Близько в сотні дітей у Європі та США виявили загадкову хворобу

Органи охорони здоров’я США та низки країн Європи розслідують загадкові випадки тяжкого захворювання печінки у дітей.

Вважається, що вони можуть бути пов’язані з вірусом, який у нормі спричиняє звичайну застуду, — повідомляє видання Firstpost.

За даними ВООЗ, зараз більшість таких випадків зараження припадає на Великобританію. Там зафіксовано щонайменше 74 випадки зараження дітей гепатитом невідомого походження, що супроводжується запаленням печінки. На щастя, ніхто з хворих дітей не помер, але шестеро потребували пересадки печінки.

У США розслідують уже дев’ять таких випадків. Усі вони зареєстровані у штаті Алабама. Захворіли діти віком від одного до шести років, і двом знадобилася пересадка печінки.

Три схожі випадки розслідуються в Іспанії та не менше чотирьох — в Ірландії.

Про незвичайні захворювання ВООЗ вперше повідомила на початку квітня 2022 року. Тоді стало відомо про 10 дітей у Шотландії, госпіталізованих із проблемами печінки. Один захворів у січні, а дев’ять інших – у березні. Після того, як їх доправили до лікарні, у всіх хворих був діагностований гепатит.

У дітей відзначалися такі загальні симптоми, як жовтяниця, діарея та біль у животі.

Лабораторні дослідження виключили віруси гепатиту A, В, С та Е, які зазвичай викликають такі захворювання. Також нічого не відомо про міжнародні поїздки або інші фактори, які могли сприяти в дітей зараження невідомою інфекцією.

Поки що ВООЗ не заявляє про будь-яку епідеміологічну небезпеку, пов’язану з цим загадковим захворюванням. Проте організація закликає уважно стежити за новими випадками зараження та докладно досліджувати можливі причини захворювання.

Журнал Science підтримав теорію про те, що гепатит викликається аденовірусом, оскільки близько половини дітей, інфікованих у Великобританії, мають позитивний результат. Згідно з аналізами Департаменту охорони здоров’я Алабами, можливий зв’язок гепатиту з аденовірусом 41.

Більшість пацієнтів, інфікованих аденовірусом, одужують від хвороби без серйозних ускладнень. Проте в незначних випадках гепатит може бути рідкісним ускладненням, викликаним вірусом. Передача аденовірусів від людини до людини можлива при дотику до забруднених поверхонь і дихальним шляхом.Світлина: фото з відкритих джерел, elements.envato.com

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *