Чіпи замість COVID-паспорта: імплант коштує близько 100 євро (+ВІДЕО)

Деякі IT-фахівці вважають, що подібні технології незабаром стануть потрібними та швидко поширяться в Європі та США.

Керівник шведської компанії Dsruptive Subdermals, яка розробила підшкірний чіп для перевірки вакцинації від «COVID-19», Ханнес Сджоблад заявив, що технологію чипування необхідно широко використовувати, попри критику громадськості», — повідомляє британське видання Express.

Ханнес Сджоблад є виконавчим директором Dsruptive Subdermals, яка створила мікрочип розміром 2 на 16 міліметрів та пропонує вживляти його людям під шкіру, насамперед – мешканцям Європейського союзу. Чіп коштує близько 100 євро.

При скануванні пристрій виводитиме на екрани мобільних смартфонів PDF-документ з інформацією про вакцинацію носія або позитивний результат тесту на коронавірус. 

Проєкт викликав бурхливий ажіотаж і багато критики в соціальних мережах, деякі користувачі дорікнули методу інвазивністю, тобто необхідності проникнення в організм.

«Послухайте, я такий самий прихильник вакцини, як і всі навколо. І я виступаю за вакцинацію (тільки на добровільній основі), але чипування означає, що за нами хочуть стежити, хочуть контролювати. Тут віє теорією змови», – написав один із користувачів «Твіттеру».

Проте керівник Dsruptive Subdermals переконаний, що чипування має набути широкого поширення в найближчому майбутньому. 

«Ця технологія існує та використовується, хочемо ми цього чи ні. Я радий, що це стало предметом загального обговорення, нові технології необхідно широко обговорювати та розуміти. Розумні імплантати це — потужна технологія для здоров’я. Це те, що ми створюємо в DSruptive, і наша мета – трансформувати охорону здоров’я у глобальному масштабі», – висловився Ханнес Сджоблад, додавши, що інформація з чіпа буде доступна будь-кому. Наприклад, люди з оточення за допомогою смартфонів зможуть перевірити, чи носій чіпа вакцинований проти коронавірусу.

За словами розробника, імпланти не призначені для стеження за людьми, функціонально не можуть передавати дані про місцеперебування та спрацьовують лише при скануванні смартфоном.

«В них немає батареї. Вони можуть передавати сигнал власними силами. Таким чином, вони переважно пасивні, перебувають у сплячці», — підкреслив керівник Dsruptive Subdermals.



Світлина: VIKEN KANTARCI/AFP via Getty Images

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

1 thought на “Чіпи замість COVID-паспорта: імплант коштує близько 100 євро (+ВІДЕО)

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *