Блінкен: США мають переконатися, що Україна готова до рішучого руху вперед

Держсекретар США Ентоні Блінкен у своєму інтерв’ю для газети The New York Times наголосив на необхідності забезпечення України надійними гарантіями безпеки у разі перемир’я з Росією.

У своїй розмові з виданням The New York Times, Ентоні Блінкен підсумував зовнішньополітичні досягнення адміністрації США, зокрема стосовно російської агресії проти України. Він зазначив, що одним з найважливіших досягнень є утримання США від прямого конфлікту з Росією протягом війни. «Були реальні побоювання щодо дій, які може вчинити Росія, включно з потенційним застосуванням ядерної зброї, що значно привертало нашу увагу», — зауважив Блінкен. Він також згадав про різноманітні гібридні атаки Росії, включаючи кібератаки, диверсійні дії та вбивства, які відбуваються в Європі.

Блінкен згадав про динаміку війни в Україні, коли на початку було незрозуміло, наскільки готові союзники та сама Україна до протистояння. Він детально описав процес вибору та постачання зброї Україні, зокрема танків Abrams, літаків F-16 та ракет ATACMS. «Кожного разу ми мали переконатися не тільки в тому, чи потрібна ця система Україні, але й чи вона здатна її використовувати, підтримувати та чи є це частиною стратегічного плану», — додав він.

Держсекретар також відзначив успіхи дипломатії, коли вдалося об’єднати понад 50 країн для підтримки України та захисту міжнародного права. «Якби була можливість дипломатично взаємодіяти з Росією для справедливого завершення війни, ми б нею скористалися», — підкреслив Блінкен, проте висловив жаль щодо відсутності готовності Росії до конструктивного діалогу.

Важливим аспектом, на його думку, було стримування амбіцій Путіна щодо знищення України. «Ми зупинили це. Путін зазнав невдачі. Його стратегічна мета повернути Україну не була досягнута», — заявив Блінкен, додавши, що Україна має стати сильною незалежною державою. Він наголосив, що будь-яке перемир’я повинно супроводжуватися гарантіями безпеки, щоб унеможливити подальші атаки Росії. Це може включати членство в НАТО або інші форми міжнародних безпекових гарантій.

У інтерв’ю для Financial Times Блінкен також згадав про серйозні побоювання щодо можливого застосування ядерної зброї Росією проти України, підкресливши, що навіть невелике збільшення цієї загрози є дуже серйозним.

Джерело: Voice of America

Читати також:

Блінкен і Макрон обговорять підтримку України та ситуацію у Секторі Гази

Блінкен звинуватив Лаврова у поширенні дезінформації на зустрічі ОБСЄ: деталі дипломатичного протистояння

Світлина з мережі Х

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *