CNN: стало відомо, що говорять про Україну в кулуарах Білого дому

Американський телеканал CNN, посилаючись на офіційних осіб США, повідомляє: деякі чиновники в Білому домі втрачають упевненість у тому, що Україна зможе повернути всі захоплені Росією з 24 лютого території навіть із важким та досконалим озброєнням США та їхніх союзників.

Серед представників адміністрації американського президента Джо Байдена існує думка, що українцям потрібно буде стримати очікування щодо того, чого реально зможуть досягти ЗСУ.

«Радники президента Джо Байдена розпочали внутрішню дискусію про те, чи може і чи має президент Володимир Зеленський змінити своє визначення «української перемоги» з поправкою на можливість незворотного скорочення його країни», — пише сайт каналу.

При цьому джерела CNN підкреслили, що ця песимістична оцінка не означає, що США планують чинити тиск на Україну, щоб вона зробила будь-які офіційні територіальні поступки РФ.

«Також є надія, що українські сили зможуть відвоювати значні ділянки території під час ймовірного контрнаступу наприкінці цього року», – уточнили у редакції.

Крім того, помічник конгресмена, який став свідком таких дискусій у кулуарах Білого дому, зазначив, що втрата територій України «не є неминучою»: «Чи зможе Україна повернути ці території, значною мірою, якщо не повністю, залежить від того, наскільки ми їх підтримаємо», – підкреслило джерело, зазначивши, що Україна запросила у США як мінімум 48 РСЗВ, але поки що Пентагон пообіцяв лише 8 одиниць.

Аналізуючи ситуацію на фронті, деякі американські політики зазначають, що ЗСУ втрачають у боях зброю та боєприпаси швидше, ніж країни Заходу встигають її поставити та навчити українських військових користуватися новими системами озброєнь стандарту НАТО. Водночас поки Україна отримує військову підтримку, Росія також має час поповнити свої сили. Тому немає 100% гарантії, що нове озброєння допоможе ЗСУ відвоювати захоплені РФ території.

Проте, як запевняють журналісти, далеко не всі в адміністрації Байдена дотримуються такої песимістичної думки. Багато чиновників сподіваються, що Україна зможе знову вразити всіх своїми рішучістю та героїзмом, як це було під час битви за Київ на початку війни.


Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *