Breaking News: обвал First Republic Bank, Україна готує 50 000 солдатів для контрнаступу

Головні теми американських засобів масової інформації за 25-26 квітня. А тепер докладніше.

Україна готує 12 бригад, щоб розпочати контрнаступ проти російських військ

Про це повідомляє газета The New York Times з посиланням на секретні документи Пентагону, що втекли в інтернет.

«Україна готується розпочати контрнаступ проти російських військ уже наступного місяця (в травні- прим.)», – йдеться у статті. Згідно з оприлюдненими документами Пентагону, очікується, що 12 українських бойових бригад чисельністю близько чотирьох тисяч солдатів у кожній будуть готові до кінця квітня, — пише газета. Як зазначає The New York Times, очікується, що операція розгорнеться на південному напрямку, у тому числі вздовж узбережжя Азовського моря.

Samsung SDI та General Motors вкладуть 3 млрд доларів у виробництво акумуляторів у США

Південнокорейський Samsung SDI та американська General Motors збираються вкласти понад три мільярди доларів у будівництво у Сполучених Штатах нового заводу з виробництва акумуляторів для електрокарів, — свідчить пресреліз компанії General Motors. «General Motors та Samsung SDI оголосили про свої плани інвестувати понад 3 млрд доларів у будівництво нового заводу з виробництва акумуляторних батарей у США, який має розпочати роботу у 2026 році», — сказано в тексті повідомлення. Samsung SDI, штаб-квартира якого знаходиться в Південній Кореї, є основним світовим виробником акумуляторів та матеріалів електроніки.

GM випускає як легкові, так і вантажні автомобілі у 30 країнах світу, продає та проводить технічне обслуговування автомобілів у 140 країнах. Штаб-квартира корпорації розташована у Детройті (штат Мічиган).

У США обрушилися акції ще одного великого банку

Вартість акцій First Republic Bank впала 26 квітня на 17%, цінні папери банку стрімко дешевшають другий день поспіль, — про це свідчать дані торгів.

Торги припинялися, але після їхнього відновлення цінні папери продовжили дешевшати. Станом на 21:00 вони впали на 23,7 відсотка — до 6,18 долара за штуку. Падіння йде другий день і пов’язане з новинами про відтік з банку депозитів. У вівторок First Republic Bank зазначив у звітності, що втратив понад 100 млрд доларів депозитів за перший квартал поточного року. Згодом ЗМІ повідомили, що банк розглядає продаж частини своїх активів на суму від 50 до 100 млрд доларів. На цьому фоні вартість цінних паперів First Republic Bank впала на 49,4%.

Наприкінці 2022 року банк займав 14-те місце у США за обсягами активів. На тлі краху двох американських банків Silicon Valley Bank (SVB) та Signature Bank клієнти масово стали забирати кошти з First Republic, а агентства S&P Global Ratings та Fitch Ratings знизили рейтинги банку до рівнів спекулятивної категорії. FOX Business уточнює, що станом на 31 березня First Republic мав близько $19,8 млрд незастрахованих депозитів (27% від загального обсягу), плюс $30 млрд незастрахованих вкладів в інших банках. Незастраховані депозити становили 48% від бази вкладів. Виторг First Republic знизився на 13,4% щодо аналогічного показника минулого року. Прибуток на одну акцію впав на 38,5%. Короткострокові запозичення навпаки зросли з $6,7 до $80,3 млрд.

У результаті ситуація з відпливом депозитів з First Republic під час березневої кризи виявилася набагато гіршою, ніж очікували на Волл-стріт. З огляду на різке скорочення депозитів банк вивчає варіанти реструктуризації свого балансу — швидше за все шляхом скорочення винагороди керівникам, відмови від службових приміщень та звільнення до 25% персоналу вже у 2 кварталі.

Bloomberg повідомляє, що банк розглядає можливість продажу своїх активів на суму до $100 млрд.

При цьому втрати могли виявитися більшими, якби не додаткова допомога у розмірі $30 млрд, які First Republic отримав від найбільших американських банків, включаючи Bank of America, Citigroup, JPMorgan Chase та Wells Fargo. Очікується, що First Republic буде націоналізовано урядом США, — повідомляє телеканал FOX.

У березні 2023 року проблеми виникли одразу в кількох американських банків. Тоді були закриті Silvergate Bank, один із головних банків, пов’язаних з американським крипторинком, Silicon Valley Bank, який спеціалізувався на роботі зі стартапами, та нью-йоркський Signature Bank.

Нафта дешевшає вперше за останні п’ять тижнів

За підсумками минулого тижня, ціни на нафту марки Brent знизилися майже на 5%.

У ході цього тижня нафта продовжила падіння. Вчора у моменті котирування європейського бенчмарку опускалися до 80,3 долара за барель, що стало мінімум з кінця березня. Тоді, нагадаємо, ОПЕК оголосила про «добровільне» скорочення обсягів видобутку нафти, внаслідок чого ціни підскочили з 79,7 до 86 доларів за барель.

Однак зараз ринок більше турбує ризик виникнення рецесії в економіці, в першу чергу в американській, в тому числі через посилення грошово-кредитної політики з боку Федеральної резервної системи (ФРС США). Більшість аналітиків схиляються до того, що на найближчому засіданні американського регулятора, яке відбудеться вже наступного тижня, ФРС знову підніме процентну ставку ще на 25 базисних пунктів до 5-5,25%.

І зараз американські спеціалісти прогнозують подальше зниження запасів. Оновлені дані з’являться вже завтра, і поки очікується зниження ще на 1,667 млн барелів. Подібна картина також підтримує ціни на нафту. Також певний оптимізм пропонує Китай, який є найбільшим світовим імпортером сирої нафти. На Піднебесну припадає близько 19% світового попиту сиру нафту. За даними Bloomberg, обсяги перероблення китайських НПЗ наближаються до 15 млн барелів на добу. Водночас минулого місяця Китай імпортував рекордні 52,3 млн тонн нафти, що на 22,5% вище за аналогічний показник минулого року. Це означає, що відновлення економіки Китаю практично гарантовано тягне зростання цін на нафту. Так, по-перше, опубліковані минулого тижня дані щодо ВВП Піднебесної в I кварталі 2023 року, які виявилися кращими за очікування – 4,5% зростання замість 4,0% рік до року. При цьому через ефект низької бази II кварталу 2022 року, коли економіка країни зросла лише на 0,4%, зростання нинішнього року може виявитися ще більшим. До речі, саме тоді в Китаї був викликаний зростанням захворюваності на коронавірус масовий карантин, який тривав понад 60 днів.

По-друге, ще одним драйвером для зростання споживання нафти та нафтопродуктів може стати так званий золотий тиждень. З 29 квітня по 3 травня в Китаї будуть вихідні, що традиційно характеризується збільшенням кількості подорожей, а значить, і зростанням попиту на паливо.

Мін’юст США бореться з обходом санкцій проти РФ

Мін’юст США посилить контроль за виконанням антиросійських санкцій і задля цього розробив нову стратегію. Відомство тепер зосередиться на перевірці роботи закордонний інвестиційних консультантів, хедж-фондів, юрфірм та керуючих приватним капіталом, які допомагають РФ та забезпеченим росіянам обходити обмежувальні заходи. Крім того, відомство вирішило вивчити, як для обходження санкцій можуть використовуватись криптовалюти, — розповів в інтерв’ю Bloomberg Ендрю Адамс.

Як приклад тих, хто допомагає обходити санкції, Адамс назвав «людей, які сидять у банках, де не дбають про американські санкції, відмивання грошей чи відверте шахрайство». Серед тих, чию діяльність перевірятиме відомство, також «банкіри, фінансові менеджери, інвестиційні консультанти, в деяких випадках ті, хто керує закордонними хедж-фондами, та керують приватним капіталом», — зазначив Адамс.

Зусилля американської влади спрямовані та на боротьбу з іншою проблемою — на те, щоб позбавити забезпечених росіян та російських компаній можливості приховувати свої гроші. Крім того, Мін’юст США має намір вивчити, як для обходження санкцій можуть використовуватись криптовалюти. Влада США збирається використовувати секретні тактики, щоб знаходити та покарати фізосіб та компанії, які допомагають приховувати активи забезпечених росіян.

У середині квітня кілька юридичних та фізичних осіб Кіпру потрапили під санкції США та Великобританії за підозрою у сприянні діловим операціям росіян, які вже перебувають під санкціями. Лондон ввів санкції проти корпоративних юристів Христодулоса Вассіліадеса та Деметріса Іоаннідеса. Перший внесений у список санкцій за співпрацю з мільярдером Алішером Усмановим (стан маєтку оцінюється $14,4 млрд у 2023 році, 8-е місце в рейтингу найбагатших росіян Forbes), другий — за надання послуг мільярдеру Роману Абрамовичу ($9,2 млрд, 16-е місце) у рейтингу). Василіадес також потрапив до оновленого санкційного списку США, опублікованого пізніше того ж дня.

McDonald’s збільшила чистий прибуток у першому кварталі в 1,6 раза

Американська McDonald’s Corp., найбільша у світі мережа ресторанів швидкого обслуговування, збільшила чистий прибуток у першому кварталі 2023 року в 1,6 раза, виторг — на 4,1%. Як йдеться у пресреліз компанії, її чистий прибуток у січні-березні склав 1,8 млрд доларів порівняно з 1,1 млрд доларів за аналогічний період попереднього року. Прибуток у розрахунку на акцію підвищився до 2,45 долара з 1,48 долара.

Прибуток без урахування разових факторів склав 2,63 долара на акцію, перевищивши середній прогноз аналітиків, опитаних FactSet, на рівні 2,33 долара на акцію. Квартальний виторг McDonald’s збільшився до 5,9 млрд доларів із 5,67 млрд доларів роком раніше. Консенсус-прогноз експертів для цього показника становив 5,59 млрд доларів. Виторг компанії без урахування курсових різниць у минулому у кварталі збільшилася на 8%.

Глобальний порівняний продаж McDonald’s (ресторани, працюючі понад рік) у січні-березні зросли на 12,6% (очікувалося підвищення на 8,7%). Причому зростання порівнянних продажів склало 12,6% як у США, так і за
кордоном.«Збільшення порівнянних продажів у США зумовлено як підвищенням цін у меню, так і зростанням кількості відвідувачів ресторанів», — зазначають у компанії. Акції McDonald’s додають у ціні 0,8% у ході
попередніх торгів у вівторок. З початку поточного року їхня вартість зросла на 11,3%.

Коротко

Джо Байден піде на другий термін. Про це він заявив на своїй сторінці у Twitter.

Alphabet запускає buyback на $70 млрд. Батьківська компанія Google — Alphabet — заявила у вівторок, 25 квітня, що рада директорів санкціонувала їй зворотний викуп акцій на суму до $70 млрд, — передає CNBC.
Щоб впоратися зі зниженням доходів від реклами, Google довелося піти на серйозні скорочення в історії компанії, включаючи звільнення 12 000 співробітників, близько 6% своєї робочої сили в січні. У квітні компанія оголосила, що скорочення продовжаться. Alphabet повідомила про витрати у розмірі $2,6 млрд, пов’язані зі звільненнями та скороченням офісних площ протягом звітного кварталу. Google займає понад 90% частки ринку пошукових систем. У травні на своїй щорічній конференції розробників компанія оголосить про оновлення продуктів, включаючи Android та свої смартфони Pixel.

Довіра споживачів у США досягла дев’ятимісячного мінімуму. Загальний індекс споживчої довіри знизився до 101,3 (у березні було 104,0). Це найнижче значення з липня 2022 року. Економісти, опитані Reuters, очікували, що індекс у квітні не зміниться і становитиме ті ж 104. Така статистика свідчить про настання рецесії вже цього року. Традиційне опитування Conference Board показало, що 12-місячні інфляційні очікування споживачів знизилися до 6,2% з 6,3% минулого місяця. Частка тих, хто планує придбати побутову техніку, протягом пів року впала до 41%. Це найменший показник із вересня 2011 року. Частка що планує купити автомобілі була найменшою за дев’ять місяців. Дедалі менше людей у США мають можливість купівлі нерухомості.



Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *