Breaking News зі США: допомога бюджету України, обвал IT-сектору, крах на Уолл-стріт

Головні теми американських засобів масової інформації за 1-5 вересня. А тепер докладніше.

У п’ятницю, 2 вересня директор Офісу менеджменту та бюджету в Білому домі Шаланда Янг оприлюднила бюджетні пропозиції адміністрації, направлені до Конгресу, який у вересні має ухвалити бюджет на новий фінансовий рік, що починається 1 жовтня.

Білий Дім пропонує Конгресу виділити в новому бюджеті $11.7 мільярда на допомогу Україні!

Ця сума включає:
— $4.5 мільярда на зброю та військове обладнання;
— $2.7 мільярда на допомогу в галузі розвідки та іншу допомогу в галузі оборони (очевидно, йдеться про поповнення цими грошима бюджету USAI – Ініціативи Допомоги Україні в Області Безпеки, бюджетні кошти якої використовуються для замовлень та закупівлі зброї для України у компаній-виробників);
— $4.5 мільярда для надання допомоги бюджету України – ці гроші будуть переказуватися безпосередньо до українського бюджету.

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого США надали Україні військову допомогу приблизно на $13 мільярдів (включаючи зброю, поставлену безпосередньо зі складів Пентагону та оформлені контракти на виробництво зброї та систем озброєнь для України компаніями-виробниками зброї), перерахували до бюджету $7 мільярдів у вигляді безоплатної грантової допомоги та надали гуманітарну допомогу біженцям та вимушеним переселенцям на $1.5 мільярда.

Крім того, бюджетна пропозиція Білого Дому передбачає виділення $1.5 мільярда на закупівлю урану, що використовується під час виробництва ядерного палива для американських атомних електростанцій (щоб компенсувати скорочення постачання з Росії) та $500 мільйонів на модернізацію Стратегічного Нафтового Резерву США.

Міністри фінансів країн G7 домовилися про заходи, що обмежують ціну, за якою РФ зможе продавати свою нафту.

Міністр фінансів США Джанет Йеллен виступила з такою заявою після досягнення цієї домовленості:

«Сьогодні країни G7 зробили важливий крок уперед у досягненні наших подвійних цілей — знизити світові ціни на енергоносії та позбавити Кремль фінансування жорстокої війни в Україні. G7 значно скоротить основне джерело фінансування війни, розв’язаної Росією з допомогою зниження ціни на російську нафту, одночасно підтримуючи постачання в світові енергетичні ринки. Хоча ми спостерігаємо зниження цін на енергоносії у Сполучених Штатах, вартість енергоносіїв, як і раніше, турбує американців і продовжує зростати у всьому світі. Це обмеження цін — один із найпотужніших інструментів боротьби з інфляцією та захисту працівників та підприємств у США та в усьому світі від майбутніх стрибків цін, викликаних глобальними потрясіннями».

Міністри фінансів країн G7 домовилися до 5 грудня обмежити РФ продавати нафту за ціною, яка перевищує встановлений поріг. Дата обрана не випадково, оскільки, з одного боку, починаючи з 5 грудня переважна більшість країн ЄС припинять імпорт російської нафти. З іншого боку, країни G7 вважають за необхідне і важливе до 5 грудня залучити інші країни до коаліції, а також завершити до цієї дати всі технічні приготування по цілковитій відмові від експорту російської нафти та газу.

Щоб забезпечити неможливість для імперії зла продавати нафту за ціною, що перевищує граничну встановлену, основний наголос буде зроблено на забороні страховим компаніям країн, що беруть участь у коаліції, страхувати танкери, нафту, що перевозиться ними, і самі перевезення, якщо ця нафта продана за ціною, що перевищує гранично дозволену, а також на забороні компаніям цих країн перевозити російську нафту на танкерах. Оскільки майже весь світовий страховий ринок на танкерні перевезення зосереджений у країнах G7, міністри фінансів цих країн вважають, що такий захід, особливо, якщо до нього приєднаються й інші країни, які мають танкерний флот, і в яких можуть також працювати страхові компанії, значно скоротить прибутки РФ від продажу своєї нафти. І навіть якщо Росія продовжить продавати свою нафту Китаю та Індії в сьогоднішніх обсягах (що вона робить зараз, продаючи нафту зі значною знижкою), втрати доходів будуть суттєві.

Розслідування в справі Трампа триває

За рішенням судді Айлін Кеннон було оприлюднено більш докладний перелік того, що було вилучено під час обшуку в маєтку у Трампа. Крім 11 коробок абсолютно секретних документів особливої важності, абсолютно секретних, секретних і конфіденційних документів, у Трампа було вилучено 11179 документів, які не є секретними, але є власністю федерального уряду і підлягають передачі до Національного Архіву. Серйозну настороженість викликає те, що агенти ФБР вилучили у Трампа також 48 порожніх папок, на яких стоять грифи «цілком таємно», «таємно», «для передачі секретареві/помічнику з військових питань». Що було в цих папках, чи були вони перевезені з Білого Дому порожніми, чи документи, яких там тепер немає, невідомо. Відповіді ці питання має дати розслідування.

— Офіс Директора Національної Розвідки проводить в даний час оцінку збитків, які були завдані або могли бути завдані національній безпеці та обороні тим, що протягом більш ніж півтора року документи різного ступеня таємності, у тому числі абсолютно секретні документи особливої важності, незаконно вивезені колишнім президентом з Білого Дому, перебували в його маєтку, де до них могло мати доступ невизначене коло осіб.

Вибори в США

Згідно з опитуванням, що проводилося газетою The Wall Street Journal тижнем раніше, 38% незалежних, непартійних виборців схиляються до того, щоб голосувати на виборах в листопаді за демократів, 35% — за республіканців, 27% поки не вирішили, за кого голосуватимуть. Аналогічне опитування, яке проводилося у березні, показувало, що за республіканців тоді збиралися голосувати на 12% більше незалежних виборців, ніж за демократів.

Проте найактивніша частина передвиборчої кампанії тільки починається.

В Аризоні, Джорджії, Пенсільванії, Огайо республіканські праймерізи виграли підтримані чи прямо висунуті Трампом кандидати, які є правими популістами. Право-популістська програма, яка працює на виборах до Палати Представників у провінційному окрузі, є не найкращою платформою для виборів до Сенату в штатах, де є великі міста з великою кількістю виборців. А сенаторів обирають усі виборці відповідного штату.

З настанням осені настрої інвесторів стали песимістичнішими — у США все частіше говорять про те, що літнє ралі на фондових ринках було провісником великого майбутнього спаду.

Найбільш яскраво проблеми вже виявляються у технологічному секторі. Інвестори розмірковують, коли лусне бульбашка на американському ринку. Відразу чотири експерти за останні дні висловили думку про те, що бульбашка на американських ринках акцій близька до того, щоб луснути.

Джеремі Грентем, інвестор із Британії та засновник Grantham, Mayo, Van Otterloo & Co (його також називають «експертом по бульбашках»), вважає, що поточна ситуація – це апогей економіки США. Він характеризується безпрецедентно небезпечним поєднанням перехресної переоцінки активів, сировинного шоку та «яструбиної» політики ФРС. Наступний спад на ринку, швидше за все, буде зумовлений падінням рентабельності компаній”, — наводить CNBC слова Грентема. Історичний досвід ілюструє, що бульбашки лопаються, коли після зниження ринку йде «ведмеже ралі», а потім ринок акцій досягає дна. У середньому їхній повний цикл становить 5-6 років.

Менеджер Real Investment Advice Майкл Лебовіц згоден, що ми все ще можемо бути на початку другої фази («ведмежого» ринку)”, — пише Market Watch. Його компанія позбулася акцій, залишивши найменш волатильні в портфелі.

«Наприклад, ми відійшли від технологій та перейшли до комунальних послуг, а також охорони здоров’я», – сказав Лебовиць. Інфляцію інвестор перечікує у сировинному секторі. Інший відомий інвестор, голова фонду Scion Asset Management Майкл Б’юррі, попередив, що найбільша ринкова бульбашка в історії лусне цього року, і це буде «крах всіх крахів», — пише Business Insider.

За його словами, S&P 500 може впасти ще на 53%, перш ніж досягне «справжнього дна». Американські фондові індекси впадуть до нових мінімумів цього року, прогнозує і головний стратег акцій США Morgan Stanley Майк Вілсон. Ринок може втратити чверть капіталізації до кінця 2022 року.


Акції компаній технологічного сектора обвалилися

На торгах у США напередодні акції Nvidia впали більш ніж на 7% на тлі новин, що уряд обмежує продаж деяких своїх чіпів до Китаю”, — повідомляє Market Watch. На цьому ж фоні також впали акції Advanced Micro Devices, Micron Technology, Broadcom, Qualcomm.

Крім того, на фоні зниження рейтингів IT-компанії Okta її акції втратили 33%, на заяві про збитки ще один гравець IT-сектору MongoDB просів на 25%.

На фоні падінь є й деякі зростання. Так, акції Nutanix зросли на 26% після рекордного зростання виторгу у другому кварталі. Компанія також повідомила про менші, ніж очікувалося, збитки та поділилася гарним прогнозом.


Прибутковість облігацій єврозони зростає на тлі підвищення ставки ЄЦБ

Трейдери поставили на суттєве підвищення процентної ставки Європейського центрального банку наступного тижня. В результаті прибутковість облігацій єврозони різко зросла у четвер”, — повідомляє Reuters. Прибутковість 10-річних облігацій Італії підскочила на 13 базисних пунктів до найвищого рівня із середини червня (4,014%). Прибутковість 10-річних облігацій Німеччини підскочила на 10 базисних пунктів до 1,634%, але згодом знизилася до 1,57%. Прибутковість десятирічних облігацій в інших країнах зросла в середньому на 3–4 базові пункти.


Хедж-фонд у США маніпулював валютним ринком

Федеральна прокуратура Нью-Йорка заявила, що в Іспанії заарештовано 52-річного Ніла Філліпса – співзасновника та головного інвестиційного директора британського хедж-фонду Glen Point Capital”, — повідомляє Bloomberg. Його підозрюють у маніпулюванні валютним ринком, збитки оцінюються у $20 млн.

За даними прокуратури, хедж-фонд Філліпса купив цифровий опціон на валютну пару долар-південноафриканський ранд наприкінці жовтня 2017 року. Його умовна вартість становила $20 млн – фонд отримував би право на виплату в цій сумі, якщо курс опустився нижче за певну ставку. Філіпс почав здійснювати спотові угоди, намагаючись зменшити обмінний курс. При цьому доручив якійсь особі неназваного банку продати $725 млн. Це підштовхнуло обмінний курс нижче за бар’єр, активувавши опціон. Філіпс отримав від угоди понад $15,6 млн, $4,34 млн пішло невстановленій особі.

За словами прокурорів, учасниками операції були й інші фінансові установи, зокрема банк зі штаб-квартирою на Манхеттені, який заплатив опціон. Жодна з фірм не була ідентифікована урядом, але компанія Філліпса як свій основний брокер завжди вказувала JPMorgan Securities LLC.


Коротко

Видобуток газу «Газпромом» за 8 місяців скоротився на 14%.
РФ не постачатиме нафту країнам, які введуть ліміт на її вартість.
Долар США досягнув максимуму за 20 років на очікуваннях підвищення ставок ФРС.
Заявки на допомогу з безробіття в США несподівано впали до 232 тис. найнижчого рівня з червня.
Вартість нафти сорту Brent напередодні продовжила падіння, опустившись до $92 за барель.

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *