Breaking News зі США: ризик рецесії, ціновий ліміт продажу нафти, Україна

Головні теми світових засобів масової інформації за 10-11 вересня.

В США визнали ризик рецесії, що стрімко насувається

Міністр фінансів США Джанет Єллен визнала, що рецесія, що насувається і підвищення цін на газ є ризиком для адміністрації президента США Джо Байдена», — передає Daily Mail.

Глава мінфіну США попередила про наслідки війни в Україні для глобального енергопостачання, що можуть погіршитися в найближчі місяці, а Європа готується до зниження залежності від великого нафтогазового сектора Москви.

«Цієї зими Європейський союз здебільшого припинить купувати російську нафту. І, крім того, вони заборонять надання послуг, які дозволяють Росії доставляти нафту танкерами. Звичайно, це викликає занепокоєння. Це ризик, і ми працюємо над обмеженням цін для розв’язання цієї проблеми» — пояснила Єллен.

Вона, як і раніше, стверджує, що США в цей час не перебувають у рецесії, і зберігає оптимізм, заявляючи, що є спосіб уникнути її. Єллен також визнала, що Федеральна резервна система США (ФРС) ризикує своєю стратегією підвищення процентних ставок для боротьби з інфляцією.

«Я хочу, щоб ФРС керувалася своїм власним здоровим глуздом. Вони незалежні, і мають великий досвід, вміння оцінювати, що потрібно для зниження інфляції», — відповіла Єллен на запитання, чи підтримує вона підвищення відсоткових ставок.

Раніше прессекретар американського президента Карін Жан-П’єр посперечалася з журналістом, який вказав на суперечність між поширеними уявленнями про ознаку початку рецесії та заявами Білого дому.

МВФ знизив прогноз зростання, попередивши про глобальну рецесію.

Країни G7 узгодили всі деталі про обмеження ціни, за якою РФ зможе продавати свою нафту

У зв’язку з цим відбувся спеціальний телебрифінг заступника міністра фінансів США по боротьбі з фінансуванням тероризму та з фінансовими злочинами Елізабет Розенберг та заступника міністра фінансів США з економічної політики Бена Харріса, на якому вони докладно розповіли про те, як РФ буде відрізана від прибутків з продажу своєї нафти.

Ось кілька цитат із того, що було сказано на брифінгу

Елізабет Розенберг:
«Політика обмеження цін (на російську нафту та нафтопродукти) ґрунтується на шостому пакеті санкцій ЄС, який набирає чинності 5 грудня. Зокрема, ЄС оголосив про заборону на такі послуги, як страхування, банківське чи брокерські послуги з морського транспортування російської нафти та нафтопродуктів у всьому світі. Таким чином заява країн G7 підтверджує, що всі країни G7 введуть у дію аналогічні заборони. Дуже важливо, що надання цих послуг матиме виняток, тобто транспортування нафти, російської нафти, що продається в рамках граничної встановленої ціни, або нафтопродукту, що продається в межах граничної встановленої ціни, буде дозволено. Враховуючи, що ЄС та Великобританія забезпечують 90% глобального страхування морських перевезень, а країни G7 надають переважну більшість платіжних та фінансових послуг для світової торгівлі нафтою, ефективність цього заходу буде високою, а політика — далекозорою».

«Важливо, і я хочу це наголосити, що, якби G7 не запровадила цю політику обмеження цін, це могло б призвести до значного глобального стрибка цін, що завдало б збитків споживачам та бізнесу у всьому світі в багатьох країнах». «Це дозволило б Кремлю скористатися цим стрибком цін, щоб ще більше набити свої кишені та продавати нафту за значно вищою ціною ніж ринкова. Але цей ціновий ліміт дозволить і прямо дозволить надходження російської нафти на світові ринки за умови, що вона продаватиметься за ціною на рівні або нижче за ліміт. Це найефективніший спосіб знизити ціни на енергоносії для нашої країни, усіх наших союзників, одночасно скоротивши доходи Кремля. Ми хочемо, щоб Росія продовжувала експорт за граничною ціною, не дозволяючи їй при цьому отримувати прибуток із тих вищих цін, які РФ нав’язала ринку внаслідок своєї війни проти України».

«Політика граничних цін застосовується до вантажів – або до російської нафти чи нафтопродуктів, незалежно від того, скільки разів вони можуть бути переміщені з судна на судно чи перевантажені від першого покупця до іншого покупця. Доки вони знаходяться на воді, саме там застосовуватиметься політика обмеження цін».
«Найближчими тижнями ми, члени G7 та коаліції з обмеження цін, працюватимемо разом, щоб визначити граничну ціну та саме ця заборона працюватиме на практиці. Ми публікуватимемо цю інформацію на постійній основі, включаючи технічні рекомендації для учасників ринку, а також надамо додаткову інформацію для громадськості».

Бен Харріс:
«Обмеження цін є особливо важливим інструментом для країн із низьким та середнім рівнем доходу, які страждають від підвищення цін на енергоносії, викликаного війною, розв’язаною Росією. Оскільки США, ЄС та інші країни згортають імпорт російської нафти, ми не отримаємо вигоди від російської нафти, яка продається за граничною ціною. Натомість ми сподіваємося, що країни з низьким та середнім рівнем доходу стануть основними покупцями дешевої російської нафти в рамках цієї нової системи.
Звичайно, Росія прагнутиме продавати свою нафту країнам, які не входять до коаліції встановлення граничної ціни, але це коштуватиме дорого як Росії, так і для цих покупців, які зіткнуться з вищими цінами на послуги, необхідні для транспортування цієї нафти без доступу до послуг G7.

Зрештою, ми вважаємо, що обмеження цін буде успішним для досягнення наших цілей – суттєвого скорочення основного джерела доходів РФ та зниження вартості енергоносіїв. По-перше, у межах граничного рівня цін країни зможуть купувати дешевшу нафту. По-друге, як альтернатива, країни можуть не приєднуватися до граничного рівня цін, але використовувати свої нові важелі впливу для укладання вигідніших угод при купівлі російської нафти. Ми вже бачили публічні повідомлення про те, що Росія шукає довгострокові контракти зі значними знижками у 30% і більше, тому що боїться запровадження граничного рівня цін. Це означає, що обмеження цін працює, оскільки країни використовують його для укладання жорсткіших угод із Росією, навіть без офіційного приєднання до коаліції».

Війна в Україні, підтримка США


Державний секретар Тоні Блінкен виступив на спільній пресконференції з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Держсекретар, зокрема, сказав наступне:

«На сьогодні понад 1000 іноземних компаній пішли з російського ринку. Експортний контроль на експорт (до Росії) мікросхем та інших передових технологій означає, що Росія не може підтримувати свої ключові галузі, не кажучи вже про їх модернізацію — від автомобілебудування до військового експорту та розвідки енергоресурсів.
Російський імпорт комплектуючих та готової продукції скоротився вдвічі порівняно з тим, що було рік тому. Що це означає? Це означає, що вони не можуть замінити зброю, яку вони використовують в Україні, що вони не можуть виготовляти продукцію для свого внутрішнього ринку, яку звикли купувати їхні люди. Вони не можуть виробляти продукцію на експорт, що призведе до скорочення зовнішніх ринків.

Півмільйона людей, багато з яких висококваліфіковані працівники, залишили країну. Валютні резерви Росії, за оцінками, скоротилися на $75 мільярдів, і ще $300 мільярдів заморожені за кордоном. Росія також відрізана від міжнародного ринку кредитування. Усе це складається. Воно накопичується. Все це ставатиме все важчим тягарем для РФ, поки триває її агресія проти України. Сполучені Штати роблять все можливе, щоб підтримати людей по всьому світу, які зазнають найбільших витрат від російської агресії. Це, наприклад, наші комплексні зусилля щодо надання допомоги європейцям пережити зиму, під час якої вони зіткнуться з великими витратами на електроенергію, через що багатьом важко буде обігріти свої будинки. Ми не залишимо наших європейських друзів напризволяще».

Президент Джо Байден заявив, що відправиться до Великобританії для участі в похороні королеви Єлизавети II, який відбудеться 19 вересня

За словами президента США, його супроводжуватиме перша леді Джилл Байден.

«Державні похорони її величності королеви відбудуться у Вестмінстерському абатстві в понеділок, 19 вересня, о 11:00 за київським часом», — оголосив у суботу Букінгемський палац.

Королева Єлизавета II, монарх Великої Британії з найдовшим періодом правління, померла в четвер у своїй літній резиденції замку Балморал у Шотландії у віці 96 років після 70 років перебування на троні.

Її труна прибула в неділю до палацу Холірудхаус в Единбурзі, столиці Шотландії.

У вівторок труну королеви буде доставлено в аеропорт Единбурга, звідки вона буде доставлена в Лондон. Потім її помістять у Вестмінстер-Холі, де труна буде зберігатися, щоб представники громадськості віддали свою шану її величності.

Світлини з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Breaking News зі США: ризик рецесії, ціновий ліміт продажу нафти, Україна

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *