Білл Клінтон: «Шкодую, що переконав Україну відмовитися від ядерної зброї»

Експрезидент США Білл Клінтон заявив: він шкодує, що 1994 року переконав Україну відмовитися від ядерної зброї.

Колишній президент США Білл Клінтон в інтерв’ю ірландській телерадіокомпанії RTÉ зізнався, що шкодує про свою роль у відмові України від ядерної зброї у 1994 році після розпаду СРСР.

Він припустив, що РФ не наважилася б напасти на Україну, якби Київ зберіг атомні боєголовки. 1994 року Клінтон підписав тристоронню угоду з тодішніми президентами Росії Борисом Єльциним та України Леонідом Кравчуком про ліквідацію арсеналу стратегічної ядерної зброї, що залишилася на території України після розпаду Радянського Союзу. Пізніше того ж року Сполучені Штати також стали учасниками відповідної угоди, яка включала зобов’язання Росії поважати територіальну цілісність України.

«Я відчуваю особисту відповідальність, тому що переконав Україну відмовитись від ядерної зброї», – сказав експрезидент США.

«Щойно Путін побачив можливість, він порушив угоду і спочатку захопив Крим. І я через це почуваюся жахливо, тому що Україна є дуже важливою країною», — наголосив він.

Білл Клінтон висловив упевненість у тому, що Володимир Путін «припустився дуже великої помилки», коли ухвалив рішення про введення військ в Україну. Експрезидент також повідомив, що українська сторона побоювалася відмови від ядерної зброї, тому що вважала, що це єдине, що захищає Україну від Росії, яка завжди прагне до розширення своїх кордонів. Клінтон додав, що підтримка України із боку Заходу має залишатися незмінною.

«Я думаю, те, що зробив Путін, було дуже неправильно, і я вважаю, що Європа та США мають продовжувати підтримувати Україну. Може настати час, коли український уряд вирішить, що можна піти на укладання мирної угоди, яка її влаштує, але я не думаю, що решті (союзникам. – Авт.) варто кидати його напризволяще«, – сказав експрезидент США.

У грудні 1994 року Клінтон підписав тристоронню угоду з тодішніми президентами Росії та України. Країни-підписанти підтверджували Україні свої зобов’язання:

  • поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони;
  • утримуватись від застосування сили проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України;
  • утримуватись від економічного примусу;
  • домагатися негайних дій РБ ООН щодо надання допомоги Україні як державі – учасниці Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ);
  • не застосовувати ядерну зброю проти України.



Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *