Білий дім оголосив про заборону імпорту російської нафти

Ціни на пальне зростуть на всій планеті, але це ціна свободи!

Президент США Джо Байден запроваджує заборону на імпорт російської нафти до Сполучених Штатів. Про це Байден оголосив 8 березня під час своєї заяви про нові санкції проти РФ за вторгнення на територію мирної України.

– Я оголошую новий пакет санкцій. Ми забороняємо весь імпорт нафти, газу та енергії. Це означає, що нафта з РФ не імпортуватиметься. Цей захід здобув потужну двопартійну підтримку», – сказав Байден.

Він додав, що з розумінням ставиться до того, що союзники в Європі можуть поки що не приєднатися до цих санкцій через відсутність таких можливостей.

Раніше про санкції анонсувала низка американських ЗМІ. Повідомлялося, що це дії, спрямовані на те, щоб продовжувати притягувати Росію до відповідальності за неспровоковану та невиправдану війну проти народу України.

Американський сенатор Кріс Кунс, коментуючи можливість запровадження таких санкцій, повідомив, що після заборони імпорту російської нафти до США ціни на пальне «зростуть по всій планеті», проте — така ціна свободи.

ЗМІ США пишуть, що Америка отримує менше ніж 10 відсотків своїх енергетичних ресурсів із Росії. Станом на минулий рік Європа імпортує з Росії нафти більш ніж у шість разів у порівнянні з США — близько 4,5 мільйонів барелів для Європи проти 700 тисяч барелів нафти для США на день.

Тим часом в NYT пишуть, що у вівторок вранці ціна нафти марки Brent сягнула $130 за барель.

«Я збираюся зробити все, що в моїх силах, щоб звести до мінімуму підвищення цін», — сказав Джо Байден. Він запевнив, що США роблять кроки для забезпечення надійного енергопостачання у всьому світі.

Представник адміністрації Джо Байдена пояснив механізм заборони імпорту енергоносіїв.

«Наша заборона блокує будь-які нові закупівлі російської нафти та деяких нафтопродуктів, зрідженого природного газу та вугілля, а також згортає постачання чинних закупівель, на які вже укладено контракти, — сказав він на брифінгу у Білому домі. Санкції також передбачають заборону нових інвестиції США в енергетичний сектор Росії […]. І, нарешті, американцям буде заборонено брати участь в іноземних інвестиціях, які надходять у російську енергетику».

Цього ж дня Великобританія заявила, що припинить імпорт російської нафти до кінця року. На думку британського уряду, в умовах конкурентного глобального ринку нафти та нафтопродуктів попит можуть задовольнити альтернативні постачальники.

Світлина: Shutterstock
 

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *