Breaking News зі США: нас чекає війна між США та Китаєм, перспективи Конгресу 118-го скликання

Рей Даліо пророкує війну між США та Китаєм, підсумки сезону звітності в США призвели до парадоксального короткочасного зростання акцій та чи варто українцям боятися новообраного Конгресу 118-го скликання.

Рей Даліо передбачив військовий конфлікт США та Китаю

Засновник найбільшого у світі хедж-фонду Bridgewater Associates Рей Даліо вважає, що збройний конфлікт на Тайвані може вибухнути через два роки», — пише Business Insider. За його словами, дві наддержави перебувають у небезпечній близькості від повномасштабного збройного конфлікту, який може розтрощити економічне зростання світу. Зараз країни ведуть торгову війну, і це негативно впливає на ринки та економічну активність. На наступних президентських виборах у США може виграти радикальне крило Республіканської партії, а світова рецесія на той час викличе відчуття безвиході», — говорить Даліо. Він вважає, що вибори 2024 року в США та на Тайвані, переозброєння Японії та ймовірність погіршення глобальних економічних умов роблять період із 2024 по 2025 рік особливо небезпечним.

У США падають обсяги житла в новобудовах

Обсяги введення в експлуатацію житла знову впали у жовтні, оскільки високі ставки за іпотечними кредитами підривають попит на нього», — повідомляє Fox Business. Згідно з новими даними міністерства торгівлі, опублікованими у четвер, минулого місяця будівництво житла скоротилося на 4,2%, до 1,425 млн одиниць на рік. Дані були опубліковані наступного дня після того, як спільний індекс ринку житла Національної асоціації домобудівників та Wells Fargo, який вимірює пульс ринку індивідуального житла, впав одинадцятий місяць поспіль до 33 пунктів. Це найгірший показник ринку житла з початку дослідження, яке було розпочато у 1985 році.

Звільнення в технологічному секторі та ринок праці США

Щотижневий звіт щодо заявок на допомогу з безробіття від Міністерства праці США показав у четвер, що скорочення штатів технологічних компаній через труднощі в економіці поки не позначилося на ринку праці. Як і раніше, заявок на допомогу не так багато і їх кількість скорочується», — пише Рейтер. Початкові заявки на допомогу по безробіттю штату впали на 4 тис., до 222 тис., з урахуванням сезонних коливань за тиждень, що закінчився 12 листопада. Економісти прогнозували 225 тис. заявок на останній тиждень. Експерти пояснюють це тим, що у вересні кожного безробітного припадало 1,9 вакансії, деякі звільнені працівники, ймовірно, швидко знаходять нову роботу.


У Twitter почалася нова хвиля звільнень після умов Ілона Маска

Сотні співробітників прийняли рішення залишити компанію чи звільнитися», — повідомляє MarketWatch. За словами Маска, ті співробітники, які не погодяться взяти на себе додатковий час роботи, отримають при звільненні тримісячну вихідну допомогу. Газета New York Times з посиланням на джерела в компанії пише, що йдеться про сотні співробітників, що вже звільнилися.

Також повідомляється, що після розісланих листів і масових звільнень, що почалися, компанія закрила свої офіси до понеділка. Нагадаємо, на початку листопада співробітники компанії отримали розсилку поштою, де їх запитали, чи залишаються вони працювати в компанії далі, чи будуть звільнені. Спочатку новий власник компанії Ілон Маск збирався звільнити 75% штату, але потім вирішив прибрати лише 50%, щоб скоротити витрати компанії. Пізніше Маск вирішив заборонити дистанційну роботу співробітникам, що залишилися, і позбавити їх одного додаткового вихідного на місяць, який був введений у компанії в період пандемії. Про укладення угоди між Маском та Twitter повідомлялося наприкінці квітня. Тоді стало відомо, що він купує соцмережу за $44 млрд. 13 травня він заявив про припинення угоди щодо покупки Twitter через підозри у високій кількості фальшивих акаунтів. На початку жовтня Маск повернувся до обговорення угоди щодо покупки Twitter. У результаті він купив Twitter 27 жовтня за ціною 54,2 долара за кожну акцію.

Walt Disney планує урізати витратиА саме тим самим шляхом, що й у Твіттер — скороченням робочих місць.

Головний виконавчий директор Walt Disney Co. Боб Чапек оголосив про плани зниження витрат та попередив керівників підрозділів про можливе скорочення робочих місць», — повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на внутрішній документ компанії. Disney має намір ввести заборону на всі поїздки, крім найнеобхідніших, а також заморозити наймання нових співробітників, за винятком кількох ключових позицій.

У документі, адресованому топменеджеру на посаді старшого віцепрезидента та вище, повідомляється про створення робочої групи на чолі з головним фінансовим директором Disney Крістін Маккарті та керівником правового департаменту Орасіо Гутьєрресом для перевірки витрат компанії у сфері маркетингу та створення контенту, а також адміністративних витрат пошуку можливості їх скорочення. «Я вважаю, це буде складний процес для багатьох із вас та ваших команд, — зазначив Боб Чапек. — Нам доведеться приймати складні та незручні рішення».

Він додав, що Disney планує перевірити «кожний напрямок операцій та команд, щоб знайти можливості для економії». «Ми припускаємо скорочення частини робочих місць у рамках цього процесу», — сказав Боб Чапек. «Я не сумніваюся, що ми досягнемо наших цілей і станемо більш гнучкою компанією», — заявив він.

Disney зафіксувала слабший, ніж очікувалося, чистий прибуток і виторг в четвертому фінансовому кварталі, що завершився, а також заявила про можливість уповільнення темпів зростання продажів у фін році, що почався. Кількість передплатників стрімінгового сервісу Disney+ у минулому кварталі збільшилася на 12,1 млн, проте цей підрозділ зафіксував збиток у 1,47 млрд доларів, який був удвічі вищим, ніж роком раніше, і суттєво перевершив очікування ринку.

Республіканці отримали більшість місць у нижній палаті Конгресу США, перспективи Конгресу 118-го скликання

Республіканці виграли вибори до Палати Представників. У середу, після підбиття остаточних підсумків ще в кількох округах, вони отримали заповітне 218 місце, що дає їм більшість. Після підбиття підсумків виборів у 428 округах із 435 у республіканців 218 місць, а у демократів – 210. Продовжується підрахунок голосів у 7 округах, у яких кандидати набрали дуже близьку кількість голосів. Через це, щоб виявити переможця, потрібно опрацювати всі до одного бюлетені.

Аналітична група каналу MSNBC уточнила свій прогноз остаточних результатів. Згідно з цим прогнозом, республіканці отримають 221+-2 місця, а демократи – 214+-2 місця. У будь-якому разі республіканці матимуть дуже незначну більшість і для ухвалення будь-яких «партійно орієнтованих» рішень їм доведеться голосувати солідарно, щоб набирати 218 голосів. Втрата навіть чотирьох голосів робитиме прийняття рішень неможливим. Першим випробуванням для республіканської фракції стане обрання спікера Палати представників. Демократи за республіканського кандидата не голосуватимуть. А республіканський кандидат, Кевін Маккарті, при висуванні кандидатів у спікери, отримав 31 голос проти при таємному голосуванні.

Очевидно, йому було таким чином надіслано сигнал ультраправою частиною його фракції, що для отримання їх підтримки йому необхідно прийняти їхні вимоги, зокрема, при розподілі постів голів комітетів та при визначенні порядку денного.

Перспективи роботи Конгресу 118-го скликання виглядають не найкращим чином. Якщо Конгрес 117-го скликання був і залишається (він працює до 3 січня 2023 року) одним із найпродуктивніших в історії за кількістю прийнятих законів, у тому числі законів, які відіграли та відіграють велику роль в економічному та соціальному житті країни, його наступник точно буде повною протилежністю. Більшість у Сенаті буде у демократів, більшість у Палаті Представників буде у республіканців.

Всупереч поширеній думці про наявність в американському парламенті верхньої та нижньої палати, подібних ухвал немає в Конституції США. Палати абсолютно рівноправні у своїй законодавчій діяльності та ініціативі. Єдиний виняток, який зроблено в Конституції, — закони, що змінюють доходи бюджету, тобто, що змінюють податкову систему, мають ініціюватись у Палаті Представників. Але кожна з палат має повне право самостійно ініціювати та ухвалювати будь-які інші законопроєкти. Однак для того, щоб законопроєкт вирушив на підпис до президента, він має бути ухвалений в абсолютно однаковій редакції кожної з палат. При цьому в Сенаті для ухвалення будь-яких законопроєктів, крім законопроєктів про перегляд бюджету, потрібно 3/5, тобто 60 зі 100 голосів сенаторів. Який законопроєкт розглядати, а який не розглядати, що включати до порядку денного, а що не включати, вирішує речник Палати Представників і, відповідно, лідер партії більшості в Сенаті. Вирішує, погоджуючи свої рішення зі своєю фракцією.

Різні функції палат лише у сфері, що не стосується законодавчої діяльності. Сенат затверджує президентські призначення на посади у виконавчій владі, послів та суддів. Палата Представників має виняткове право ініціювати та проводити процес імпічменту посадових осіб виконавчої влади та суддів та проводити необхідні для цього розслідування. Сенат у разі виконує функції журі присяжних.

Отож, чим займатиметься Конгрес 118-го скликання? Без ризику помилитися можна сказати, що законодавчою діяльністю він займатиметься вкрай мало. Здебільшого в одній палаті в однієї партії, а в іншій палаті – в іншій, для прийняття будь-яких законопроєктів потрібна широка згода представників обох партій та домовленість на рівні лідерів палат про те, щоб такі законопроєкти розглядалися в обох палатах. У нинішньому Конгресі 117-го скликання законодавча ініціатива з основних питань виходила з Білого Дому, або з приватних питань, — від лідерів палат. Всі вони, належачи до демократичної партії, працювали в тісній координації один з одним і намагалися залучити, принаймні, частину республіканців для підтримки законопроєктів (без їх голосів, наприклад, неможливо було б взагалі ухвалювати законопроекти в Сенаті).

У Конгресі 118-го скликання цього не буде. Законодавчі ініціативи Білого Дому не розглядатимуться Палатою Представників. Якщо республіканці в Палаті вирішать ухвалювати якісь ідеологічно орієнтовані законопроєкти (як, наприклад, скасування соціального страхування або медичного страхування для пенсіонерів, загальну заборону абортів, чергове скасування Obamacare), то такі законопроєкти взагалі не розглядатимуться Сенатом. Більше шансів є на те, що якісь законопроєкти, які зможе взяти за участю республіканців Сенат, можуть бути розглянуті Палатою Представників. Більше, проте, у разі не означає багато.

Тому законодавча діяльність Конгресу 118-го скликання буде мінімальною. Вона взагалі може обмежитися ухваленням бюджету, за який неминуче йтиме боротьба. Оскільки бачення бюджету у Білого Дому одне, у республіканців у Палаті Представників – зовсім інше, а в Сенаті для ухвалення бюджету потрібно 60 голосів, тому завжди потрібний компроміс між більшістю та меншістю. Можна сказати, що бюджетний процес буде дуже складним.

Республіканці у Палаті Представників, проте, вже оголосили у четвер, чим вони збираються займатися з перших днів роботи нового Конгресу. Отримавши головні посади в усіх комітетах і більшість у них, вони відразу ж почнуть розслідування в юридичному та наглядовому комітетах «політизації ФБР» (у зв’язку з обшуком у Трампа та з кримінальною справою про викрадення урядових документів, фігурантом якого він є) та «діяльність Хантера Байдена», сина чинного президента. Ультраправі республіканці раніше, до виборів, заявляли, що у перші ж дні роботи нового Конгресу ініціюють імпічмент Байдена, міністра внутрішньої безпеки Майоркаса, генерального прокурора Гарланда та директора ФБР Рея. Ініціювати, звичайно, вони можуть і зараз, після виборів, але за такої мікроскопічної більшості, яка в них буде в Палаті, достатньо буде наявності чотирьох дисидентів у їхній фракції, щоб ці витівки провалилися. Не кажучи вже про те, що всі подібні витівки будуть піар-акціями, оскільки жоден подібний імпічмент, якщо він буде ініційований, не має жодних шансів на те, щоб встояти в Сенаті.


Коротко

Річна інфляція в Єврозоні за підсумками жовтня різко прискорилася до рекордних 10,6% із 9,9% місяцем раніше. Ринки чекають на продовження жорсткості монетарної політики. Біржі Європи реагують поки що стримано. За підсумками торгів британський індекс FTSE 100 знизився на 0,06%, французький CAC 40 – на 0,47, німецький DAX збільшився на 0,23%.

Saudi Aramco попередила про ризик серйозних дисбалансів на світовому ринку нафти після зняття карантинних заходів у Китаї. У світі мало резервних потужностей, тож ціни на нафту різко підскочать у разі підвищення попиту.

Аналітик Кеті Стоктон із Fairlead Strategies пов’язав стійкість фондового ринку в США з Apple, оскільки її частка в S&P 500 та Nasdaq 100 при поточній капіталізації в $2,3 трлн становить 7% і 13% відповідно. Від фінпоказників компанії залежатиме, чи відбудеться наприкінці року традиційне ралі», — пише Business Insider.

Сінгапурський держфонд Temasek списав $275 млн збитків від інвестицій у криптобіржу FTX.
Світлини з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Breaking News зі США: нас чекає війна між США та Китаєм, перспективи Конгресу 118-го скликання

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *