Безпрецедентна подія: перший обвинувальний вирок президентові США

Дональд Трамп став першим президентом в історії Сполучених Штатів, якого визнали винним у вчиненні кримінального злочину. Цей факт матиме неабиякий вплив на майбутні президентські вибори, адже колишній глава держави планує знову балотуватися на найвищу посаду.

Історичне рішення присяжних

Рішення присяжних у Нью-Йорку, винесене 30 травня, викликало жваві дискусії серед експертів та політичних оглядачів. Чи зашкодить цей вирок передвиборчій кампанії Трампа чи, навпаки, його прихильники залишаться вірними своєму кандидату? Відповісти на це запитання наразі складно, адже подібної ситуації в історії США ще не було.

Можливі втрати виборців

Згідно з опитуваннями, близько 10-16% виборців-республіканців можуть переглянути свою підтримку Трампа через обвинувальний вирок. Утім, низка експертів переконана, що до листопада багато хто може й забути про цю справу, зосередившись на нагальніших питаннях: інфляції, імміграції, зовнішній політиці тощо.

Ключові штати вирішать все

Водночас навіть незначне зниження рейтингу може мати вирішальне значення в ключових штатах, де вибори традиційно вирішуються мінімальною перевагою. Якщо кілька тисяч прихильників Трампа в Пенсільванії чи Вісконсині просто не прийдуть голосувати, це може змінити результат на користь демократів.

Партія лишається вірною Трампу

Попри скандали та дві спроби імпічменту, республіканська партія залишається вірною Трампу. Більшість її лідерів виступили на захист експрезидента, назвавши процес над ним «політичним переслідуванням».

Ставлення молодих виборців

Утім, ставлення до Трампа серед молодих міських виборців із вищою освітою може бути критичнішим. Його поведінка та стиль керівництва викликають у них занепокоєння.

Відкритий фінал виборів-2024

Наразі підсумки президентської кампанії 2024 року залишаються відкритими. Якщо Трамп програє, обвинувальний вирок назвуть ключовою причиною його поразки. Якщо ж він здобуде перемогу – ця судова епопея увійде в історію як ще одна перешкода на його шляху до Білого дому.

Джерело: BBC

Читати також:

Колишній адвокат Трампа свідчитиме у суді у справі про виплати порноактрисі

Чи зможе Трамп стати президентом, якщо його засудять?

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *