Breaking News: ринки без Санти, прогнози щодо Tesla, рекордний спалах COVID-19 у Китаї

Наприкінці року на фондових ринках у США немає святкового настрою – аналітики не чекають на традиційні «ралі Санта-Клауса», а «ветерани-інвестори» навіть відмовляються робити прогнози на 2023 рік. Тривожні новини прийшли з Китаю, де зафіксовано рекордний спалах захворюваності на COVID-19.

Жодного «ралі Санта-Клауса» (короткострокове підняття цін на окремі акції, так і на індекси загалом) на американських ринках не передбачається

Ринки акцій та облігацій США закрились у понеділок, 26 грудня, у зв’язку зі святкуванням Різдва. MarketWatch наводить думки аналітиків щодо того, чи чекати традиційне ралі Санта-Клауса — зростання акцій перед Новим роком і перші кілька днів після нього. Через побоювання рецесії настрої інвесторів не прогнозують зростання. Аналітики констатують, що 2022 рік буде найгіршим для фондових ринків з часів глобальної фінансової кризи 2008 року. А наступного року вкладення в акції також не принесуть прибутку, — попереджають експерти.

«Через нинішню політику центробанків по всьому світу ми перебуваємо в ситуації, коли безглузді будь-які прогнози», — заявив «ветеран» фондового ринку США Девід Теппер в інтерв’ю CNBC.


Бум SPAC закінчився ліквідацією

Спостерігається масове закриття спеціалізованих компаній, створених для прискореного виходу біржі (SPAC). Оскільки перспективи для подібних угод найближчим часом погані, у США спеціалізовані компанії закриваються зі швидкістю 4 на день — майже такими ж темпами, як вони запускалися, коли сектор досяг свого піка на початку 2021 року», — пише The Wall Street Journal.

За даними SPAC Research, загальна кількість ліквідацій SPAC вже перевищила показник за всю історію ринку. Ці компанії втратили понад $600 млн у результаті ліквідації цього місяця і понад $1,1 млрд загалом цього року. На американському ринку залишилося близько 400 SPAC, які володіють приблизно $100 млрд, а їх як мінімум 50% буде закрито. Це означає, що при відновленні фондового ринку та активності IPO послуги на прискорений вихід на біржу можуть подорожчати через брак пропозиції.

Аналітики погіршили прогноз щодо Tesla, оскільки Ілон Маск зосередився на Twitter

Tesla наближається до своїх найгірших річних показників акцій за всю історію, — інвестори розпродують папери компанії, оскільки незадоволені захопленням Маска Twitter, а також зниженням попиту на його електромобілі. Проблеми Tesla почалися ще в період пандемії через брак мікросхем та проблеми з ланцюжками поставок. Компанія вже втратила приблизно 70% своєї вартості з рекордного максимуму, зафіксованого у листопаді 2021 року. Ситуація ускладнюється тим, що у споживачів з’являється все більше вибору інших електромобілів, що викликає занепокоєння Волл-стріт. Tesla, можливо, доведеться пожертвувати своїм рівнем прибутковості, щоб зберегти темпи зростання», — пише The Wall Street Journal.

Компанія Маска продовжує домінувати у США, але її конкуренти, такі як Ford Motor та Rivian Automotive, набирають обертів. У Китаї активно розвивається BYD, яку підтримує Уоррен Баффет – компанія активно тіснить Tesla на місцевому ринку. У результаті опитані виданням аналітики вказали на значні ризики, пов’язані з купівлею чи подальшим володінням паперами Tesla.

У Китаї на COVID-19 захворіло до 18% населення

Через зростання кількості випадків зараження Національна комісія охорони здоров’я (NHC Китаю оголосила, що більше не публікуватиме щоденні дані про випадки захворювання на коронавірус. Ситуація в країні тривожна. Наприклад, у місті Циндао з населенням 9 млн осіб щодня реєструється 5 550 заражень. У південному виробничому центрі Дунгуань з населенням понад 10 млн осіб щодня реєструють від 35 тис. нових випадків.

Bloomberg та Financial Times повідомили, що майже 250 млн осіб у Китаї могли заразитися коронавірусом у перші 20 днів грудня, що становить приблизно 18% населення країни. Таким чином, стався найбільший спалах захворюваності на COVID-19 у світі, наслідки якого для світової економіки можуть бути дуже важкими.

Коли американський фондовий ринок досягне дна? До чого готуватися інвесторам у 2023 році

З початку року індекс S&P 500 знизився на 19%, продемонстрував зростання лише за підсумками п’яти місяців, решту часу він був у червоній зоні. Не вдалося уникнути обвалу і технологічним компаніям: індекс Nasdaq скоротився більш ніж на третину цього року.

«Ринковий спад у 2022 році можна пояснити високою невизначеністю для інвесторів», — вважає старший директор з інвестиційної стратегії в US Bank Wealth Management Роб Хаворт.

Цього року, за його словами, на ринок впливали три ключові чинники: постійно висока інфляція, зміна грошово-кредитної політики Федеральної резервної системи та економічні наслідки вторгнення Росії в Україну. Далася взнаки також невизначеність, викликана COVID-19, і вибори в США. Ситуація настільки непередбачувана, що інвестбанки озвучують суперечливі прогнози: одні вважають, що американські акції можуть обвалитися ще, інші, навпаки, очікують зростання.

Дно ще не пробито

Є деякі ознаки уповільнення падаючого тренду на фондовому ринку США, який триває з грудня 2021 року, але немає впевнених сигналів його завершення та розвороту, всі спроби відскоку вгору, які спостерігалися у березні, влітку та з жовтня поточного року, не увінчалися довгостроковим успіхом і не змогли пробити лінію опору низхідного трендового каналу.

Наступного року, ймовірно, економіка США буде під впливом двох основних ризиків: непередбачуваність наслідків політики ФРС щодо швидкого підвищення ставки та прогресування реальної інфляції. Значний рівень за індексом S&P, після пробою якого вгору можна говорити про впевнений початок довгострокового висхідного тренду, – 4300 (за підсумками торгів 23 грудня — 3844,8. — прим.). «Американські індекси падали весь 2022 рік, і цей тренд ще не пройдено», — говорять фінансові аналітики в пресі. За їх словами, економіка перебуває однією ногою в рецесії, на фінансових ринках триває делеверидж через скорочення відсоткових ставок. Масове скорочення маржинальних позицій – це завжди трагедія для ринку, бо іноді доводиться закривати кредитні позиції навіть за якісними активами, щоби погасити борги або підтримати інші позиції.

Дається взнаки на ринку і те, що через зниження корпоративного прибутку в багатьох секторах емітенти в останні два квартали зменшили свої програми зворотного викупу акцій, які в кращі часи були одними з ключових драйверів зростання ринку. Дно на американському ринку буде досягнуто в 1-2 кварталах 2023 року. Крім уповільнення економічного зростання в США, за його словами, позначиться і швидке зростання цін. Висока інфляція призводить до того, що у домогосподарств та бізнесу зростають витрати на обслуговування боргу та скорочуються інші витрати (на інвестиції та споживання). Це веде до зниження корпоративного прибутку та обмежує можливості зростання вартості акцій. Пік американської інфляції, за деякими даними, вже настав, інші показники свідчать про пік інфляції у першому кварталі наступного року.

Проте не всі вважають, що 2023 стане черговим розчаруванням для інвесторів. Раян Детрік з Carson Group згоден, що слабкий долар, інфляція, що знижується, і американська економіка мають здатність відновлюватися, що передбачає зростання фондового ринку. Поєднання уповільнення економічного зростання та зниження темпів інфляції, ймовірно, змусять американську фінансову владу стримати підвищення відсоткової ставки у 2023 році, а потім ставка швидше знижуватиметься протягом 2024 року. Це призведе до послаблення долара і зниження прибутковості 10-річних облігацій, що надасть додаткову підтримку ринкам і акціям зростання. У цьому сценарії економіка США має випробувати м’яку посадку та помірне відновлення. Не варто забувати про геополітичні ризики, — вважають аналітики, зокрема, про можливу ескалацію військового конфлікту в Україні та навколо Тайваню, Ірану чи Північної Кореї, а також вплив коронавірусу на економіку Китаю.

YouTube отримала права на показ американського футболу

На покупку прав також претендували Amazon.com Inc., Apple Inc. та Walt Disney Co.

Національна футбольна ліга США (NFL) та корпорація Google уклали багаторічну угоду щодо передачі відеосервісу YouTube права на показ певних матчів з американського футболу. Google (входить до холдингу
Alphabet Inc.) платитиме лізі 2,5 млрд доларів на рік за можливість транслювати ігри починаючи з наступного сезону
«, — за даними Sports Business Journal.

У рамках поточної угоди з DirectTV виплати становили 1,5 млрд доларів на рік. На покупку прав також претендували Amazon.com Inc., Apple Inc. та Walt Disney Co. Права стосуються трансляцій, що входять до пакета під назвою NFL Sunday Ticket. Пакет охоплює близько 10 недільних ігор. Ця опція дозволяє вболівальникам дивитись матчі, які не показують місцеві телеканали. Пакет NFL Sunday Ticket буде доступний передплатникам
YouTubeTV за окрему платню. Місячна передплата на YouTubeTV коштує 64,99 доларів. Цього року ціни на Sunday Ticket стартують від 294 доларів за весь рік (сезон).


Коротко

Колишня глава криптокомпанії Alameda Керолайн Еллісон зізналася, що вкрала у клієнтів криптобіржі FTX мільярди доларів.

У 2015-2017 роках Роман Абрамович інвестував в американського виробника марихуани Curaleaf Holdings $225 млн і вже повернув ці кошти, — пише Bloomberg.

У Росії готується закон про підвищення ставки оподаткування для росіян, що залишили країну, — повідомив голова Держдуми РФ В’ячеслав Володін.

Світлини з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *