Боїнг під загрозою кримінального переслідування: федеральні прокурори США рекомендують висунути звинувачення

Авіабудівний гігант «Боїнг» може опинитися під кримінальним переслідуванням у США. Як стало відомо CBS News, федеральні прокурори рекомендували керівництву Міністерства юстиції розпочати кримінальне провадження проти компанії.

Хоча це ще не остаточне рішення, воно є важливим кроком у тривалому розслідуванні щодо можливого порушення «Боїнгом» угоди про відстрочку кримінального переслідування, укладеної у 2021 році. Точний характер рекомендованих звинувачень поки не розголошується.

Згідно з угодою, «Боїнг» мав сплатити 2,5 мільярда доларів штрафу та внести певні організаційні зміни. Натомість Міністерство юстиції мало відмовитися від звинувачень у шахрайській змові після трирічного періоду, який завершується у липні цього року.

Однак у травні федеральні прокурори заявили, що «Боїнг» порушив свої зобов’язання, не впровадивши належну систему контролю для запобігання порушенням законодавства США про шахрайство. Компанія не погодилася з цими звинуваченнями.

Угода була укладена після двох катастроф літаків Boeing 737 Max у 2018 та 2019 роках, які забрали життя 346 людей. З того часу компанія зіткнулася з новими проблемами, зокрема інцидентом із від’єднанням дверей кабіни під час польоту літака Alaska Airlines у січні цього року.

Нещодавно з’явилися повідомлення від викривачів, які порушили питання щодо використання «Боїнгом» неякісних деталей у виробництві літаків. Зокрема, працівник компанії Сем Могок заявив про «300% збільшення» кількості повідомлень про деталі, які не відповідають стандартам виробника.

Минулого тижня генеральний директор «Боїнга» Девід Калхун виступив перед Сенатом США, визнавши, що компанія «далека від досконалості», але запевнив, що вона «прагне забезпечити кожному працівнику можливість повідомляти про проблеми».

Ситуація навколо «Боїнга» викликає серйозне занепокоєння не лише в США, але й у всьому світі, враховуючи глобальний характер авіаційної індустрії та важливість безпеки польотів. Авіакомпанії також уважно стежать за розвитком подій, оскільки літаки «Боїнг» широко використовуються по всьому світу.

Джерело: CBS News

Читати також:

Загадкова смерть інформаторів у справі про дефекти Boeing

У Boeing чергова хвиля кадрових змін на тлі кризи довіри

Аудит FAA виробництва Boeing 737 Max виявив десятки проблем

Boeing звільнив керівника програми 737 Max

Світлини з мережі X

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *