Последние новости
Breaking news: США відновлює імпорт із Китаю, банки скуповують золото, «бої» демократів та республіканців

Проєкт закону щодо держборгу буксує в Сенаті США, ЦБ нарощують золото, Nvidia коштує $1 трлн. Головні теми світових засобів масової інформації за 30-31 травня.

У вівторок фінансовий світ знову «штормило» навколо ліміту щодо держборгу США. Лідери двох партій начебто домовилися, проте шанси на те, що законопроєкт буде ухвалено до 5 червня, невеликі. Поки ринки зважують ці ризики, біржові індекси США знижуються, а інвестори роблять ставку на Японію.

Угода є, закону ще немає!

США та весь світ продовжують спостерігати за дебатами демократів та республіканців щодо збільшення ліміту держборгу. Два партійні лідери домовилися між собою, проте члени республіканської партії залишилися незадоволені угодою. CNBC пише, що компромісний законопроєкт зараз готується у галузевому комітеті – такі правила палати. У комітеті перебувають 13 осіб і вже двоє з дев’яти республіканців, котрі входять до комісії, дали зрозуміти, що будуть проти винесення законопроєкту на голосування до Палати представників.

Конгрес має крайній термін 5 червня, щоб розглянути питання про межу боргу, інакше уряд США оголосить дефолт. Ринки знову реагують нервово: Dow впав на 0,15%, S&P 500 не змінився, NASDAQ додав 0,32%.

Майже чверть центробанків планують наростити золоті резерви

Такий результат дало опитування Всесвітньої золотої ради (WGC). Серед причин учасники назвали побоювання щодо банківського сектору США, зростання відсоткових ставок та геополітичну напруженість.

Дослідження WGC розпочалося 7 лютого 2023 року та тривало протягом місяця, — пише Bloomberg з посиланням на WGC. В опитуванні взяло участь 57 респондентів: 13 центробанків розвинених країн та 44 – що розвиваються. До опитаних не потрапили фінансові регулятори Росії, Білорусі та Афганістану через накладені на них міжнародні санкції. Згідно з результатами дослідження, 71% респондентів очікують, що загальні запаси золота центральних банків зростуть у найближчі 12 місяців порівняно з 61% минулого року. Лише 28% вважають, що вони не зміняться.

Nvidia досягла капіталізації в $1 трлн

Nvidia у вівторок стала першим в історії виробником мікросхем, який увійшов до списку компаній з Волл-стріт із капіталізацією в $1 трлн. У списку п’ять компаній, серед них такі важкоатлети, як Apple і Microsoft, — пише Reuters.

Бум технологій штучного інтелекту призвів до триразового зростання вартості акцій Nvidia менш як за вісім місяців. Для порівняння, Apple знадобилося 38 років, щоб подолати цей важливий рубіж. Meta та Tesla, які зараз оцінюються більш ніж у $600 млрд, у 2021 році ненадовго досягли трильйона, перш ніж знову відкотилися назад.

Цікаво, що знаменитий інвестор Кеті Вуд назвала нещодавно акції Nvidia «переоціненими». Вона вважає, що галас навколо II сильно роздутий.

Джо Байден хоче скасувати тарифи на імпорт із Китаю

Адміністрація президента США розглядає питання про зняття тарифів на імпорт із Китаю, — пише FOX Business. Тарифи були запроваджені під час керівництва країни Дональдом Трампом на деякі китайські товари та варіювалися від 7,5% на деякі споживчі товари до 25% на транспортні засоби, промислові компоненти, напівпровідники та іншу електроніку.

Перегляд тарифів відбувається і натомість стійко високої інфляції. Міністр фінансів Джанет Єллен заявила, що скасування «нестратегічних» тарифів допоможе знизити вартість певних товарів.

Коротко

Goldman Sachs готується до третього раунду звільнень за рік. Згідно з повідомленням, опублікованим у вівторок у The Wall Street Journal, цей раунд торкнеться керівних директорів та інших керівників вищої ланки. Звільнення призведуть до скорочення менш ніж 250 робочих місць і може статися вже за кілька тижнів.

Акції Paramount зросли приблизно на 4%. Інвестори оцінили новини, що Loop Capital підвищила рейтинг акцій компанії наприкінці минулого тижня.

Генеральний директор Tesla Ілон Маск зустрівся у Пекіні з міністром закордонних справ Китаю. Маск сказав, що готовий розширити виробництво Tesla у Піднебесній. При цьому він висловив побоювання, що через розкол між США та Китаєм ринок розділиться на два табори.

Brent напередодні втратив 4,3%, знизившись до $73 за барель, WTI опустилася нижче за $70.

Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *