Білий дім оголосив про масштабну легалізацію іммігрантів, одружених з американцями

Президент США Джо Байден анонсував нову програму, що відкриває шлях до американського громадянства для сотень тисяч іммігрантів без законного статусу, які перебувають у шлюбі з громадянами країни. Йдеться про масштабний крок у напрямку легалізації, що контрастує з політикою масових депортацій, яку підтримує попередній президент Дональд Трамп.

Згідно з повідомленнями високопосадовців адміністрації Байдена, ця програма, що має бути запущена найближчими місяцями, відкриє можливість отримати постійну посвідку на проживання приблизно 500 000 подружжям без документів, які проживають в США щонайменше 10 років станом на 17 червня. Близько 50 000 дітей до 21 року, чиї батьки є громадянами США, також матимуть право на легалізацію. Більшість потенційних бенефіціарів — вихідці з Мексики.

Нова програма дозволить подружжям та дітям подавати заяви на отримання грін-карти, не залишаючи території США, уникаючи тривалих процедур та розлучення з родинами. Зрештою, вони зможуть претендувати на громадянство Сполучених Штатів.

Представниця кампанії Трампа Кароліна Лівітт назвала нову ініціативу Байдена «амністією» та наголосила, що в разі переобрання Трамп відновить «верховенство закону» та продовжить політику депортацій. Водночас за даними опитувань, більшість виборців у низці ключових штатів підтримують ідею легалізації подружжів іммігрантів, які проживають у США більш як п’ять років.

Байден виступить з промовою у Білому домі у вівторок на заході з нагоди річниці програми DACA, що захищає від депортації дітей нелегальних іммігрантів, ввезених до США до повноліття. DACA була запроваджена 2012 року за президентства Барака Обами та наразі дає право на звільнення від депортації та дозвіл на роботу 528 000 осіб.

Окрім нової програми для подружжів, очікується, що адміністрація Байдена оголосить про спрощення процедури отримання робочих віз для бенефіціарів DACA. Демократ Адріано Еспайлат назвав це спробою адміністрації збалансувати недавнє посилення заходів з охорони кордону.

Джерело: Voice of America

Читати також:

Байден піде на компроміс з республіканцями щодо іміграційної політики

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *