Блінкен приїхав до Києва з несподіваними рок-гастролями

Глава американської дипломатії Ентоні Блінкен здійснив черговий візит до України на тлі нової хвилі російської агресії. Перебуваючи в Києві, державний секретар США не лише обговорював надання додаткової військової допомоги, а й влаштував несподіваний музичний виступ, заспівавши разом з українською групою легендарний хіт «Rockin’ for a Free World».

Це четверта поїздка Блінкена до України з початку повномасштабної війни в лютому 2022 року. Вищий дипломат США раптово прибув потягом до столиці, де зустрівся з президентом Володимиром Зеленським та главою МЗС Дмитром Кулебою. Зеленський наголосив на критичній необхідності отримати два комплекси протиповітряної оборони Патріот для захисту Харкова та околиць від російських ракет і дронів.

Блінкен запевнив у безперервній військовій допомозі з боку Сполучених Штатів. За його словами, перші поставки озброєнь з пакета військової допомоги вартістю 61 мільярд доларів, ухваленого Конгресом США у квітні, вже надходять до України. «Це справді створить реальну різницю на полі бою проти російської агресії», — наголосив держсекретар.

Утім, найбільш символічним стало неочікуване виконання Блінкеном гітарної партії під час виступу української групи в одному з київських підпільних барів. «Я знаю, що зараз дуже важкі часи. Ваші військові, ваші громадяни, особливо на Північному Сході, в Харкові, дуже страждають. Але ви маєте знати, що Сполучені Штати поряд із вами, велика частина світу поряд із вами», — закликав Блінкен, граючи на гітарі.

Після чого він разом із музикантами заспівав легендарний протестний хіт Ніла Янга «Rockin’ for a Free World». «Ви боретеся не лише за вільну Україну, але й за вільний світ. І вільний світ стоїть поряд із вами», — додав Блінкен.

Його музичний «рок-тур» відбувся на тлі посилення російського наступу поблизу Харкова. За даними української армії, російські війська досягли певних тактичних успіхів на цьому напрямку. В результаті чергової атаки по Харкову вже постраждало щонайменше 20 мирних жителів, у тому числі троє дітей.

Масовані обстріли об’єктів енергетичної інфраструктури також змусили знову вдатися до віялових відключень електроенергії по всій країні.

Тож символічний рок-виступ Блінкена мав на меті засвідчити непохитну підтримку України Сполученими Штатами перед обличчям нової хвилі російської агресії.

Джерело: Tagesschau

Читати також:

Блінкен на Близькому Сході: пошук шляхів до стабільності в регіоні

Блінкен і Кулеба обговорили ситуацію на фронті та європейську інтеграцію України

Візит Блінкена до Китаю: партнерство чи суперництво?

Світлина з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *