Байден закликав боротися зі збройним лобі у США

Суд у Нью-Йорку дозволив подавати позови проти виробників зброї. Напередодні в техаській школі внаслідок стрілянини загинула 21 людина.

Американській владі необхідно боротися зі збройним лобі та запровадити додаткові обмеження у законодавстві щодо вільного володіння зброєю”, — заявив президент США Джо Байден у своєму зверненні до Конгресу після стрілянини у початковій школі в Техасі.

«Такі масові розстріли рідко трапляються в інших країнах світу. Чому ми готові жити з цією бійнею? Чому ми продовжуємо це робити? Де, в ім’я Бога, наш відвага, сила, щоб мати мужність упоратися з цим? Настав час діяти», – написав президент США у своєму обліковому записі в Twitter.

Байден нагадав, що у грудні 2012 року, коли він обіймав посаду віцепрезидента при Бараку Обамі, стрілянину відкрили у початковій школі Сенді-Хук. З того часу, зазначив президент, у США сталося понад 900 випадків масової стрілянини.

Вдень, 24 травня 18-річний Сальвадор Ромас розпочав стрільбу у початковій школі міста Ювальді у Техасі. За останніми даними, загинули 19 дітей та двоє дорослих. Злочинця ліквідували. Ще не менше 17 людей дістали поранення, зараз їхнім життям нічого не загрожує. Стрілянина в Ювальді стала найбільш кровопролитним злочином у США за останні десять років.

Суд у Нью-Йорку дозволив подавати позови проти виробників зброї

Федеральний суд у Нью-Йорку у середу, 25 травня виніс рішення, відповідно до якого дозволено подавати судові позови проти виробників вогнепальної зброї у зв’язку з їхньою ймовірною причетністю до інцидентів зі стріляниною”, — передає Bloomberg.

За словами генерального прокурора штату Летиції Джеймс, це рішення стало великою перемогою. Джеймс зазначила, що влада США має залучити всі наявні в розпорядженні інструменти, щоб «покласти край насильству із застосуванням вогнепальної зброї та протистояти компаніям, відповідальним за цю зброю смерті та руйнування, яке зброя несе».

Рішення нью-йоркського суду було винесено на тлі стрілянини в одній із початкових шкіл міста Ювальді у штаті Техас.


Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Байден закликав боротися зі збройним лобі у США

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *