Чоловіка, який відсидів 30 років за зґвалтування, визнали невинним

Американця, що відсидів 30 років за зґвалтування, офіційно визнали невинним і повністю виправдали.

Про це повідомляє Innocence Project (проєкт «Невинність»).

Як повідомляється на сайті організації, американця Перрі Лотта засудили до тривалого тюремного терміну в 1988 році за напад на жінку в штаті Оклахома, який стався 2 листопада 1987 року. Тоді якийсь зловмисник виманив постраждалу з роботи, приставив до її голови пістолет, зґвалтував і пограбував. Однією з його прикмет, яку запам’ятала жінка, була золота коронка. Лотта, який також мав золотий зуб, затримали за два дні.

Чоловік добровільно співпрацював зі слідством та погодився взяти участь у груповому упізнанні. Він був єдиним серед підставних підозрюваних зі справжнім золотим зубом – решті наліпили на зуби золоту фольгу. Постраждала вказала на Лотта. У 2014 році вона зізналася, що дуже нервувала і не мала підстав вибрати саме його.


Перрі Лотт (ліворуч) та фоторобот злочинця (праворуч). Фото: Innocence Project

Хоча Лотт не підходив під інші прикмети злочинця – зокрема, жінка вказала, що її ґвалтівник був гладко поголений, а Лотт носив вуса, – його визнали винним. Суд не зважив на свідчення коханої обвинуваченого, яка стверджувала, що він провів ніч з нею, а також повну відсутність речових доказів.

У 2010-х роках долею Лотта зацікавилися співробітники проєкту «Невинність». Проведений ДНК-тест показав, що біологічні матеріали з місця злочину належать іншій людині. При цьому окружний прокурор відмовлявся зняти з нього звинувачення, але пропонував негайно звільнити, змінивши їхнє формулювання. Лотт прийняв пропозицію та вийшов на волю у 2018 році. Він зробив це, бо один із поліціянтів, які заарештували його, добровільно попрощався з життям за два дні до початку слухань, на яких мав виступати як головний свідок.

Перрі Лотт після виходу з в’язниці. Фото: Innocence Project

Напередодні, 10 жовтня 2023 року, новий окружний прокурор Оклахоми визнав чоловіка невинним. Тепер він може розраховувати на велику компенсацію за 30 років несправедливого ув’язнення.

«Я вірив, що істина переможе, хай навіть через 35 років. Дякую всім, хто підтримував мене і допомагав у боротьбі. Нарешті я можу залишити все це позаду і жити далі», — заявив Лотт після рішення прокуратури.

Зазначається, що раніше інший житель США Герардо Кабаніллоса, який провів у в’язниці 28 років, виявився невинним. Його засудили до ув’язнення у 1996 році.

Читати також:

У США зібрали 1,6 млн доларів чоловікові, який 43 роки відсидів за вбивство, яке не скоював

У США розкрили найзухваліше пограбування століття: злодія шукали 50 років

Клінт Іствуд — втілення Америки та її суперечностей

Байден назвав рабство «первородним гріхом Америки»
Перрі Лотт. Фото: Innocence Project

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *