Breaking News зі США: підтримка України, притягнення РФ до відповідальності, обвал Microsoft, безробіття

Головні теми світових засобів масової інформації за 25 жовтня.

У США та Європі продовжується зростання ринку акцій, проте аналітики попереджають про чергову «пастку для інвесторів». Загальне макроекономічне тло залишається негативним, причому Deutsche Bank прогнозує зростання безробіття в США, що неминуче спонукає падіння ринків.

Ринок акцій США та Європи закрився зростанням

Фондовий ринок США завершив торги вівторка зростанням через зміцнення секторів споживчих товарів, сировини та технологій. На момент закриття на Нью-Йоркській фондовій біржі Dow Jones подорожчав на 1,07%, досягнувши місячного максимуму, індекс S&P 500 подорожчав на 1,63%, індекс NASDAQ Composite зріс на 2,25%.

Ринок зростає на добрій звітності емітентів. За даними Reuters, майже 75% компаній зі списку S&P 500 за підсумками III кварталу перевершили прогнози щодо прибутку. Крім великих звітів, протягом останніх двох днів ринок акцій підтримувався надією на те, що Федеральна резервна система США послабить жорстке підвищення відсоткової ставки. Індекс волатильності CBOE, що формується на основі показників торгівлі опціонами на S&P 500, упав на 4,66% до позначки 28.46, досягнувши нового місячного мінімуму.

Основні європейські фондові індекси закрили торги у вівторок переважно зростанням. За підсумками торгів британський індекс FTSE 100 знизився на 0,01% — до 7013,48 пункту, французький CAC 40 зріс на 1,94%, до 6250,55 пункту, німецький DAX — на 0,94%, до 13052,96 пункту. Зростання обумовлене тим, що Німеччина показала найкращий результат за індексом ділового клімату в країні (84,3 замість очікуваних 83,3). Крім того, ринок надихнули хороші звіти щодо прибутку емітентів. Аналітики й раніше попереджали, що інфляція стимулює зростання прибутку компаній, але цей стимул для ринку є ілюзорним, оскільки загальне макроекономічне тло залишається негативним.

Акції Microsoft впали на постмаркеті, потягнувши за собою Amazon

Акції Microsoft впали на понад 6% вже після закриття торгів», — повідомляє MarketWatch. Інвестори чекали на звіт компанії, і весь день акції торгувалися в зеленій зоні. Однак після закриття торгів, коли вийшов прогнозний звіт про прибуток за 1-й квартал, почався розпродаж акцій. Microsoft повідомила про прибуток за перший фінансовий квартал у розмірі $17,56 млрд, або $2,35 долара на акцію. Торік рік до року прибуток на акцію був вищим – $2,71.

Інші прогнози самого Microsoft за прибутковим сегментом виявилися ще далі від середніх очікувань аналітиків. Крім того, компанія повідомила про уповільнення зростання хмарних обчислень через рецесію у США. Це стало спусковим механізмом. Річ у тому, що бізнес хмарних обчислень Azure перетворився на найбільший та найважливіший бізнес для Microsoft. Керівники Microsoft заявили, що Azure зросла на 35% у першому фінансовому кварталі, що є помітним уповільненням темпів зростання. У попередньому кварталі було 40%, а у 2-му кварталі рік тому взагалі 50%. Побоювання на цю тему як картковий будиночок похитнули основного конкурента Azure – Amazon Web Services. Його акції впали після завершення торгів на понад 4%.

Deutsche Bank: інфляція може призвести до зростання безробіття до 6%

На думку аналітиків Deutsche Bank, економічні витрати боротьби з інфляцією можуть бути набагато вищими, ніж очікує ФРС – до кінця 2023 року роботу можуть втратити понад 4 мільйони американців«, — повідомляє FoxBusiness. Протягом кількох місяців ринок праці США залишався однією з небагатьох стабільних точок економіки: за перше півріччя з’явилося понад 2 мільйони робочих місць. Крім того, раніше цього місяця уряд повідомив, що кількість вакансій перевищила 11,2 млн, тобто на кожного працівника припадає приблизно дві вакансії.

Проте є ознаки того, що ринок праці починає слабшати. Багато компаній, у тому числі Google Alphabet, Walmart, Apple, Meta і Microsoft, оголосили про припинення найму або звільнення працівників в останні тижні. Підвищення відсоткових ставок, як правило, призводить до вищих ставок за споживчими та бізнес-кредитами, що уповільнює економіку, змушуючи роботодавців скорочувати витрати.

Споживчі настрої США падають


Споживчі настрої у США впали ще нижче після двомісячного зростання, що вказує на зниження оптимізму в Америці», — пише FoxBusiness. Індекс споживчої довіри, опублікований у вівторок, показує, що значення (споживчої довіри, — авт.) впало до 102,5 цього місяця, порівняно зі 107,8 у вересні та 103,2 у серпні. Нагадаємо, індекс споживчих цін у США показав, що інфляція зросла на 8,2% у річному обчисленні у вересні, але ціни на харчі зросли ще вище – на 13%. У майбутньому інфляційний тиск, як і раніше, створюватиме сильні перешкоди для довіри споживачів та витрат, що може призвести до складного святкового сезону для ритейлерів», — зазначають співрозмовники видання. Це знижує прибуток ритейлерів.

Байден та Сунак висловили надію на тісну співпрацю

Британія обрала третього прем’єра за два місяці – це рекорд. Ним став Ріші Сунак – колишній міністр фінансів. Після Ліз Трасс кандидатура Ріші так надихнула інвесторів, що було зростання британського фунта.

Новий прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак провів телефонну розмову із президентом США Джо Байденом», — передає Deutsche Welle.

У телефонній розмові Байден сказав британському прем’єру, що «Велика Британія залишається найближчим союзником Америки». Обидва лідери підтвердили «особливі відносини» між двома країнами. Згідно з заявою Білого дому, двоє лідерів обговорили війну в Україні та погодилися з важливістю спільної роботи з підтримки України та притягнення Росії до відповідальності.

«Сунак і Байден також обговорили способи розв’язання проблем, що створюються Китаєм. Бувши геополітичними та економічними противниками, Пекін і Вашингтон розглядають один одного як суперників», — йдеться у прес-релізі британського уряду. Лідери двох країн також обговорили питання Північної Ірландії та їхню прихильність до Угоди Страсної п’ятниці.

Державний секретар Тоні Блінкен провів у понеділок зустріч із директором Міжнародного Агентства з Атомної Енергії Рафаелем Гроссі

«Вони говорили про загрози глобальній безпеці, що походять від незаконної та неспровокованої війни Росії проти України. Держсекретар Блінкен висловив вдячність МАГАТЕ за його зусилля щодо безпеки Запорізької атомної електростанції в Україні, а також привітав готовність МАГАТЕ відвідати Україну у зв’язку з хибними звинуваченнями з боку Росії у створенні «брудної бомби», — повідомила пресслужба Держдепартаменту.
У вівторок, 25 жовтня, державний секретар Тоні Блінкен розмовляв з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. «Держсекретар закликав до подальшої єдності союзників і підтримки України перед російською агресією, що триває, звірств і помилкової риторики навколо так званої «брудної бомби» в Україні», — йдеться в повідомленні прессекретаря Держдепартаменту Неда Прайса.

У понеділок у Пентагоні відбувся традиційний телебрифінг високопоставленого військового представника США, який прокоментував те, що відбувалося на фронті в Україні

Ось його коментар про перебіг воєнних дій:


«Ми продовжуємо спостерігати російські удари по Україні, багато з яких спрямовані на українські електромережі. У цих ударах використовуються різні ракети та дрони, включаючи дрони, надані Іраном. На Харківщині українські війська продовжують зміцнювати свої позиції у контрнаступі, при цьому обидві сторони ведуть артилерійський вогонь. За нашими оцінками, українці звільнили ще кілька сіл у регіоні та продовжують просуватися вперед у міру просування на схід. Російські сили у цьому районі переважно зосереджені на зміцненні своїх оборонних ліній.
У районі Бахмута бої залишаються важкими та динамічними, російські сили намагаються взяти місто, але їм протистоять українські сили. А на Херсонщині українські сили продовжують проводити цілеспрямовані та вивірені операції на підтримку свого контрнаступу за трьома основними напрямками. За нашими оцінками, російські сили здебільшого окопуються для зміцнення своїх оборонних ліній у цьому секторі».

30 «лівих» демократів закликають Байдена до прямих переговорів із Росією

У понеділок газета «Вашингтон Пост» опублікувала статтю, в якій оприлюднила листа, підписаного 30 членами Палати Представників – демократами з лівого (прогресивного) крила на чолі з лідером цього крила Премилою Джаяпал зі штату Вашингтон. У листі, адресованому президенту Байдену, його автори закликали президента розпочати переговори з Росією про «припинення вогню» в Україні та про досягнення «прийнятної мирної угоди» та угоди про «гарантії безпеки Україні» та «європейську безпеку», які б влаштовували всіх.

Автори листа стверджували, що вони не проти допомоги Україні, але війна викликала високу інфляцію, яка важко відбивається на житті американців, і США не можуть нескінченно виділяти мільярди доларів з бюджету на допомогу Україні.

Лист цей викликав обурення серед більшості демократів – членів Конгресу. Координатор Ради Національної Безпеки зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі відповів авторам листа публічно, що політика президента залишиться незмінною. США підтримували, підтримують і підтримуватимуть Україну у її боротьбі за свободу проти російської агресії. І тільки Україна вирішуватиме, коли та за яких умов війна може бути закінчена, а США допомагатимуть Україні стільки, скільки це буде потрібно.

Взагалі цей лист показує наївність його підписантів, відсутність елементарного розуміння сьогоднішнього світу. Лист справді викликав хвилю обурення. Хвиля була така велика, що у вівторок вдень «лідер» підписантів Праміла Джаяпал заявила, що вони відкликають листа, що всі демократи підтримують Україну та надання їй допомоги.


Коротко

Ціни на ф’ючерси на нафту WTI з постачанням у грудні до США у вівторок зросли до $84,91 за барель. Ф’ючерси на нафту Brent з постачанням у січні подешевшали до позначки $91,16 за барель.

Goldman попереджає, що нестача дизельного палива цієї зими призведе до зростання цін на пальне. Тим часом глава Міжнародного енергетичного агентства Фатіх Біроль заявив, що світ знаходиться в середині «першої по-справжньому глобальної енергетичної кризи».

Ілон Маск планує завершити покупку соцмережі Twitter у п’ятницю, — пише Bloomberg.

У вівторок апеляційний «суд» у Москві залишив чинним вирок – дев’ять років таборів дворазової олімпійської чемпіонки з баскетболу громадянки США Брітні Грайнер, яка разом з іншим громадянином США, Полом Веланом, є заручницею Кремля. — Як заявив президент Байден тиждень тому у телеінтерв’ю – звільнення американських громадян-заручників із російських в’язниць – єдина тема, на яку він готовий вести переговори з Росією.

У вівторок заступник радника національної безпеки Майк Пайл зустрівся у Вашингтоні з керівником кабінету Президента Європейської Комісії Бйорном Зібертом. Вони обговорили кілька пріоритетних питань, включаючи повоєнне відновлення та реконструкцію України. Їхня зустріч відбулася напередодні зустрічі робочої групи США та ЄС, яка наступного тижня обговорить і відновлення України, боротьбу з інфляцією, безперебійне забезпечення енергоресурсами, розвиток зеленої енергетики, забезпечення безперебійних поставок товарів між США та ЄС.


Світлини з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *