Байден висловив підтримку Україні у телефонній розмові із Зеленським

У суботу, 17 лютого, відбулася телефонна розмова між президентом США Джо Байденом та президентом України Володимиром Зеленським. Як повідомляється у заяві Білого дому, метою дзвінка Байдена було «підтвердити відданість Сполучених Штатів подальшій підтримці України».

Байден пов’язав нещодавнє захоплення російськими військами міста Авдіївка на Донеччині з бездіяльністю Конгресу США, де партійні розбіжності перешкоджають виділенню 60 мільярдів доларів військової допомоги Україні.

За словами Байдена, відступ українських військ з Авдіївки стався після того, як українці були змушені обмежити використання боєприпасів через скорочення їх постачання внаслідок бездіяльності Конгресу. Це, на думку Байдена, «призвело до перших помітних успіхів Росії за останні місяці».

Президент США також наголосив на «сильній двопартійній підтримці суверенітету та територіальної цілісності України в уряді США та серед американського народу». Він закликав Конгрес негайно ухвалити законопроєкт про витрати, що включають допомогу Україні.

Підсумовуючи відзначимо, що у розмові з Володимиром Зеленським Джо Байден ще раз наголосив на непохитній підтримці України з боку США. Водночас він різко розкритикував Конгрес за зволікання з прийняттям рішень щодо виділення військової допомоги, яке, на думку Байдена, уже призвело до перших успіхів Росії в цій війні. Така критика свідчить про чимраз більше роздратування Білого дому через внутрішньополітичні чвари у Конгресі, які гальмують надання необхідної підтримки Україні.

Джерело: White House

Читати також:

Сенат США просуває пакет допомоги Україні, Ізраїлю і Тайваню

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *