Байден зміцнює зв’язки з чорношкірими виборцями напередодні президентських перегонів

З наближенням президентських виборів 2024 року команда чинного глави Білого дому Джо Байдена активізує зусилля щодо налагодження контактів із чорношкірою спільнотою США. Адже саме ця етнічна група традиційно надавала переважну підтримку кандидатам від Демократичної партії. Однак, останнім часом спостерігається певна ерозія лояльності чорношкірих виборців до Байдена та демократів загалом.

Упродовж цього тижня Байден візьме участь у низці заходів, присвячених важливим датам в історії руху за громадянські права афроамериканців. Зокрема, у п’ятницю президент виступив із промовою в Національному музеї афроамериканської історії та культури у Вашингтоні. Байден розкритикував свого потенційного опонента з республіканського табору – експрезидента Дональда Трампа та його прихильників із руху MAGA, звинувативши їх у спробах обмежити основоположні свободи, зокрема право голосу та право на аборт.

Водночас команда Трампа стверджує, що їхній кандидат «набирає популярності серед чорношкірих та іспаномовних американців», попри «постійні маніпуляції» з боку Байдена. На думку республіканців, чорношкірі та латиноамериканці «живуть гірше, ніж за часів Трампа», а тому втрачають довіру до чинної адміністрації.

Сам Трамп також намагається заручитися підтримкою афроамериканців, зокрема, використовуючи власні юридичні проблеми як привід для порушення питання дискримінації та упередженого ставлення судової системи до представників меншин.

Боротьба за прихильність молодих чорношкірих виборців набирає особливої гостроти. У п’ятницю Байден зустрівся з лідерами «Божественної дев’ятки» – групи традиційно афроамериканських братств і сестринств у коледжах та університетах. Президент також провів зустріч з учасниками історичної судової справи «Браун проти Ради з питань освіти», рішення в якій 1954 року визнало неконституційною практику расової сегрегації.

У неділю Байден звернеться до випускників чоловічого Коледжу Морхауз в Атланті, де свого часу навчався Мартін Лютер Кінг. Президент планує присвятити свою промову новому поколінню чорношкірих чоловіків – групі, в якій його підтримка найбільш послаблена.

Експерти відзначають, що молоді прогресивні чорношкірі, зокрема студенти, пов’язують боротьбу за соціальну справедливість у США з іншими формами глобальної несправедливості, наприклад, палестинською проблемою. Це стало одним із чинників їхнього розчарування політикою Байдена щодо останнього протистояння між Ізраїлем та рухом ХАМАС у секторі Гази.

«Прагнення до справедливості, протистояння пригнобленню, очікування справедливої демократії – ось що, на мою думку, об’єднує цих людей», – коментує ситуацію Дана Вільямс, декан Вищої школи Університету Говарда.

У Білому домі запевняють, що Байден «з увагою ставиться до болю, який відчувають численні спільноти». Проте, соціологи попереджають, що низька зацікавленість молодих чорношкірих американців у виборах може стати загрозою для перемоги демократів.

Тож напередодні вирішальної електоральної кампанії Байден максимально зосереджується на консолідації чорношкірих виборців та нагадуванні їм про свої здобутки на посаді президента.

Джерело: Voice of America

Читати також:

Джо Байден і Дональд Трамп узгодили дати теледебатів

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *