Батальйон «Азов» отримав право на американську військову допомогу

Посольство США в Україні підтвердило, що 12-та окрема бригада оперативного призначення Національної гвардії України «Азов» пройшла необхідну перевірку і тепер має право на отримання допомоги у сфері безпеки від Сполучених Штатів. Про це повідомив сам батальйон у своєму телеграм-каналі.

Упродовж десяти років на «Азов» діяла заборона на надходження американської військової допомоги через підозри у серйозних порушеннях прав людини. Однак, як повідомляла раніше газета Washington Post з посиланням на Держдеп США, доказів таких порушень знайдено не було.

Зняття обмежень стало можливим завдяки закону Лі (Leahy Law), який забороняє США надавати військову допомогу іноземним підрозділам, викритих у грубих порушеннях прав людини. Після відповідної перевірки заборону щодо «Азову» знято.

«Ми вдячні Міністерству внутрішніх справ України, командуванню Нацгвардії, Посольству України в США та всім, хто допоміг подолати цей заборонний бар’єр. Брехня кремлівського режиму про «Азов», яку він роками поширював на Заході, сьогодні зазнала нищівного удару», — йдеться у заяві батальйону.

У «Азові» переконані, що отримання західної зброї та навчання підвищить їхню боєздатність та сприятиме збереженню життя особового складу. «Це нова сторінка в історії нашого підрозділу. «Азов» стає ще потужнішим, професійнішим і небезпечнішим для окупантів», — наголошується у повідомленні.

Нагадаємо, у 2022 році російська влада оголосила «Азов» терористичною організацією на тлі активного спротиву його бійців під час оборони Маріуполя.

Джерело: BBC

Читати також:

США підтверджують наміри про подальшу військову допомогу Україні під час візитів Саллівана і делегації НАТО до Києва

ISW: США мають дозволити Україні завдавати ударів по всіх законних військових цілях в тилу Росії

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *