких обмеженнях з’являються прогалини й потрібно це присікати.

Але санкції таки довели свою ефективність, оскільки Москві доводиться купувати технології військової техніки в менш надійних постачальників. Крім того, у Росії значно знизилися прибутки від продажу енергоресурсів.Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *