«Ця війна далека від завершення»: експрезидент США Барак Обама (+Відео)

Колишній президент США Барак Обама виступив під час Саміту демократії в Копенгагені в The Royal Danish Playhouse (Skuespilhuset), де відкрито попередив світову спільноту, що війна Росії в Україні «далека від завершення».

Про це повідомляє businessinsider.

Колишній президент США Барак Обама в п’ятницю, 10 червня попередив, що війна Росії проти України не закінчиться найближчим часом та матиме далекосяжні наслідки. Виступаючи на саміті демократії в Копенгагені в п’ятницю, 10 червня Обама сказав, що втрати серед військових та цивільних в УкраЇні «продовжуватимуть зростати».

За словами українських офіційних осіб, щодня гинуть сотні військових з обох сторін.

«Не сподівайтеся, ця війна ще далека до свого завершення. Ціни будуть продовжувати зростати», — сказав Обама під час виступу на саміті демократії в Копенгагені в п’ятницю, додавши, що траєкторія війни залишається непередбачуваною і закликав світ залишатися «сильним, непохитним та стійким» у своїй підтримці до припинення російської агресії в Україні.

Обама високо оцінив запеклий опір українських військ і цивільного населення агресії російських військ, назвавши їхню «мужність» причиною того, що президент Володимир Путін досі не зміг досягти бажаних стратегічних цілей.

«Вони об’єдналися, щоб захистити не лише свій суверенітет, а й свою демократичну ідентичність», – сказав він. «Їхні дії з (українців — авт.) згуртували більшу частину світу на основі цінностей самовизначення та людської гідності — це надихає».

Війна, сказав Обама, перетворила Росію на міжнародного ізгоя, відрізавши країну від фінансових ресурсів і змусивши її «найкращих і найсвітліших» громадян емігрувати. Попередження Обами підкреслює поточний статус 15-тижневої війни, яка стала повільною, спрямованою на виснаження, з випаленою землею та кривавою кампанією на Донбасі.

Станом на зараз в Україні вже понад 40 000 мирних жителів були вбиті або поранені після вторгнення 24 лютого – цифра, що значно перевищує останні дані ООН про приблизно 9 500 жертв.

Проте ООН попереджає у всіх своїх звітах про жертви, що вона «вважає, що фактичні цифри значно вищі, оскільки отримання інформації з деяких місць, де тривають інтенсивні бойові дії, затримується, і багато звітів все ще очікують підтвердження. «

Тим часом на полі бою чиновники заявили, що й Україна, і Росія щодня втрачають сотні військових.

Війна в Україні також стала причиною найбільшої кризи біженців у Європі з часів Другої світової війни. За даними Агентства ООН у справах біженців, понад 7 мільйонів людей втекли через кордон України з початку війни, а в Європі перебуває близько 5 мільйонів українських біженців.

Є також побоювання, що війна стане каталізатором глобальної продовольчої кризи, враховуючи, що Україна є великим експортером пшениці, соняшникової олії та кукурудзи. Російська блокада чорноморських портів України загрожує постачанням продовольства країн у всьому світі, зокрема в Африці та на Близькому Сході.

«Сучасна версія капіталізму, яка стала домінувати у світовій економіці, також підірвала демократію», – сказав колишній президент США, зазначивши, що в цьому винні «мегакомпанії, які працюють поза межами досяжності національного регулювання чи контролю за збором податків».

Ця економічна система, додав він, експлуатує і душить людей ​країнах, що розвиваються, водночас надаючи повноваження авторитарному Китаю, який він назвав «великим переможцем» глобалізації.

Коріння війни в Україні сягають 2014 року, коли Обама ще був у Білому домі. Того року Росія вдерлася в Україну та анексувала Крим. У 2014 році Кремль також почав підтримувати бойовиків ЛНР — ДНР у війні проти українських військ на Донбасі. На той час, коли Путін наприкінці лютого віддав розпорядження про повномасштабне вторгнення в Україну, приблизно одна третина Донбасу контролювалася маріонетками Кремля.

Агресія Росії щодо України у 2014 році призвела до історичної напруженості між Москвою та Вашингтоном, яка відтоді зростає.

Адміністрація Обами ввела санкції проти Росії через анексію Криму у 2014 році, але вони не зайшли так далеко, як останні економічні санкції, накладені на Росію адміністрацією Байдена та європейськими країнами у відповідь на повномасштабне вторгнення в Україну військ РФ.

Президент України Володимир Зеленський розкритикував Захід за його пасивність на анексію Криму, припустивши, що це проклало шлях до ширшої війни.

«Якби світ покарав Росію за те, що вона зробила у 2014 році, не було б жодного з жахів цього вторгнення в Україну у 2022 році», – сказав Зеленський наприкінці березня. «Нам потрібно зараз виправити ці жахливі помилки».



Світлина з відкритих джерел

News Reporter
У медіа з 2017 року. Писала для https://inpoland.net.pl/. Слідкую за подіями у світі від технологій до економічних і соціальних процесів, суспільно-політичного життя та геополітичної ситуації. Закінчила ЛНУ ім. Івана Франка за спеціальністю історія. Зараз у Львові, 7 років жила у Варшаві. Люблю книги, кіно, активний відпочинок та свою роботу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *