Breaking News зі США: прогнози щодо вартості нафти, справа Трампа, корекція у Штатах

Головні теми світових засобів масової інформації за 18 серпня. А тепер більш докладно.

BofA заявили про переоціненість фондового ринку США

У США аналітики чекають на відновлення корекції фондового ринку, вважаючи зростання останніх двох місяців тимчасовим явищем. За останні два місяці індекс S&P 500 зріс більш ніж на 17% з мінімуму 2022 року (3 636,87 пункту з 17 червня), проте це відновлювальне зростання аналітики Bank of America вважають пасткою для інвесторів. Згідно з їхнім кількісним аналізом «правила 20», ринок акцій ще не досяг дна», — пише Bloomberg.

«Правило 20», згідно з яким сума показника відношення ціни до прибутку (P/E) та десятирічних прогнозів щодо інфляції не повинна перевищувати 20. Якщо індикатор нижчий за цей рівень, то ринок недооцінений, якщо вище – переоцінений. Цього року під час корекції акцій у США індикатор опускався лише до значення 27, що все ще свідчить про переоцінення ринку. Причому «правило 20» – не єдиний індикатор, що суперечить тимчасовій ейфорії.

Наразі аналітики зафіксували лише 30% можливих параметрів, що свідчить про те, що ринок досяг дна, а під час попередніх обвалів спрацьовувало 80% індикаторів. Тому можливим є ще одне «цунамі».

Глава ОПЕК прогнозує збереження високого попиту на нафту наступного року

Генсекретар ОПЕК Хайсам аль-Гайс в інтерв’ю Reuters заявив про високий «фізичний попит» на нафту.Після того, як у березні 2022 року ціни на нафту Brent наблизилися до історичного максимуму $147 за барель, до середини серпня вони знизилися до $92.

Однак цю ситуацію аль-Гайс вважає наслідком страху, яким охоплено ринки.

При цьому він попередив, що ОПЕК оперативно знижуватиме або нарощуватиме видобуток, щоб не допустити різких стрибків або, навпаки, обвалів вартості сировини.

Китайська компанія GigaCloud провела первинний лістинг у США

Учора на фондовій біржі NASDAQ дебютувала компанія електронної комерції GigaCloud Technology Inc із КНР. Причому її представники заявили, що готові дотримуватись вимог американських регуляторів щодо аудиторської звітності.
GigaCloud – це онлайн-платформа, яка пов’язує виробників великогабаритних споживчих товарів із покупцями по всьому світу. Це IPO незвичайно тим, що наразі намітилося фінансове розмежування США та КНР через суперечку регуляторів двох країн про форму та повноту аудиторських звітів. Якщо їм не вдасться досягти компромісу, делістинг загрожує приблизно 300 китайським компаніям, з них 150 можуть залишити біржі вже 2023 року. Сукупна втрата їхньої капіталізації, за уточненою оцінкою Bloomberg, перевищує $2,4 трлн.

Справа Трампа

Колишній фінансовий директор Trump Organization Аллен Вайссельберг зізнався в організації податкового шахрайства і в рамках правочину погодився дати свідчення проти Дональда Трампа.

У четвер фінансовий директор Організації Трампа 75-річний Аллен Вайсселберг визнав себе в суді винним за 15 пунктами звинувачення в шахрайстві з метою приховування частини своїх доходів від оподаткування та у змові з Організацією Трампа з метою створення шахрайської схеми уникнення сплати податків. З

винувачення Вайсселбергу висунули рік тому. Він не визнавав себе винним, але зараз пішов на угоду з прокуратурою, визнаючи себе винним та уникаючи таким чином суду. Згідно з умовами угоди Вайсселберг має дати свідчення на процесі у справі про шахрайство Організації Трампа, який розпочнеться у нью-йоркському суді 24 жовтня. У разі, якщо він надасть вичерпні та правдиві свідчення, то буде засуджений до ув’язнення терміном на 5 місяців, і цей термін може бути скорочений «за хорошу поведінку». У разі, якщо він не дасть вичерпних і правдивих свідчень, йому загрожує термін ув’язнення від 10 до 15 років.
При цьому прокуратура, очевидно, не змогла домогтися від Вайсселберга згоди надати свідчення особисто проти Трампа та членів його родини.

Як з’ясувалося, колишній головний юридичний радник трампівського Білого Дому Пат Сиполлоне та його заступник Патрік Філбі також вже раніше цього року зустрічалися з агентами ФБР і давали свідчення у справі про неналежне поводження з секретними документами та про можливе перешкоджання правосуддю. З того, що тепер і Сиполлоне, і Філбі викликані для надання свідчень у велике журі, випливає, що вони є дуже важливими свідками у справі про крадіжку Трампом документів, у тому числі цілком секретних документів із Білого Дому.


Радикальні республіканці

Федеральний суддя Брюс Райнхарт розглянув заяву від низки медійних організацій – телекомпаній та газет з вимогою оприлюднити обґрунтування федеральної прокуратури, подане до суду, про проведення обшуку в маєтку Трампа Мар-а-Лаго. Ця заява була підтримана цілою низкою республіканських законодавців і самим Трампом, але не офіційно в суді, а шляхом заяв для ЗМІ.

Федеральна прокуратура була проти оприлюднення обґрунтування на тій підставі, що це могло б розкрити імена важливих свідків та завадити проведенню важливих розслідувань. Під час слухань у суді представник федеральної прокуратури додав, що розслідування, чи належним чином проводився обшук, перебуває на ранній стадії.

Адвокат Трампа, яка була присутня на слуханнях у суді, не промовила жодного слова, натомість увечері встигла з’явитися на всіх правих телеканалах, вимагаючи оприлюднення обґрунтування. З цього випливає, що Трамп насправді не зацікавлений у його публікації, оскільки єдино правильне місце, де цього можна вимагати, — це суд. Але саме там представник колишнього президента мовчала.

Суддя ухвалив, що міністерство юстиції має протягом тижня засекретити ті частини обґрунтування, які воно вважає за важливе зберегти в таємниці, і подати відредаговане обґрунтування з вилученнями до суду, після чого суддя вирішить, чи слід опублікувати відредаговане обґрунтування проведення обшуку.

З двох титульних сторінок обґрунтування, які суддя ухвалив оприлюднити у четвер, випливає, що прокуратура просила суд дозволити обшук у Мар-а-Лаго у зв’язку з тим, що розраховувала знайти під час обшуку докази скоєння наступних злочинів:

— незаконне володіння документами, що стосуються національної оборони;
— незаконне володіння президентськими та урядовими документами, що є власністю федерального уряду;
— перешкоджання правосуддю шляхом перешкоджання розслідуванню двох перелічених вище злочинів.

До цього слід додати, що у травні один з адвокатів Трампа направив до федеральної прокуратури листа, в якому хибно стверджував, що жодних секретних документів у Мар-а-Лаго більше немає.



Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *