Байден зустрінеться із Зеленським у Франції та анонсує $225 мільйонів військової допомоги

Сьогодні у Парижі, на тлі відзначення 80-ї річниці висадки союзників у Нормандії, відбудеться зустріч президентів США та України Джо Байдена та Володимира Зеленського. Це буде їхнє перше особисте спілкування після візиту українського лідера до Вашингтона у грудні, коли обговорювалась протидія республіканців наданню подальшої допомоги Україні.

За інформацією Reuters, Байден має намір оголосити про новий пакет військової допомоги Україні на суму $225 мільйонів. До нього увійдуть артилерійські снаряди та засоби протиповітряної оборони — саме те, чого, за словами заступника радника з нацбезпеки США Джона Фінера, критично бракує Україні для перелому у війні.

Нова допомога надходить у час, коли Україна змушена відбивати російський наступ на Харківщині, де з 10 травня окуповано кілька сіл. Минулого тижня Байден змінив свою позицію, дозволивши Україні використовувати американську зброю проти військових об’єктів на території РФ, що підтримують цей наступ.

Напередодні, у четвер, під час виступу в Нормандії Байден порівняв сучасну боротьбу України проти «диктатора» Путіна з битвою проти тиранії у Другій світовій.

Окрім військової, лідери також обговорять економічну допомогу. Наступного тижня на саміті G7 в Італії йтиметься про використання заморожених російських активів для надання Україні $50 мільярдів. За словами заступника радника з міжнародної економіки Даліпа Сінгха, досягнення консенсусу в цьому питанні непросте, але переговори тривають.

Джерело: Reuters

Читати також:

Байден порівняв захист України від Путіна з висадкою в Нормандії

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *