Білий дім під облогою: у США набирають сили антивоєнні протести

У Вашингтоні розпочалась масштабна акція протесту проти політики адміністрації Джо Байдена щодо конфлікту на Близькому Сході. Активісти оточують Білий дім, вимагаючи припинення війни в секторі Гази та перегляду американської підтримки Ізраїлю.

Безпрецедентні заходи безпеки введені навколо резиденції президента США. Представник Секретної служби повідомив, що додаткові огорожі та посилені патрулі – це реакція на очікуваний наплив протестувальників у вихідні.

Акції протесту, організовані коаліцією правозахисних організацій, серед яких CODEPINK і Рада з американо-ісламських відносин, присвячені до восьмого місяця бойових дій у Газі. Учасники руху звинувачують адміністрацію Байдена у співучасті у стражданнях палестинського народу.

Протести вже кілька місяців охоплюють всю країну. Від символічних акцій біля Білого дому активісти перейшли до більш радикальних форм протесту: перекриття транспортних артерій у великих містах та розгортання наметових таборів у провідних університетах.

Невдоволення політикою Байдена зростає і серед його соратників. Щонайменше вісім посадовців вже подали у відставку на знак протесту. Антивоєнні активісти також зривають передвиборчі заходи президента, який наразі перебуває з офіційним візитом у Франції.

Напруга навколо протестів посилюється. На університетських кампусах поліція розганяє наметові містечка, а в Каліфорнійському університеті Лос-Анджелеса на антивоєнних активістів напала агресивно налаштована юрба.

Конфлікт загострює і без того складну ситуацію з антисемітизмом та ісламофобією в США. Експерти застерігають, що подальша ескалація може призвести до глибокого розколу в американському суспільстві.

Суботня акція стане лакмусовим папірцем для адміністрації Байдена. Чи зможе президент, який наразі перебуває за океаном, знайти баланс між союзницькими зобов’язаннями та внутрішньополітичним тиском? Відповідь на це питання може визначити його політичне майбутнє.

Джерело: Voice of America

Читати також:

Блінкен і Макрон обговорять підтримку України та ситуацію у Секторі Гази

Король Йорданії закликав Байдена запобігти «новій катастрофі» у секторі Газа

США вперше закликали до негайного припинення вогню на Близькому Сході

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *