Breaking News зі США: Україна, газ, прогнози щодо інфляції, розпродажі на американських біржах

Головні теми світових засобів масової інформації за 22 серпня. Ключовим питанням в Пентагоні та Білому домі залишається Україна.

На біржах у США відновилося падіння. Причому аналітики попереджають, що період високої інфляції у світі триватиме набагато довше через процеси деглобалізації. Пристосовуючись до нових умов, компанії можуть протягом багатьох років коригувати ціни через зростання виробничих витрат.


Фондові ринки США продовжили падіння у понеділок, 22 серпня

У червоній зоні опинились усі основні торгові платформи. Dow впав на 1,91%, S&P 500 втратив 2,14%, індекс NASDAQ знизився на 2,55%», — повідомляє MarketWatch. Інвестори побоюються, що ФРС продовжуватиме підвищувати ставки. Усі очікують на п’ятничний виступ Джерома Пауелла на конференції у Вайомінгу, який традиційно використовувався в минулі роки головами ФРС як місце для ключових політичних заяв. Падіння ринків стало передбачуваним після майже двомісячного зростання ринку – аналітики неодноразово називали літній відскок акцій «пасткою для інвесторів». Учора стало відомо, що майже три чверті опитаних членів Національної асоціації економіки бізнесу (NABE) США допускають рецесію в США в найближчі 2 роки. Подібні настрої також стимулюють розпродаж», — зазначає Business Insider.

Період високої інфляції у світі триватиме набагато довше через деглобалізацію

У світі настає період високої інфляції, яку центробанки не зможуть стримати», — наводить Bloomberg думку експертів у своїй аналітичній статті.

Потрібні роки на побудову нових ланцюжків поставок через санкції проти РФ, виробничого та фінансового розмежування КНР та США, а також глобального переділу енергоринку. Наступний період деглобалізації призведе до тривалої структурної інфляції, тому ФРС не зможе з нею боротися», — вважають у Mischler Financial. У Pimco з цим погоджуються і прогнозують, що бізнес, пристосовуючись до нових умов, протягом багатьох років коригуватиме ціни у зв’язку зі зростанням виробничих витрат. Emso Asset Management також вважають, що ринок незабаром «усвідомить» стійкість інфляції.

Річ у тім, що в період глобалізації 1990 та початку 2000 років на ринок надходили дешеві ресурси, енергія та товари, а низька вартість робочої сили стримувала інфляцію. Тепер ціна енергоносіїв зростає, тому що країни розривають зв’язки з Росією, а інфляція змушує працівників вимагати вищої оплати праці. Минулого тижня професор економіки Нью-Йоркського університету, один з найавторитетніших експертів у світі з питань глобальних фінансів Нуріель Рубіні (насамперед він відомий передбаченням кризи 2008 року) також нагадав, що стрімке економічне зростання після закінчення холодної війни стало можливим завдяки інтеграції Росії та Китаю у глобальну економіку, коли світ отримав дешеві ресурси, товари та послуги. Однак тепер запущено зворотний процес. Втім, довгострокова інфляція може стати драйвером зростання фондових ринків, оскільки вона спонукала збільшення прибутку компаній», — раніше зазначали аналітики Morgan Stanley.

Ціна на газ у понеділок побила всі рекорди: $3 тис. за кубометр

Ціна вересневого ф’ючерсу на газ на хабі TTF з початку торгів різко зросла до $2,8 тис., а потім перевищила $3 тис. за 1 тис. куб. метрів», — наводить динаміку ринку інфоресурс Reuters. Таким чином, з початку торгів у понеділок газовий ф’ючерс подорожчав майже на 20%. А ціна грудневого ф’ючерсу майже досягла $3100 за 1 тис. куб. м.

Причина різкого зростання – оголошення «Газпрому» про повне призупинення прокачування «Північним потоком» з 31 серпня по 2 вересня у зв’язку з профілактичними роботами.

«Ядерна угода» Заходу та Ірану викине на ринок понад 1 млн барелів нафти на день

Якщо санкції з Ірану буде знято в результаті підписання угоди, ринок нафти отримає додаткові 1 млн барелів нафти щодня. Катарський канал Al Jazeera повідомив, що «ця угода неминуча», а в Білому домі США підтвердили, що лідери США, Великобританії, Франції та Німеччини обговорювали такі плани минулими вихідними. На цих новинах у понеділок ціни на нафту WTI впали до $90,53 за барель, нафта марки Brent – ​​до $96,27 за барель.

Україна та США

У п’ятницю в Пентагоні відбувся традиційний телебрифінг високопоставленого представника міністерства оборони про становище на фронті та про новий пакет американської військової допомоги Україні на $775 мільйонів, схвалений президентом Байденом у п’ятницю.

Ось кілька цитат:

— Про становище на фронті.
«Зараз я б сказав, що ви бачите повну та абсолютну відсутність прогресу з боку росіян на полі бою. Тож у цьому сенсі ми знаходимося на іншому етапі (війни) порівняно з тим, що було кілька місяців тому. Ви бачите, що росіяни, як і раніше, платять високу ціну через українські атаки, особливо з використанням системи HIMARS. Вони сплачують цю ціну і не можуть просунутися вперед. Тому коли ми розглядаємо потреби України в потенціалі, для нас дуже важливо мати можливість підтримувати успіхи, які ми спостерігали в українців на полі бою досі».

Про Запорізьку атомну станцію.

«Це ситуація, за якою уряд США та спільнота національної безпеки стежать дуже, дуже уважно. Ми дуже стурбовані військовими операціями на будь-яких ядерних об’єктах України або поблизу них, і ви знаєте, дуже стурбовані будь-якими повідомленнями про пошкодження ліній електропередач Запорізької атомної станції. Ми дуже чітко заявили, що бойові дії поблизу атомної електростанції небезпечні, і ми хочемо, щоб Росія та її військові діяли з крайньою обережністю та не робили жодних дій, які могли б призвести до потенційного радіаційного викиду. Я думаю, ви знаєте, ми всі бачили, як Росія демонструє повну зневагу до безпеки ядерних об’єктів України. Ми бачили, як Росія демонструвала готовність обстріляти атомну електростанцію в минулому, і тому ми розглядаємо нинішні дії Росії на цій станції та навколо неї як верх безвідповідальності, особливо з огляду на відповідальність, яку несе ядерна держава. Тому ми дуже чітко заявили Росії, що ми очікуємо, що Росія поверне повний контроль над цією станцією, виконає прохання МАГАТЕ, дотримуватиметься своїх технічних гарантій і надасть доступ до станції. І я думаю, що говорячи про цю станцію, насамкінець слід зазначити, що ми всі повинні подумати про героїзм українських працівників атомної станції, які працювали й працюють у таких важких умовах».


— Про HIMARS, можливості їх додаткових поставок та про можливість поставок ракет ATACMS з радіусом дії до 300 км до цих установок.


«Щодо HIMARS, важливо зазначити, що Україні поставлені не лише американські HIMARS. Американські HIMARS, 16 установок, які ми надали, працюють у поєднанні із системами MLRS, наданими Великобританією та Німеччиною. І ми бачимо, що українцям вдається дуже ефективно розподіляти ці можливості та концентрувати точні удари на потрібних російських позиціях – російських вузлах командування та управління, російських вузлах матеріально-технічного забезпечення – для досягнення корисного ефекту. Ми завжди дивимося, що потрібно Україні, ми завжди дивимося, чи є нові можливості, чи додаткові можливості, які ми маємо їм надати. Тож я б не вважав нашу нинішню позицію щодо надання допомоги у сфері безпеки статичної у будь-якому випадку».

Про посилення потенціалу Повітряних Сил України.

«У тому, що стосується авіації, ми зосередилися на тому, як ми можемо посилити їхній чинний авіапарк. Саме тут у гру вступають ракети HARM (високоточні протирадарні ракети, які гарантовано знищують радари ППО противника – вони увійшли в останній пакет допомоги), які дають їм додаткову перевагу. Ми також закупили по всьому світу тисячі запасних частин для їх «Мігів» (під «Мігами» маються на увазі як власне Міг, також і літаки Су різних видів та модифікацій)».

— Про логістику допомоги та про перевірку того, як зброя доставляється та використовується.


«З точки зору термінів поставки (допомоги) я пишаюся тим, як швидко ми змогли надати озброєння українцям, і ця швидкість лише зросла з перших днів нашої активної допомоги у сфері безпеки».

«У нас є дуже детальні заходи перевірки з моменту, коли ми отримали дозвіл на надання того чи іншого озброєння через Транспортне командування США до місця призначення, потім, працюючи з українцями, ми також маємо інформацію про те, як вони розгортають, як використовують військові поставки, який їм потрібен обсяг для поповнення. Таким чином, мої військові колеги, як тут, у Пентагоні, так і в Європейському командуванні США, а тепер і в нашому офісі аташе з питань оборони, який відновлено у Києві, детально відстежують інформацію».

— Пояснюючи, чому в останньому пакеті допомоги були 105-мм гаубиці та снаряди до них, а не 155-мм гаубиці, представник Пентагону сказав, що 105-мм гаубиці більш мобільні, їх легше переміщати, раніше певну кількість таких гаубиць Україна вже отримала від Великобританії та ЗСУ продемонстрували їхню високу ефективність на полі бою. Тому було вирішено посилити потенціал України у цьому компоненті артилерії.

— Представник Пентагону також зазначив, що в останній пакет допомоги входять спеціальне обладнання для розмінування та 40 одиниць транспортних засобів із протимінним захистом. Все це необхідно для очищення мінних полів, створених російськими військами та для успішного проходження через них воїнів ЗСУ.

З нової зброї, що входить в останній пакет допомоги, представник Пентагону також відзначив дрони Scan Eagle, спеціально призначені для розвідки цілей та коригування вогню артилерійських систем.

Відповідаючи на брифінгу в Держдепартаменті в понеділок, чи є підтвердження американської розвідки про те, що на День Незалежності України РФ готує особливо жорстокі атаки проти України, прессекретар Держдепартаменту Нед Прайс сказав:


«Ми збираємось відзначити разом із нашими українськими партнерами День Незалежності України у середу, 24 серпня у контексті жорстокої агресії Москви. І в середу, ймовірно, за збігом також виповниться рівно 6 місяців цієї жорстокої агресії з боку Росії. Ми не маємо сумніву, що Росія продовжить жорстокі атаки на українську державу, на український народ, на незалежність України, її демократію, її територіальну цілісність. Також немає сумнівів і в тому, що ми продовжуватимемо підтримувати наших українських партнерів. Ви бачили, що в п’ятницю ми оголосили про додатковий президентський пакет допомоги, наш 19-й президентський пакет – майже на $800 мільйонів. Таким чином, загальна сума нашої допомоги Україні у сфері безпеки становить близько $10 мільярдів з початку загарбницької війни, і ми продовжуватимемо підтримку України, як і наші партнери по всьому світу».


Справа Трампа

Breaking News про розслідування через викрадення Трампом секретних та інших урядових документів з Білого Дому опублікувала в понеділок увечері газета Нью-Йорк Таймс. У статті, що ґрунтується на свідченнях цілого ряду людей, знайомих із ситуацією, знайомих як з боку Трампа (люди з його оточення), так і міністерства юстиції, наводяться приголомшливі дані.

Незабаром після закінчення президентства Трампа в Національному Архіві, куди повинні були бути передані всі документи Білого Дому та адміністрації виявили, що не вистачає дуже великої кількості документів, у тому числі документів різного ступеня таємності, які передавалися до Білого Дому із ЦРУ, Національного Агентства Безпеки та ФБР.

Національний Архів повідомив про це Трампа і протягом місяців вів переговори щодо повернення документів. У січні 2022 року Національний Архів зрештою отримав з маєтку Трампа Мар-а-Лаго у Флориді 15 ящиків із документами, незаконно вивезеними колишнім президентом із Білого Дому. Співробітники Національного Архіву з одного боку виявили серед переданих ним документів близько 150 документів різного ступеня секретності, а з іншого боку зробили висновок, що Трамп не повернув їм ще безліч секретних документів і повідомили про це міністерство юстиції, яке розпочало розслідування.

Як розповіли авторам статті свідки, Трамп сам відбирав наприкінці 2021 року документи, які він дозволив відправити до Національного Архіву, водночас стверджував, що документи, які він не дозволив передавати належать не державі, а особисто йому. Під час розслідування міністерство юстиції встановило, що Трамп продовжує тримати в Мар-а-Лаго безліч документів. Федеральна прокуратура видала повістку, яка вимагала від Трампа негайно повернути всі документи, що незаконно залишаються у нього.

Оскільки він їх не повертав добровільно, 3 червня 2022 року до Мар-а-Лаго приїхав із групою агентів ФБР Джей Братт, керівник секції боротьби зі шпигунством відділу національної безпеки міністерства юстиції, де зустрівся з адвокатами Трампа Еваном Коркораном та Крістіною Бобб. Він також мав коротку зустріч із Трампом. Тема розмови була одна – повернення документів, які Братт та агенти ФБР виявили у 26 коробках. Коркоран і Бобб передали Джею Братту ще кілька десятків секретних документів різного ступеня секретності, після чого Коркоран склав документ про те, що всі секретні документи повернуто уряду і більше секретних документів у Мар-а-Лаго за їхніми відомостями немає. Документ підписала Крістіна Бобб.

Однак, зіставивши отримані документи з іншими, а також з реєстрами документів, слідчі дійшли висновку, що в Мар-а-Лаго залишається значна кількість секретних документів, після чого постало питання проведення обшуку в Мар-а-Лаго. Генпрокурор Меррік Гарланд підтримав проведення обшуку, і обшук, санкціонований судом, було проведено 8 серпня. У ході обшуку у Трампа було вилучено ще 11 коробок документів різного ступеня таємності, у тому числі одна серія таємних документів особливої ​​важливості (вищий рівень секретності).

Загалом, як виявилося, Трамп вивіз із Білого Дому до Мар-а-Лаго близько 300 документів різного ступеня таємності.


Серед документів, незаконно вивезених Трампом у Мар-а-Лаго, були оригінали листів до нього північнокорейського диктатора Кім Чен Іна та оригінал листа, який залишив для нього Барак Обама на робочому столі президента, залишаючи Овальний Кабінет.

Якого характеру 300 секретних, у тому числі цілком секретних і секретних документів особливої ​​важливості незаконно привласнив собі Трамп, природно, невідомо. Він не мав права вивозити з Білого Дому ні секретні, ні несекретні документи. Закон вимагає передачі документів, необхідних для безперервного функціонування уряду, нової адміністрації, а решти всіх документів, включаючи навіть будь-які чернетки та записки – до Національного Архіву.

Двом адвокатам Трампа необхідно терміново наймати адвокатів, фахівців у кримінальних справах, для себе. Подача свідомо хибних свідчень федеральним слідчим – це 5 років ув’язнення. А якщо вони покажуть, що не знали про секретні документи, що залишаються в Мар-а-Лаго, а написали документ зі слів Трампа, то це буде дуже серйозне свідчення проти колишнього президента. Перешкоджання правосуддю шляхом приховування доказів та свідомого дезінформування слідства – це кримінальний злочин. До речі, у цьому злочині поряд з іншими злочинами було звинувачено колишнього керівника передвиборчої кампанії Трампа у 2016 році та колишнього багаторічного консультанта Януковича та партії регіонів в Україні Манафорта. Він доручив своїм адвокатам повідомити неправдиві відомості слідчим.


— Ще перед публікацією статті в Нью-Йорк Таймс, у понеділок вдень, Трамп подав позов до Федерального суду, в якому зажадав заморозити доступ Міністерства юстиції до вилучених у нього документів і призначити спеціального «спеціаліста», який би визначив, які з вилучених документів належать особисто йому, щоб він міг їх отримати назад.

Світлини з відкритих джерел


News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *