Breaking News зі США: ринок просідає, Україну в НАТО поки не беруть, проблеми в Tesla

Головні теми світових засобів масової інформації за 1-2 жовтня.

Американські ринки показали зростання, але аналітики попереджають, що рецесія у США буде затяжною, а стагнація на ринках триватиме десятиліттями.

S&P 500 зріс більш ніж на 2%

У середу S&P 500 підскочив більш ніж на 2%, піднявшись уперше з 21 вересня, коли ФРС підвищила ставку», — повідомляє Bloomberg. Nasdaq піднявся на 1,9%, а промисловий індекс Dow Jones зріс на 1,9%. На тлі «зеленіючих» ринків та новин із Британії про викуп держоблігацій ЦБ дещо зміцнилася і валюта ЄС. Євро виріс на 1,4%, до рівня $0,9733, британський фунт — на 1,5%, до $1,0889. Трохи відновився біткоїн (+2,2%) до $19 498,47.

Незавершені продажі будинків у США впали на 24%

Національна асоціація рієлторів заявила, що індекс незавершеного продажу житла впав на 24% у серпні порівняно з тим же місяцем рік тому», — пише Fox Business. У місячному вирахуванні незавершені продажі будинків впали на 2%, що набагато більше, ніж зниження на 1,5%, прогнозоване економістами Refinitiv. Падіння зберігається третій місяць поспіль, що говорить про різке охолодження ринку житла.

Ставки з іпотеки США наближаються до 7%. В усьому виною – посилення кредитної політики ФРС. Водночас продаж нових будинків несподівано зросла у серпні. Економісти пояснюють це тим, що покупці просто намагаються зафіксувати нижчу ставку по іпотеці та встигнути «стрибнути на ходу у вагон поїзда».

Рецесія надовго затримається і породить стагнацію ринку на десятиліття

Легендарний інвестор Стенлі Дракенміллер вважає, що Федрезерв своєю політикою спровокує рецесію, яка виллється у стагнацію на ринках США на багато років. Він бачить низькі шанси на швидке відновлення ринку та попереджає, що акції можуть залишатися у стагнації протягом десятиліття», — пише Yahoo Finance.

«На мій погляд, існує висока ймовірність того, що ринок у кращому разі залишатиметься на одному рівні протягом 10 років. Повториться щось подібне до періоду з 1966 по 1982 рік», – вважає Дракенміллер.

США виділить Україні 12,35 млрд доларів

Сенат США схвалив законопроєкт про короткострокові витрати уряду до середини грудня, що передбачає надання Україні фінансової та військової допомоги у розмірі 12 млрд доларів», — повідомляється на сайті Білого дому.
Кошти будуть спрямовані на забезпечення підготовки, надання військової техніки, озброєнь, логістичної підтримки та прямої фінансової підтримки уряду України.

Документ підтримали 72 сенатори, 25 осіб проголосували проти. Тепер законопроєкт має розглянути Палата представників Конгресу. Якщо обидві палати Конгресу США ухвалять закон, його підпише президент Джо Байден. Схвалений пакет допомоги на адресу України включає, зокрема, 4,5 мільярда доларів для фонду уряду країни, 3 мільярди доларів на озброєння, обладнання та іншу військову підтримку та 2,8 мільярда доларів від Пентагону. Це дозволить адміністрації президента США передати Києву американську зброю та військову техніку на суму до 3,7 мільярда доларів.

У НАТО та в уряді США відповіли Україні про вступ до блоку: «Колись потім»

У США заявили, що зараз не часі обговорення вступу України до НАТО. Так висловився радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван. Він також наголосив, що альянс не є стороною конфлікту в Україні.

Представник Білого дому пояснив, що Штати, як і раніше, підтримують політику відкритих дверей в альянсі, але «прямо зараз найкращий спосіб підтримати Україну полягає у практичній підтримці на землі». Генсек НАТО також відреагував на заявку України про якнайшвидший вступ до альянсу: «Кожна країна, яка бажає вступити до НАТО, повинна дотримуватись встановленої процедури, коли рішення приймається шляхом наради 30 країн-партнерів».
Нагадаємо, раніше український президент підписав заявку на вступ України до НАТО у прискореному порядку. Він оголосив про це рішення після засідання Ради нацбезпеки та оборони. За оцінкою Зеленського, Україна фактично вже довела відповідність до стандартів альянсу. Він вказав на прецедент Фінляндії та Швеції, які вступили до блоку без попереднього отримання плану щодо членства.

Джейк Салліван, радник національної безпеки: — США десятки років чітко заявляли, що підтримують політику відкритих дверей НАТО. Будь-яке рішення про членство в НАТО приймається між 30 членами альянсу та країнами, які прагнуть до нього приєднатися. Нині, на наш погляд, найкращий шлях підтримувати Україну – практична підтримка України «на землі», а процесом у Брюсселі треба зайнятися іншим часом.

Тим часом Канада, Литва, Латвія та Естонія вже підтримали надання Україні членства у військовому блоці.

Citi прогнозує падіння акцій Tesla на 50% у третьому кварталі

В Tesla повідомили, що знизить виробництво електромобілів, обсяг виробництва у поточному кварталі становитиме 369,8 тис. машин. Економіку підприємства підриває попит, що знижується, і зростання вартості літію, який використовується для виробництва акумуляторів. Власники е-автомобілів «Тесла» також скаржаться про дорогий ремонт та високі ціни при заміні акумуляторних батарей. У результаті Citigroup очікують падіння акцій Tesla на 50% у третьому кварталі. Тим часом, відомий інвестор з Уолл-стріт Кеті Вуд дотримується більш оптимістичних прогнозів – у перспективі до 2026 року Тесла переживе ще суттєве зростання акцій.

Світлини з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Breaking News зі США: ринок просідає, Україну в НАТО поки не беруть, проблеми в Tesla

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *